Per vėlai pabudęs „Neptūnas“ nusileido „Žalgiriui“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Trečiojo kėlinio eigoje subyrėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ (2/3) patyrė dar vieną nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kovose. Tomo Rinkevičiaus vadovaujama ekipa savų žiūrovų akivaizdoje 73:80 (13:16, 22:18, 13:29, 25:17) turėjo pripažinti toliau be nesėkmių vietiniame fronte žygiuojančių Kauno „Žalgirio“ (5/0) krepšininkų pranašumą.

Pirmojo kėlinio pradžioje vyko atkakli kova taškas į tašką, tačiau įpusėjus ketvirčiui „Žalgiris“ iniciavo sėkmingesnę atkarpą ir likus 44 sekundėms įgijo saugesnę 5 taškų persvarą – 16:11. Tačiau per likusį laiką „Neptūno“ atsilikimą šiek tiek sumažino varžovo pražangą išprovokavęs ir abu baudų metimus realizavęs Matas Jogėla – 13:16.

Dviejų taškų vertės metimu antrąjį kėlinį pradėjęs Žygimantas Janavičius sumažino klaipėdiečių atsilikimą iki minimalaus, bet kitoje atakoje tuo pačiu atsakęs Rokas Jokubaitis Kauno ekipai sugrąžino 3 taškų atsargą – 18:15. Kovingumo neatsisakę uostamiesčio krepšininkai įsmeigė du tritaškius, po Tomo Delininkaičio tolimo šūvio rezultatas tapo lygus, o po Džiugo Slavinsko – šeimininkai persvėrė rezultatą – 21:18.

Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgiris“ dar buvo susigrąžinęs pranašumą, tačiau atsilaikę klaipėdiečiai po paskutinėmis sekundėmis pelnytų Andre Williamsono taškų iš po krepšinio į ilgąją pertrauką nešėsi taško atsargą – 35:34.

Pakiliai trečiąjį kėlinį pradėjęs „Neptūnas“ pelnė penkis taškus be atsako ir padidino skirtumą tarp komandų iki šešių taškų, bet netrukus aukštesnę pavarą įjungę kauniečiai atsakė atkarpa 21:3 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 56:43.

Toliau priešnuodžių žalgiriečių puolimui nesuradę šeimininkai nepajėgė priartėti, o be problemų krepšį atakavęs „Žalgiris“ įpusėjus ketvirtojo kėlinio laikui po Luko Lekavičiaus prasiveržimu pelnytų taškų susikrovė rekordinę 19 taškų persvarą – 73:54.

Tačiau Klaipėdos ekipa rankų nenuleido ir suskubo likviduoti beveik triuškinamą deficitą – iki rungtynių pabaigos likus kiek mažiau nei 2 minutėms Deivido Gailiaus pelnytas tritaškis sumažino skirtumą tarp komandų iki vienaženklio – 80:71. Visgi kauniečiai atsilaikė ir iškovojo penktąją pergalę – 80:73.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 14 tšk., Darrinas Dorsey 12 tšk., Andre Williamsonas ir Simas Galdikas 10 tšk., Gytis Masiulis (5 atk. kam.) 7 tšk.

„Žalgiris“: Zachas Leday'us 13 tšk., Marius Grigonis 11 tšk., Edgaras Ulanovas ir Alexas Perezas po 8 tšk., Paulius Jankūnas ir Martinas Geben (5 atk. kam.) po 7 tšk.