Ilgą laiką pirmavęs „Žalgiris“ krito Monake © zalgiris.lt nuotr.

Didžiąją rungtynių dalį pranašumą turėjęs Kauno „Žalgiris“ (8/8) patyrė skaudų pralaimėjimą Monake. Kazio Maksvyčio komanda išvykoje rezultatu 82:84 (26:17, 23:25, 15:18, 18:24) nusileido „AS Monaco“ (11/5) ekipai.

Rolandas Šmitas dvikovos pradžioje taikliai metė iš toli, Edgaras Ulanovas, Dovydas Giedraitis ir Kevarriusas Hayesas įmetė po dvitaškį, o Tomas Dimša taip pat pataikė tritaškį – 12:7. Keenanas Evansas įmetė baudos metimą, T.Dimša surengė reidą po krepšiu, R.Šmitas surinko net aštuonis taškus, o kėlinį K.Evansas uždarė tolimu metimu – 26:17.

Tolimu metimu blykstelėjo Karolis Lukošiūnas, du taškus su varžovo pražanga pelnė Laurynas Birutis, o R.Šmitas pataikė dar vieną tritaškį iš kampo – 35:22. Du baudų metimus sumetė E.Ulanovas, metimais iš po krepšio pasižymėjo K.Hayesas, K.Lukošiūnas ir Ignas Brazdeikis, o K.Evansas tris taškus pelnė nuo baudų metimo linijos ir dar pridėjo tritaškį – 49:42.

E.Ulanovas pataikė nelengvą dvitaškį ir taikliu baudos metimu pavertė varžovo techninę pražangą,  o R.Šmitas realizavo du baudų metimus – 54:47. Varžovai sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (54:52), bet tada K.Evansas pelnė penkis taškus iš eilės, du baudų metimus realizavo R.Šmitas, o L.Birutis surinko tris taškus – 64:60.

Arnas Butkevičius smeigė tritaškį iš kampo, I.Brazdeikis įmetė baudos metimą, po du sumetė K.Evansas ir E.Ulanovas, bet likus žaisti keturias minutes rezultatas jau buvo lygus – 72:72. L.Birutis įdėjo iš viršaus ir pataisė netikslų komandos draugo metimą, tolimu metimu iki taško deficitą sumažino T.Dimša, E.Ulanovas realizavo tris baudų metimus, tačiau pratęsimą arba pergalę išplėšti galėjusi kauniečių ataka nepavyko – 82:84.

„Žalgiris“: R.Šmitas 18 (5 atk. kam.), K.Evansas 17 (5 rez. perd., 2 per. kam.), E.Ulanovas 12, L.Birutis 10 (7 atk. kam.), T.Dimša 8, K.Lukošiūnas 5, K.Hayesas 4, I.Brazdeikis 3, A.Butkevičius 3 (5 atk. kam.) , D.Giedraitis 2.

„AS Monaco“: E.Okobo 22 (9 rez. perd., 4 per. kam.), A.Diallo 14, Y.Ouattara 14.