Galingas startas Europos čempionate: šešiolikmečiai sutriuškino estus © FIBA.com nuotr.

Penktadienį (rugpjūčio 9 d.) Udinėje (Italija) prasidėjo Europos jaunučių vaikinų iki 16 metų amžiaus (U16) krepšinio čempionatas. Lietuvos rinktinė kovas pradėjo C grupėje, kur susigrūmė su bendraamžiais iš Estijos ir sutriuškino varžovus rezultatu 94:56 (30:16, 14:15, 26:16, 24:9).

Šeštadienį (rugpjūčio 10 d.) lietuviai susikaus su Turkija (15.15 val.), o sekmadienį (rugpjūčio 11 d.) trenerio Rolando Rakučio auklėtiniai jėgas išbandys su Slovėnija (22.00 val.).

Mūsiškiai smagiai pradėjo rungtynes su Estija ir iš karto šovė į priekį (7:0). Daugiausiai Olego Kojoneco pastangomis Lietuvos krepšininkai kėlinio antrojoje pusėje įgijo jau 20 taškų pranašumą (30:10). Po pirmųjų 10 min. žaidimo komandas skyrė 14 taškų – 30:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje į aikštę sugrįžęs lietuvių starto penketas, greitai numalšino estų bandymus priartėti (37:18). R.Rakučio kariauna kurį laiką toliau diktavo savo sąlygas varžovams (42:24). Mūsiškiams per anksti nusiraminus, Estijos ekipa parodė atsigavimo požymius ir po 20 min. kovos Lietuvos rinktinė pirmavo 13 taškų skirtumu – 44:31.

Po ilgosios pertraukos Lietuvos rinktinė vėl spurtavo ir susigrąžino įtikinamą persvarą (48:33, 65:44). Po 30 min. lietuviai jau triuškino priešininkus 23 taškų skirtumu – 70:47.

Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas ir Lietuvos krepšininkai vis tolo nuo estų (79:47, 88:49). Likus 3 min. iki mačo pabaigos Estijos ekipos deficitas siekė 41 tašką (90:49). Lietuviai šventė galutinę pergalę rezultatu – 94:56.

Penktadienį kitoje C grupės dvikovoje turkai sutriuškino slovėnus 74:52 (23:8, 17:14, 17:20, 17:10).

Į turnyro aštuntfinalį pateks visos C grupės komandos, o lietuviai atkrintamąsias varžybas pradės su viena D grupės ekipų – Graikija, Serbija, Prancūzija arba Bosnija ir Hercegovina.

Šiai rinktinei Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomasis komitetas (VK) iškėlė tikslą čempionate užimti 1-8 vietas.

LIETUVA: Olegas Kojenecas 15 (5 atk. kam., 6/11 dvitaškiai, 3/4 baudos), Emilis Butkus 14 (5 atk. kam., 6/9 dvitaškiai, 2/2 baudos), Rokas Jocius (5 atk. kam., 6/6 dvitaškiai, 1/3 baudos) ir Titas Sargiūnas (5 atk. kam., 4 rez. perdsav., ¾ dvitaškiai, ½ tritaškiai, 4/4 baudos) po 13, Gytis Valickas 10, Ugnius Jaruševičius 6, Radvilas Kneižys 6, Paulius Murauskas 6, Dominykas Butka 4, Tautvydas Baltrušaitis 4, Liutauras Lelevičius 3 taškai. Lukas Pivoriūnas (11:28 min.) taškų nesurinko.

ESTIJA: Kardo Kilkas 13, Erikas Paernapuu 10, Kenas-Martti Reinartas, Kristoferis Kajari ir Henri Veesaaras po 8, Kasparas Kuusmaa 5, Gregoras Kuuba ir Kasparas Seppas po 2 taškus.