Į Rumuniją išvykstantis S.Buterlevičius: „Pradedu vertinti ir kitus dalykus“ © FIBA.com nuotr.

Po to, kai išsiskyrė Kėdainių „Nevėžio“ ir Simo Buterlevičiaus keliai krepšininkas persikėlė į antrą pagal pajėgumą Graikijos lygą, o nuo to laiko jis buvo rečiau matomas ir girdimas krepšinio pasaulyje. Portalas Basket.LT nusprendė pasidomėti kaip 30 metų 200 cm ūgio puolėjui sekasi šiuo metu, detaliau sužinoti apie atsisveikinimą su Lietuvos krepšinio lyga (LKL) bei sprendimą ateinantį sezoną rungtyniauti Rumunijoje.

„Išsiskyrimo su „Nevėžiu“ priežastis paprasta – nebuvo mokami pinigai, klube vėl susidurta su finansinėmis problemomis. Buvau vienas iš tų krepšininkų, kurie pasinaudojo kontrakte numatyta sąlyga jį nutraukti ir nusprendžiau paieškoti geresnio ir stabilesnio varianto.

Praėjusiame sezone etapas Lietuvoje man buvo labai prastas, sakyčiau, prasčiausias per visą mano karjerą. Viduryje sezono gavau pasiūlymą ir nusprendžiau išbandyti antrąją Graikijos lygą. Galų gale dabar ir mano požiūris į krepšinį pasikeitęs. Nesakau, kad žaisiu paskutinį sezoną, tačiau vis tiek amžius jau ne tas, man nebe dvidešimt dveji, todėl pradedu vertinti ir kitus dalykus. Noriu pamatyti pasaulio, susipažinti su kitomis šalimis, įgauti naujos patirties, bet, žinoma, lieka ir noras pabandyti užsikabinti“, – aiškino situaciją pusę sezono užsienyje praleidęs vilnietis.

S.Buterlevičius atskleidė, kad dar prieš metus gindamas tuo metu LKL čempionate ir FIBA Čempionų lygoje besivaržančio Utenos „Juventus“ klubo garbę buvo sulaukęs kvietimo keltis į pajėgiausio Graikijos čempionato komandą. Kėdainius palikęs atletas pridūrė, kad susitarimas su „Kavala“ buvo siekis vėl atkreipti pajėgiausio čempionato komandų dėmesį.

„Kai dar žaidžiau „Juventus“ ekipoje buvau sulaukęs pasiūlymo iš aukščiausioje Graikijos lygoje rungtyniaujančio klubo. Buvau pasirašęs sutartį su agentu graiku, tai pagrindinė mintis ir buvo tokia, kad būdamas vietoje įsitvirtinčiau ir persikelčiau į pajėgiausią šalies lygą. Taigi, tokį sprendimą priėmiau paskatintas finansinių sunkumų ir noro išeiti iš komforto zonos“, – teigė krepšininkas.

Galiausiai pirminio plano likti Graikijoje šią vasarą lietuvis atsisakė ir užbrėžė naują kryptį savo karjeroje – pasuko į stipriausioje Rumunijos lygoje besivaržančią Voluntario „Voluntari“ ekipą. Paklaustas apie šį sprendimą S.Buterlevičius atskleidė, kad galimybė išvykti rungtyniauti į šią šalį viliojo jau anksčiau ir gavęs naujojo klubo pasiūlymą ilgai nedvejojo.

„Rumunijos krepšinio rinką žinojau jau seniai, nes ten žaidė daug lietuvių. Toje lygoje viskas labai paprasta. Jeigu tau pavyksta gerai ar bent vidutiniškai žaisti galima ir užsidirbti, ir atsiskleisti ar atsigauti bei pasirodyti aukštesnio lygio klubams.

Pakeitus agentą pirmą kartą gyvenime sulaukiau tokio ankstyvo ir konkretaus pasiūlymo. Tikrai ilgai nedvejojau, anksčiau labai norėjau išbandyti savo jėgas Rumunijoje, nes mačiau kitų lietuvių gerus pasirodymus. Žinoma, ne visi jie buvo sėkmingi, bet, kaip sakoma, nauja patirtis nepriklausomai nuo to ar ji gera, ar bloga vis tiek yra naudinga“, – dalinosi mintimis apie susitarimą su „Voluntari“ S.Buterlevičius.

Pasiteiravus ar krepšininko planuose dar regimas sugrįžimas rungtyniauti į gimtąją šalį jis tokios galimybės neatmetė, tačiau pripažino, kad šiuo metu pirmenybę teikia užsienio šalių pasiūlymams.

„Labai nuvalkiotai skambėtų, jei sakyčiau, kad grįšiu žaisti į Lietuvą. Mūsų šalyje yra tikrai aukštas krepšinio lygis, daugumai lietuvių krepšininkų iš viso nepavyksta čia žaisti. Yra tokių, kurie dėl per aukšto lygio iš karto ieško kitų variantų – keliauja į Ispanijos antrą lygą, žaidžia Austrijoje, Vengrijoje, Belgijoje ar dar kur nors ir būtent ten bando užsitarnauti savo vardą.

Aš dabar noriu pamatyti kitų šalių, nesvarbu, ar ten gyvenimas geras ar blogas, treniruotėse krūviai dideli ar maži. Pamatai naujų vietų, susipažįsti su naujais žmonėmis, pajauti kitą krepšinio stilių ir lygį. Galiu pasakyti taip, jeigu kiekvienais metais turėčiau šansą pakeisti šalį, kurioje rungtyniauju – aš neprieštaraučiau ir tas būtų labai įdomu. Tikrai nėra taip, kad Lietuvoje manęs netenkina krepšinio lygis ar kiti dalykai, priešingai, gimtoji šalis visada liks pirmoje vietoje, bet paprasčiausiai, kol yra galimybė – norisi pakeliauti“, – argumentavo „Voluntari“ komandos gretas papildęs lietuvis.

Netrukus krepšininkai jungsis prie savo klubų ir pradės komandinį pasiruošimą artėjančio sezono kovoms. Ne išimtis ir S.Buterlevičius prisijungsiantis prie nauja karjeros stotele tapusio „Voluntari“ klubo. Vilnietis teigė, kad iki kelionės į Rumuniją liko mažiau nei dvi savaitės, o per likusį laiką Lietuvoje jis stengiasi kiek įmanoma geriau pasiruošti tęsdamas individualų pasiruošimą.

„Aš beveik kiekvieną vasarą sportuoju individualiai. Tiesa, praėjusiais metais treniravausi su treneriu Broniumi Burneika, tada buvo šiek tiek intensyvesnis pasiruošimas ir teko treniruotis grupėje krepšininkų, kas man nėra įprasta. Šį tarpsezonį vėl ruošiuosi kaip anksčiau – pagal trenerio sudarytą individualią programą, o prie naujo klubo prisijungsiu rugpjūčio 19 dieną, kai susirinksime į stovyklą. Taigi, mano pagrindiniai vasaros tikslai mažai kuo skiriasi nuo kitų krepšininkų, svarbiausia buvo pailsėti nuo krepšinio kamuolio, atsistatyti tiek fiziškai, tiek psichologiškai, palaikyti formą ir išsigydyti mažas traumas“, – pasakojo legionieriaus karjerą tęsiantis S.Buterlevičius.

Pasirodo, krepšininkas ne tik aktyviai ruošiasi artėjančio sezono kovoms, tačiau įsitraukia ir į kitus dalykus. Socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodė pranešimas, kuriame pranešama, jog S.Buterlevičius prisijungė prie socialinės akcijos „Ištiesk pagalbos ranką beglobiams gyvūnams“. Apie tai paklaustas krepšininkas atskleidė, kad jis ne tik vienas prisijungusiųjų, tačiau ir vienas iš renginio organizatorių. Be to, pridūrė, kad socialinė akcija – labai maža dalis to, ką jie yra paruošę.

„Dar ne visiškai įsitraukėme į organizuojamą veiklą, tačiau po truputį bandome. Man visą gyvenimą gyvūnai ir jų gerovė buvo svarbūs ir visada norėjau pasiduoti į tą pusę, tačiau anksčiau ar vėliau visus asmeninius bandymus ir ieškojimus tekdavo sustabdyti, nes pritrūkdavo kažkokios informacijos, pagalbos ar tiesiog laiko.

Kai žaidžiau Utenoje apsilankiau miesto gyvūnų prieglaudoje, mačiau bendrą situaciją, norėjau padėti, bet dėl jau minėto laiko trūkumo sunkiai galėjau tą suderinti su sportu. Visgi vasaros pradžioje, dar būdamas Graikijoje, internete pamačiau Ainiaus Strazdo skelbimą, kuriame buvo raginama prisijungti prie pagalbos gyvūnams, ieškomi savanoriai.

Su šiuo žmogumi mes kartu buvome „Juventus“ komandoje, buvome pažįstami, todėl man pasidarė įdomu. Mes susitikome, pasikalbėjome ir gavosi taip, kad gimė mintis įkurti asociaciją, kuri naujomis idėjomis padėtų užtikrinti gyvūnų gerovę, o minėta akcija yra tik labai maža dalis to, ką esame paruošę“, – pristatė organizaciją pats į jos veiklą įsitraukęs krepšininkas.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • Ekspertas

  Šaunus vyrukas, pasikels vertę Rumunijoje ir sugrįš į dar aukštesnį lygį😃

  • +4
 • e

  Aciu uz puiku straipsni

  • +2
 • Koganas

  Sekmės Rumunijoje Simui!

  • +1
 • Korsis
  Sinde

  Saunuolis!!

  Sekmes tau Simai!!

  • 0
 • Sinde

  Saunuolis!!

  • 0
 • Korsis
  Sinde

  Saunuolis!!

  Sekmes tau Simai!!

  • 0
 • Sinde

  Saunuolis!!

  • 0
 • x

  Nebepavelka jau jis krepšinyje, o ir Kėdainiai jo atsikratė dėl to. Ir toj Graikijoj nepavilko. O dabar keliautoją vaidina...

  • 0
 • Koganas

  Sekmės Rumunijoje Simui!

  • +1
 • e

  Aciu uz puiku straipsni

  • +2
 • Ekspertas

  Šaunus vyrukas, pasikels vertę Rumunijoje ir sugrįš į dar aukštesnį lygį😃

  • +4
 • e

  Aciu uz puiku straipsni

  • +2
 • Koganas

  Sekmės Rumunijoje Simui!

  • +1
 • x

  Nebepavelka jau jis krepšinyje, o ir Kėdainiai jo atsikratė dėl to. Ir toj Graikijoj nepavilko. O dabar keliautoją vaidina...

  • 0
 • Sinde

  Saunuolis!!

  • 0

Kitos naujienos