Po Setho LeDay išvykimo sudėtyje atsilaisvinusią vietą „Šiauliuose“ užpildė į Saulės miesto komandą po septynerių metų pertraukos dar sykį sugrįžęs Gediminas Orelikas. Su krepšininku pasirašyta sutartis bandomajam 2 mėnesių laikotarpiui su galimybe ją pratęsti iki sezono pabaigos.

30 metų 200 cm ūgio žaidėjas, galintis rungtyniauti lengvo ir sunkaus krašto puolėjo pozicijose, paskutinius dvejus metus praleido be krepšinio. 2018 m. G.Orelikas patyrė traumą, kurios metu trūko kelio girnelės raištis. Tačiau po pusmečio gydymosi, kelio skausmai nesiliovė, todėl teko atlikti dar vieną operaciją.

Šiauliuose gimęs krepšininkas iki traumos žaidė geriausią krepšinį savo karjeroje. Venecijos „Umana Reyer“ gretose Italijos krepšinio lygoje bei Čempionų lygoje jis vidutiniškai įmesdavo po 14,6 taško, atkovodavo po 5 kamuolius bei atlikdavo po 3,2 rez. perdavimo per rungtynes.

Prieš persikeldamas į Apeninų pusiasalį G.Orelikas ne ką prasčiau rungtyniavo Turkijoje, buvo vienas Bandirmos „Banvit“ komandos lyderių. Toks jo žaidimas patraukė ir nacionalinės Lietuvos rinktinės trenerių dėmesį, todėl krepšininkas 2017 m. lapkritį buvo pakviestas atstovauti šaliai atrankos į 2019 m. pasaulio čempionatą rungtynėse. 

„Šiauliuose“ G.Orelikas rungtyniavo karjeros pradžioje 2006-2007 m. sezone, vėliau į ją sugrįžo 2009-2010 m. sezone.

 „Suprantame, kad Gediminas yra tik pakeliui į turėtą formą. Nesitikime, kad iškart ims versti kalnus aikštelėje. Du metai be krepšinio yra ilgas laiko tarpas. Jis intensyviai treniravosi individualiai su fizinio rengimo treneriu, o vėliau prisijungė prie mūsų vyrų, su kuriais darbuojasi jau gerą mėnesį, todėl įsilieti į komandos žaidimą nebus sunku. Smagu, kai miesto komandą papildo šiaulietis. Galvojame, kad tai bus abejoms pusėms naudingas susitarimas. Jis – labai aukšto lygio žaidėjas ir siekia sugrįžti į didįjį krepšinį, o mums neabejotinai padės savo patirtimi“, – permainas komandos sudėtyje komentavo klubo sporto direktorius Mindaugas Žukauskas.

Artimiausias rungtynes, kuriose gali debiutuoti G.Orelikas, „Šiauliai“ žais spalio 17 d. Panevėžyje su „Lietkabeliu“.