G. Krapikas: „Prisimename Fosterio pamojavimus mūsų sirgaliams“ © lkl.lt nuotr.

„Betsafe-LKL“ čempionate liko paskutinysis antrojo rato turas, o jame – ir turnyrinės lentelės lyderių akistata laikinojoje sostinėje.

Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ (18-3) namuose priims Vilniaus „Ryto“ (15-5) iššūkį. Tiesioginė dvikovos transliacija – nuo 17.00 val. per BTV televiziją ir Go3.

Prieš centrinę turo akistatą portalas LKL.lt pakalbino „Žalgirio“ trenerio asistentą Gintarą Krapiką.

Mūšį su principiniais varžovais kauniečiai pasitinka Eurolygos dviguboje savaitėje nuskynę dvi žūtbūtines pergales prieš Berlyno ALBA ir Vilerbano ASVEL. Nors pagrindinis tikslas įgyvendintas, žaidime, anot specialisto, dar tikrai yra vietų, kur reikia pasistiebti.

„Pasiekėme pergales, kurios buvo tiesiog būtinos, be jų neturėtume galimybių toliau kovoti dėl to norimo aštuntuko. Labai rankomis neplojame, nes žaidimo kokybės tikrai trūko, bet svarbiausia, kad pasiekėme pergales, – apie slogesnį periodą nutraukusius laimėjimus kalbėjo G. Krapikas. – Žiūrime į priekį ir galvojame, planuojame, kaip tą žaidimą pagerinti.

Džiugu, kad ir Isaiah Tayloro, ir Achille Polonaros žaidimo kreivė kyla į viršų ir labai tikimės, kad tai padės žaidžiant ne tik prieš komandas, kurios šiuo atveju buvo Eurolygos apačioje, o ir prieš komandas, kurios yra viduryje arba netgi aukščiau.“

Rungtynės su sostinės ekipa „Žalgiriui“ bus jau trečiosios per šešias dienas. Vis tik prie intensyvaus tvarkaraščio įpratę žalgiriečiai dėl to pernelyg nesiskundžia ir džiaugiasi ketvirtadienį galėję patausoti svarbiausius žaidėjus.

„Galėčiau ir dar daugiau pasiteisinimų rasti, bet tai nieko nekeistų, priimame tvarkaraštį tokį, koks jis yra. Būsime pilnai pasiruošę. Vis tik rungtynėse prieš ASVEL pavyko nepervaryti mūsų pagrindinių žaidėjų, laikant juos aikštelėje po 30 ir daugiau minučių, nes turėjome antroje rungtynių pusėje gana saugų rezultatą, kuris leido tai padaryti. Sekmadienį visus pilnai išnaudosime tiek, kiek reikės“, – tvirtino asistentas.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai išgyvena ne patį sėkmingiausią periodą – pralaimėtos pastarosios ketverios rungtynės, o „ketvirtoje“ pozicijoje, išvykus Jarvisui Williamsui, atsivėrė skylė. Visgi sužeistas žvėris irgi gali būti pavojingas, o kaip pagrindinį Lietuvos čempionų privalumą G. Krapikas įvardino gana gausų pasirinkimą gynėjų linijoje.

„Jei jiems ir ne pati geriausia sezono atkarpa, tai visgi yra išskirtinės rungtynės. Įdomu, kiek jie sugebės ir bendrai sugeba tokioms rungtynėms nusiteikti, pamatysime sekmadienį. „Rytas“ palieka dvejopą įspūdį – buvo ir gerų rungtynių, kai jie žaidė gerai komandiškai arba individualiai. Dabar jie pasipildė nauju žaidėju, gynėjų grandis daug rotuojama, gali būti aktyvi ir agresyvi, nes yra alternatyvų, jei kažkuriam žaidėjui nesiseka. Be abejo jie susilpnėjo priekinėje linijoje, išvažiavus Williamsui, nėra kalbų. Pažiūrėsime, kaip jie mėgins tai kompensuoti, kažkiek jau matėme rungtynėse su Bonos komanda, kokius sprendimus jie priėminėjo, nes nežaidė dar ir Kairys“, – varžovų žaidimą pakomentavo treneris.

Paskutinę pergalę prieš vilniečius „Žalgiris“ šventė jau senokai – praėjusių metų sausį. Taip pat Kauno komandos atstovų galvose vis dar gyvi prisiminimai iš paskutinės akistatos sostinėje, tad motyvacijos turėtų netrūkti, sako G. Krapikas.

„Suprantame, kokia mūsų Eurolygos turnyrinės lentelės padėtis ir kaip viskas įtempta, tai yra mūsų prioritetas šioje sezono dalyje. Bet šios rungtynės nėra eilinės „Betsafe-LKL“ rungtynės ir būtų neteisinga sakyti, kad į jas žiūrime kaip į eilines. Prisimename pirmąsias rungtynes, prisimename Fosterio pamojavimus mūsų sirgaliams, visa tai neužmirštama. Galvoju, kad ir žaidėjai to neužmirš. Reikia, kad mes suprastume, jog ateina laikas, kai Lietuvoje į rungtynes reikia pažiūrėti kaip į pačio aukščiausio lygio mačus. Turime šiek tiek grąžinti už tas pirmąsias rungtynes.

Sirgaliai, kurie Eurolygoje mus fantastiškai palaiko, tą patį padarys ir sekmadienį – praktiškai užpildys areną, kas tokiose rungtynėse yra įprasta. Palaikymas mums dar pridės papildomų jėgų. Be abejo, galvoju, kad po pirmųjų rungtynių ambicijos užgautos, priešininkui nusileidome, nors buvome favoritai. Žaidėjai tai turėtų suprasti ir duoti atitinkamą atsaką“, – apie komandos nusiteikimą kalbėjo G. Krapikas.

Sostinėje kauniečiams niekaip nepavyko sulaikyti Marcuso Fosterio. Nuo pat mačo pradžios bausti varžovus pradėjęs amerikietis galiausiai rungtynių pabaigoje tapo „Žalgirio“ budeliu. Stabdant „Ryto“ lyderį, pasak trenerio, svarbu apriboti jo siautulį pačioje susitikimo pradžioje.

„Nepavyko rungtynių pradžioje apsunkinti jo pirmųjų metimų, kuriuos jis pataikė. Jis lengvai įėjo į rungtynes, atsidarė. Nėra kalbų, kad jis aukšto lygio žaidėjas, o paskui net visas pastangas dedant ir statant geriausius mūsų gynėjus, jis buvo pajutęs žaidimo skonį, įtampa buvo nukritus, krepšys dvigubai didesnis, o kamuolys sumažėjęs. Tada labai sunku stabdyti tokį žaidėją, ko mums tose rungtynėse visai nepavyko padaryti. 34 taškai ir 31 naudingumo balas kalba patys už save“, – M. Fosterio benefisą Vilniuje prisiminė G. Krapikas

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...