Ispanams teko pavargti kovoje su Iranu © FIBA nuotr.

Paskutiniame pasaulio čempionato C grupės mače Ispanija rezultatu 73:65 (18:21, 15:10, 19:22, 21:12) nugalėjo Iraną.

Iranas rungtynes pradėjo rimtai nusiteikęs ir per pirmas tris minutes spurtavo 10:0. Ispanai pirmuosius taškus pelnė tik prabėgus kiek daugiau nei trims minutėms. Po šalto dušo įsibėgėję Ispanijos krepšininkai kėlinį užbaigė turėdami trijų taškų deficitą - 21:18.

Antrajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką, o Ispanija pirmąjį kartą šiose rungtynėse į priekį išsiveržė sužaidus šešias antrojo ketvirčio minutes po to kai Rudy Fernandezas pataikė tritaškį - 26:25. Į didžiąją pertrauką krepšininkai išėjo ispanams pirmaujant 33:31.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo taip pat kaip pasibaigė antrasis - komandos neatsiplešia didesniu nei trijų taškų skirtumu. Likus kiek mažiau nei trims minutėms iki kėlinio pabaigos ispanai įgavo rekordinę devynių taškų persvarą - 52:43. Iraniečiai surengė fantastišką spurtą 10:0 ir prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą sugebėjo įgauti minimalų pranašumą - 53:52.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo Juancho Hernangomezo tritaškiu, kuris išvedė ispanus į priekį. Likus žaisti minutę Iranas atsilikinėjo vos trimis taškais (68:65), tačiau per likusį laiką nebepelnė taškų ir turėjo pripažinti europiečių pranašumą - 73:65.

ISPANIJA: Marcas Gasolis (6 atk. kam.) 16, Victoras Claveras ir Juancho Hernangomezas (10 atk. kam.) po 11, Rudy Fernandezas 9, Willy Hernangomezas 8.

IRANAS: Mohammadas Jamshidijafarabadi 15, Michaelis Rostampouras 13, Hamedas Haddadi (15 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.) 10, Mohammadsamadas Nik Khahbahrami (6 rez. perd.) 8.