„Betsafe–LKL“ sezonui minant ant kulnų, LKL.lt ir toliau tęsia komandų apžvalgų ciklą, kuriame eilė atėjo Pasvalio „Pieno žvaigždėms“.

Praėjusį sezoną Pasvalio ekipa ekipa užbaigė skambiai nugalėdama Panevėžio „Lietkabelį“ ir jau gaudydama atkrintamųjų varžybų ritmą. Visgi pandemija sujaukė pasvaliečių planus – kovą dėl išsikeltų tikslų teko nukelti dar metams į priekį.

„Tarpsezonyje turėjome ribotas galimybes, laukėme karantino pabaigos, dalyvavome „Hoptrans 3x3“ turnyre, tik paskui prasidėjo komandos formavimas, – apie pasvaliečių vasarą kalbėjo klubo direktorius Arūnas Burkevičius. – Didžiąją dalimi komandą komplektavo treneriai, mes žiūrėjome – ar galime tą žmogų įpirkti, ar ieškosime kažko panašaus. Vertindamas nuveiktus darbus iš 10 balų duočiau 8.“

Iššūkių buriant komandą naujajam sezonui buvo užtektinai – reikėjo už prieinamą kainą ieškoti pamainos išvykstantiems žaidėjams bei bandyti išsaugoti svarbias praėjusio sezono dėlionės dalis.

Kaip tą pavyko padaryti „Pieno žvaigždėms“?

Praėjęs sezonas. 7 vieta. 8 pergalės ir 16 pralaimėjimų.

Treneris. Gediminas Petrauskas.

Sudėtis.

Įžaidėjai: Branko Mirkovičius, Edgaras Lasenbergas.

Atakuojantys gynėjai: Jahennsas Manigat, Andreja Milutinovičius.

Lengvieji krašto puolėjai: Arvydas Šikšnius, Laurynas Balkūnas.

Sunkieji krašto puolėjai: Tomas Lekūnas, Zigmars Raimo, Redas Venclovas.

Vidurio puolėjai: Danielis Amigo, Paulius Petrilevičius.

Didžiausi vasaros laimėjimai. Išlaikytas praėjusio sezono branduolys.

Kol didelė dalis lygos klubų turėjo iš esmės performuoti savo sudėtis, „Pieno žvaigždėms“ pavyko išsaugoti šešis 2019–2020 m. sezono žaidėjus.

Svarbias roles pernai atliko Arvydas Šikšnius ir Paulius Petrilevičius, o daug žadėjo ir Danielio Amigo debiutas prieš pat sezono nutraukimą Lietuvoje.

Negana to, komandą papildė čia jau rungtyniavę Jahennsas Manigat ir Tomas Lekūnas, kuriuos dėl minėtos priežasties yra sunku laikyti ekipos naujokais.

„Džiaugiamės, kad išlaikėme daugumą žaidėjų“, – svarbų vasaros laimėjimą įvardino Pasvalio klubo vyr. treneris Gediminas Petrauskas.

Paklaustas, ar tokia pažįstama sudėtis bus lengviau suklijuojama ir greičiau įsivažiuos, strategas buvo pozityvus. Vis tik paties trenerio schemos taip pat bus koreguojamos, todėl tai nebūtinai suteiks pernelyg didelio pranašumo.

„Taip, tai turėtų padėti, bet keisis ir žaidimo stilius, tad viskas nėra taip pat kaip pernai. Šiemet žaisime kiek lėčiau. Visiems bus kažko naujo. Aišku, žaidėjų charakterių žinojimas palengvina darbą. Kartais charakteriai pasirodo tada, kai atsiranda pralaimėjimai. Dabar visi yra darbingi, o tuo negalėjome skųstis ir pernai“, – teigė komandos vairininkas.

Pasvaliečių klubo direktorius taip pat buvo patenkintas likusiais žaidėjais, tačiau sudėtyje kiek pasigenda individualiomis stiprybėmis pasižyminčio krepšininko.

„Treneris norėjo daugiau komandinio žaidimo. Aš irgi už tokį, bet būna momentų, kai komandai stringant reikia individualių veiksmų. Šiemet neturim tokio žaidėjo, kuris apžaistų du žmones ir pritraukęs varžovus užbaigtų pats ar nusimestų kamuolį, – nuogąstavo A. Burkevičius. – Galbūt žiūrint į pernykštę komandą trūks greičio, bet turime žaidėjų su kitokiomis savybėmis.“

Didžiausios vasaros netektys. Miha Lapornikas ir Johnas Gillonas.

Šie du žmonės, kartu su P. Petrilevičiumi, buvo neabejotini komandos lyderiai viso praėjusio sezono metu, tad prarasti du iš trijų pagrindinių komandos vedlių šiuo atveju reiškia netekti didelio indėlio tiek puolime, tiek gynyboje.

Vis dėlto klubo direktorius dėl išvykstančių žaidėjų nepergyveno – išlaikyti šiuos žaidėjus buvo kiek per sunku, todėl svarbu buvo rasti jiems tinkamus pakeitimus.

„Nėra taip, kad žmonės mirė. Jie išvažiavo dėl didelių pinigų ir ambicijų. M. Laporniką pakeitėme A. Milutinovičiumi, tikrai nieko nepraradome, o vietoj J. Gillono, kuris išvyko į Stambulo „Daruššafaka“, turėsime ne tiek fiziškai stiprų, bet protingą įžaidėją B. Mirkovičių“, – svarbius pokyčius pakomentavo A. Burkevičius.

Tikslai. Geriausiųjų ketvertukas.

„Gali kalbėti politkorektiškai, kad nori patekti į šeštuką ar aštuntuką ir taip toliau. Faktas, kad pirminė užduotis yra patekti į atkrintamąsias. Visi mes apie tai svajojame ir aš nežinau komandos, kuri nenori būti ketveriukėje. Tikslą turime, o tam turi gerai susiklostyti aplinkybės, laiku ateiti optimali forma. Pasistiprino ir kitos komandos, todėl patekti į ketvertą bus tikrai labai sunku“, – apie komandai keliamas užduotis kalbėjo G. Petrauskas.

Biudžetas. Sumažėjo 15 procentų.

Apibendrinimas. Branduolį išlaikiusių „Pieno žvaigždžių“ koziris – komandinis žaidimas.

Šiais metais kaip niekad daug klubų deklaruoja norą sujaukti nusistovėjusio lyderių ketverto gyvenimą. Ne išimtimi tapo ir Pasvalio klubas. Kelyje į tokią aukštą viršūnę pasvaliečiams turėtų pagelbėti vienas kito pažinojimas, kuris yra gyvybiškai svarbus siekiant rodyti komandinį krepšinį.

Klube yra ir veteranų, suteiksiančių ramybės, ir jaunų žaidėjų, kurie savo energiją stengsis nukreipti tinkama linkme. Jei toks mišinys pradės veikti pakankamai greitai ir efektyviai, pasvaliečiai turės savo šansų ir mėgins įšokti į kovą dėl dar neregėtų aukštumų.

„Pieno žvaigždžių“ komanda kovas „Betsafe-LKL“ čempionate pradės rugsėjo 19 d., kai namų arenoje priims Kėdainių „Nevėžio“ komandą.