G. Petrauskas: „Ieškome dviejų pagrindinių žaidėjų – pirmoje ir penktoje pozicijose“ © „Pieno žvaigždžių“ nuotr.

Rugpjūčio pabaigoje į pasiruošimo sezonui stovyklą susirinkę pasvaliečiai pergale prieš Maskvos „Runa“ klubą pradėjo draugiškų rungtynių maratoną.

Šią vasarą į „Pieno žvaigždes“ atvyko būrys naujokų – lietuviai Laimonas Kisielius, Arvydas Šikšnius, Dominykas Domarkas ir Paulius Petrilevičius, slovėnas Miha Lapornikas, ukrainietis Sergejus Pavlovas bei latvis Edgars Lasenbergs.

Vis dėlto po pirmųjų draugiškų rungtynių pasvaliečių vyriausiais treneris Gediminas Petrauskas dar nenorėjo vertinti komplektacijos – klubas dar ieško įžaidėjo bei vidurio puolėjo.

„Kol kas apie darbus dar yra anksti kalbėti, nes jie nėra baigti. Ieškome pagrindinių dviejų žmonių – pirmoje ir penktoje pozicijose žaisiančių krepšininkų, todėl dar nenorėtume vertinti komplektacijos, bet pagal tai, ką šiuo metu turime, sunku spręsti.

Šios dienos varžovas nėra tas, prieš kurį matytųsi mūsų tikrosios spragos. Pamatėme tai, ko mums reikia. Dar nedaug sportuojame salėje, daugiau akcentuojame pasirengimą su fizinio rengimo treneriu (Mantu) Valčiukaičiu, todėl dabar dar didelių apsvarstymų dėl sudėties negalėčiau pasakyti“, – tinklalapiui „bcpienozvaigzdes.lt“ po pirmųjų draugiškų rungtynių sakė G. Petrauskas.

Nors „Pieno žvaigždės“ dar ieško dviejų pagrindinių pozicijų žaidėjų, iki LKL sezono starto sužais būrį draugiškų rungtynių. Šiuose mačuose šansą gaus ir jaunieji krepšininkai Laurynas Balkūnas ir Redas Venclovas, kurie su komanda pluša treniruotėse.

„Dabar turėsime turnyrą Liepojoje, kur per tris dienas sužaisime trejas rungtynes. Kaip sakiau, noriu greičiau prijungti du žmones, kad būtų platesnė rotacija.

Vėlgi, noriu pasidžiaugti ir Redu Venclovu, ir Laurynu Balkūnu. Tikrai jaunieji krepšininkai atiduoda savo jėgas ir visas pasiruošimas kol kas atrodo kryptingas. Po turnyro Liepojoje dar žaisime trejas rungtynes (rugsėjo) 10, 12 ir 14 dienomis. Šiemet pasirinkome intensyvesnį grafiką su daugiau mačų, o paskutinę savaitę iki čempionato derinsime viską treniruotėse“, – pasakojo Pasvalio klubo vairininkas.

Pasvaliečiai LKL sezoną pradės rugsėjo 21-ąją rungtynėmis su Vilniaus „Rytu“, o iki tol treneris tikisi sulaukti naujokų. Vis dėlto „Pieno žvaigždės“ nesiruošia kartoti praėjusių metų klaidų, kai sezono pradžioje buvo priversti keisti krepšininkus.

„Mūsų tikslas yra, kad naujokai rytoj čia būtų, bet mokinamės iš klaidų. Padarome tam tikrų komplektacijos klaidų ir tikrai dabar ieškome žmonių, kuriais galėtume pasitikėti. Aš nesakau, kad tai turi būti vedantys žaidėjai, būti lyderiais, nes turime ir dabar komandoje žmonių, kurie gali tokiais būti. Tiesiog pirmoji ir penktoji pozicijos yra vienos svarbiausių aikštelėje“, – tikino G. Petrauskas.

Tiesa, 34-erių specialistas nemano, kad „Pieno žvaigždės“ turės vieną išreikštą lyderį.

„Aš manau, kad mūsų klubo vizija nesikeis ir nebus vieno lyderio. Žiūrint į pernai, ar anksčiau, tiek kitose mano komandose, kur dirbdavau, nebūdavo vieno aiškaus lyderio. Būdavo 4-5 žmonės, aplink kuriuos sukasi žaidimas ir kiti krepšininkai turi savo vaidmenį. Manau, kad iš tų žmonių, ką dabar turime, galime lipdyti žaidimą, tačiau, kaip ir sakiau, daug kas priklauso nuo įžaidėjo ir centro“, – kalbėjo G. Petrauskas.

Iš praėjusio sezono komandoje liko tik latvis Ivars Žvigurs, todėl pasvaliečiams prireiks laiko susižaisti ne tik aikštėje, bet ir susilipdyti kaip darniam kolektyvui.

„Žinote, treneris gali žaidėjų paprašyti kažką padaryti, liepti, daug ką gali, bet čia priklauso nuo kapitono, nuo pačių krepšininkų rūbinėje.

Kol kas viskas yra gerai, žaidėjai sutaria, nesusipratimų nėra, bet žinote, kol nepralaimi, visada yra gerai, vėliau atsiranda kažkokių tai kibirkščių“, – paklaustas, kaip sekasi lipdyti kolektyvą, teigė G. Petrauskas.

Praėjusį sezoną „Pieno žvaigždės“ LKL reguliariajame sezone finišavo penktoje vietoje, o jų žygį ketvirtfinalyje sustabdė Panevėžio „Lietkabelis“.

Strategas nenorėjo vertinti, kurioje vietoje komanda atrodo sustiprėjusi nuo praėjusių metų, tačiau tikisi pagerinti pozicijas.

„Pamatysime gegužės 7-ąją, po reguliariojo sezono ir po atkrintamųjų. Tikimės pagerinti pozicijas, bet dabar sunku pasakyti. Ant popieriaus atrodo vienaip, bet viską reikia perteikti aikštelėje“, – baigė kaunietis.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos