„Gargždus“ tempiantis M.Ruikis: „Mano prioritetas – būti šalia namų“

„Gargždų“ komandos vedlys 197 cm ūgio Mantas Ruikis pastaruoju metu VIKINGLOTTO-NKL išdarinėja stebuklus.

Praėjusią savaitę jis Molėtuose pelnė 42 taškus ir užfiksavo lygos sezono rekordą, o nuo gruodžio vidurio, arba per pastarąsias 13 rungtynių, jis fiksuoja 24,4 taško ir 24,9 naudingumo balų vidurkius.

Kaip pasakoja pats krepšininkas, jis po Naujųjų metų visada pradeda žaisti geriau. Taip jau sutapo, kad šiais metais „Gargždai“ per 10 rungtynių iškovojo 9 pergales ir dabar tvirtai pirmauja antroje grupėje.

Praėjusią savaitę 34-erių M. Ruikis vidutiniškai fiksavo 33 naudingumo balų vidurkį ir buvo pripažintas savaitės krepšininku. Interviu su juo – apie sprendimą grįžti į Lietuvą, prioritetą žaisti aplink namus, puikią savo ir „Gargždų“ atkarpas bei naująjį komandos trenerį Eriką Kubilių.

– Žaisti į Lietuvą grįžote po šešerių metų pertraukos. Kodėl priėmėte šį sprendimą?
– Nusprendžiau, nes su šeima taip nusprendėme. Po ilgo laiko norėjosi grįžti į Lietuvą. Aš Prancūzijoje visada buvau su šeima, o šeima norėjo grįžti, Lietuvoje pradėti dirbti. O „Gargždus“ pasirinkau, nes buvo priimtiniausios sąlygos. Mano prioritetas buvo žaisti aplink Klaipėdą, nes pats gyvenu šiame mieste. Tad į LKL, ar kažkur tolėliau, net nežiūrėjau. Man nebuvo svarbu komanda, buvo svarbu, kad žaisčiau netoli Klaipėdos. Čia ir žmona dirba, turime mažą mergaitę, todėl norėjome likti šiame mieste. Į „Neptūną“ neišėjo, gal jau buvo per vėlu. Dėl to pasirinkau geriausią variantą.

– Kaip sekėsi sezono pradžioje?
– Kaip ir visose komandose – iš pradžių visada yra sunkiau. Mūsų komanda buvo naujai suburta, be to, aš irgi turiu priprasti prie komandos, žaidėjų, lygos, teisėjų. Kiekviena lyga turi savo tam tikrus niuansus. Tam reikėjo laiko.

– Dabar demonstruojate stulbinančią formą. Kaip pavyko pasiekti tokį žaidimą?
– Pas mane visada būna geriau po Naujųjų metų. Kažko ypatingo nedariau, kaip ir visada, rūpinausi, stengiausi ir tiek. Kiti žaidėjai mūsų komandoje buvo traumuoti, reikėjo juos pakeisti.

– O kokioje pozicijoje šį sezoną žaidžiate? Atrodo, kad dėl traumų komandoje vis keičiate poziciją.
– Taip, tiesa. Kažkokios vienos pozicijos nėra, galiu žaisti antroje, trečioje ir ketvirtoje pozicijose. Žaidžiu ten, kur reikia komandai. Turiu ūgio, nesu labai lėtas, tai galiu žaisti keliose pozicijose.

– 42 taškai Molėtuose ir superinis pataikymas (11/15 dvit., 6/10 trit.). Jautėte, kad galite įmesti viską?
– Svarbiausia norėjome laimėti, nes kelionė buvo labai tolima ir dar reikia grįžti. Visa komanda supranta, kad vienokia nuotaika būna kai laimi ir kitokia – kai pralaimi. Visi stengiasi. Mes ir praėjusį kartą labai norėjome laimėti Molėtuose, bet nelabai sekėsi. Nenorėjome to pakartoti.

Man pačiam tik vienas metimas pasisekė, kai mečiau tritaškį iš tolėliau ir per Igną Lukošių. O visi kiti mano metimai buvo darbiniai, aš visada tokius metimus treniruojuosi. Normalūs metimai. Krito ir tiek. Aš visada stengiuosi antroje pusėje būti aktyvesnis. Tai ir sukrito darbiniai metimai, nieko išsiskiriančio. Anksčiau ar vėliau turi iššauti.

– Komanda laimėjo jau septynis kartus iš eilės. Su kuo jūs siejate pagerėjusį žaidimą?
– Galbūt tiesiog komandos susižaidimas. Ekipa yra gana jauna, yra ir jaunų žaidėjų, buvo krepšininkų kaita. Aš galvoju, kad atradome žaidimo braižą ir stipriausias savo vietas. Dabar žaidžiame bei stengiamės mėgautis krepšiniu.

– Kaip komandoje sekasi naujam treneriui Erikui Kubiliui?
– Erikas gerai susitvarko. Pagrindinė funkcija yra skautingas, o jis tuo užsiėmė nuo sezono pradžios. Jis analizuoja, daugiau žiūri video. Mes stengiamės ruoštis prieš kiekvieną komandą, analizuojame, kaip gintis.

Treniruočių procesas nėra labai pasikeitęs. Yra tam tikri rėmai ir pernelyg daug nesugalvosi – sezonas jau persirito į antrą pusę. Visi esame susikoncentravę bei žinome, ko norime. Nėra jokių problemų, kad jis nepatyręs treneris ar jaunesnis.

– Šį sezoną esate vienas geriausių lygos krepšininkų. Galbūt dar norėtumėte grįžti ir į LKL
– Nelabai. Grįžau į Lietuvą tam, kad šeima būtų laiminga, kad visi būtume namie. Aš tokio prioriteto grįžti į LKL neturiu. Man nėra svarbu, kad žaisčiau LKL. Nebent atsirastų tinkamas pasiūlymas, tuomet apsvarstyčiau, bet mano prioritetas – būti šalia namų.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...