Galingai ketvirtą kėlinį pradėjęs „Lietkabelis“ palaužė „Pieno žvaigždes“ © fiba.com nuotr.

Panevėžio „Lietkabelio“ (20/10) komanda galingai pradėjo ketvirtą kėlinį ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) namų rungtynėse 98:90 (27:26, 19:24, 21:19, 31:21) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (12/18).

Tai „Lietkabeliui“ ketvirta pergalės prieš pasvališkius šį sezoną.

Dabar panevėžiečiai pergalėmis ir pralaimėjimais susilygino su Utenos „Juventus“ ekipa, abi šios komandos užima 3–4 pozicijas.

„Lietkabelio“ startas buvo geresnis (24:16), bet jis nieko negarantavo. „Pieno žvaigždės“ jau kėlinio pabaigoje paleido tritaškių seriją ir atsiliko tik 26:27. Svečiai ėmė iniciatyvą į savo rankas (33:29), kol galiausiai įgavo dviženklę persvarą – 44:34.

Vytenis Lipkevičius, Kyle’as Vinalesas ir Paulius Valinskas surengė spurtą, po kurio „Lietkabelis“ priartėjo prie varžovų (46:47), o po didžiosios pertraukos virė labai atkakli kova.

Rezultatas buvo išsilyginęs (64:64), bet pasvališkiai pranašumą susigrąžino – 69:67. Tiesa, jau greitai jis vėl sviro panevėžiečių naudai, kai iš toli pataikė Margiris Normantas, dvitaškį pataikė ir Gytis Masiulis – 76:69. Galiausiai „Lietkabelis“ įspūdingai ėmė kontroliuoti situaciją ir pelnė jau 16 taškų paeiliui, kai tuo tarpu „Pieno žvaigždės“ iki pat penktos paskutinio kėlinio minutės išgyveno taškų badą – 83:72. Tai buvo esminis rungtynių lūžis, po kurio „Lietkabelis“ pergalės neatidavė.

„Lietkabelis“: Gytis Masiulis 25 (10/12 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulius Valinskas 20, Kyle’as Vinalesas (9 rez. perd., 6 kld., 5 per. kam.) ir Panagiotis Kalaitzakis (6 atk. kam.) – po 13, Vytenis Lipkevičius ir Džordže Gagičius – po 8.

„Pieno žvaigždės“: Edgaras Želionis 19 (10 atk. kam.), Yannickas Franke 17 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulius Petrilevičius ir Tomas Lekūnas (4/8 trit.) – po 16, Karolis Giedraitis 9.

„Nerodėme geros gynybos, esu senos serbų mokyklos, tad tai man labai svarbu. Leidome varžovams pelnyti per daug taškų, tai ne tas krepšinis, kurį noriu matyti. Gerai tai, kad antroje dalyje, įžengus Normantui, pagerinome energiją gynyboje ir jos dėka laimėjome“, – sakė Nenadas Čanakas.

„Puolimo rungtynės. Nė viena komanda tris kėlinius nerado vaistų gynyboje, o ketvirtame kėlinyje „Lietkabelis“ tai rado, suagresyvino gynybą, per kelias minutes perlaužė rungtynes. Liūdna, kad tokios rungtynės mums ne pirmos. Tokios buvo ir prieš Utenos „Juventus“, kai laikaisi, o viena atkarpa visą lemia“, – kalbėjo Gediminas Petrauskas.