Fantastiškoje rungtynių atomazgoje – istorinė „Wolves“ pergalė Europos taurėje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus „Wolves“ atsidarė pergalių sąskaitą Europos taurės („BKT EuroCup“) turnyre įveikdami iki tol be pralaimėjimų žygiavusį Stambulo „Bešiktaš“. Tačiau jai pasiekti prireikė neįtikėtino rungtynių scenarijaus. Paskutinę minutę atsilikinėdami 7 taškų skirtumu, Vilkai sugebėjo padaryti tai, kas atrodė nebeįmanoma, ir išplėšė fantastinę pirmąją pergalę 90:88 (22:18, 22:19, 23:28, 23:23).

Turnyro debiutantus į priekį vedė įspūdingą mačą sužaidęs Tre‘Shawnas Thurmanas, pelnęs 31 tašką, sugriebęs 7 kamuolius ir surinkęs net 37 naudingumo balus.

Pirmieji pelnę taškus „Wolves“ krepšininkai pirmavo didžiąją rungtynių dalį. Antrojo kėlinuko viduryje aikštės šeimininkų pranašumas tapo ir dviženkliu (37:26), o prieš antrą mačo pusę turėjo 7 taškų persvarą – 44:37.

Trečiajame ketvirtyje vilniečių puolimą ant savo pečių tempė Kristupas Žemaitis, pataikęs tris tolimus metimus. Daugiausiai jų dėka „Wolves“ kurį laiką dar išlaikė trapų pranašumą. Likus žaisti porą minučių, „Bešiktaš“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (63:62).

Lietuvos sostinės ekipa vėl susigražino pranašumą ir pirmavo 5 taškų pranašumu, sužaidus 1,5 minutės paskutiniame ketvirtyje. Tačiau po to „Wolves“ daugiau nei 3 minutes nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos.

„Bešiktaš“ ne tik išsiveržė į priekį, bet ir ėmė tolti. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes, svečiai atitrūko 8 taškų atstumu (84:76). Nepaisant pastangų, priartėti vilniečiams nesisekė. Paskutinę minutę, kai Jonah Mathew pataikė dvitaškio ir baudos metimo (87:80), atrodė, kad „Wolves“ patirs dar vieną apmaudžią nesėkmę.

Šviesa tunelio gale aikštės šeimininkams pasimatė po Eigirdo Žukausko tolimo metimo (83:87), likus žaisti mažiau nei pusę minutės. Varžovams prametus vieną iš dviejų baudos metimų, T. Thurmanas pataikė tolimą metimą su varžovo pražangą ir, pridėjęs dar vieną tašką nuo baudų metimo linijos, sumažino komandos atsilikimą iki minimumo (87:88).

Po „Bešiktaš“ minutės pertraukėlės svečiai, grąžindami kamuolį į žaidimą, suklydo. Kamuolį pamušus Adui Juškevičius, jį sugriebė T. Thurmanas ir metimu iš po krepšio išvedė „Wolves“ į priekį, pakeldamas ant kojų visą „Avia Solutions Group“ areną, likus žaisti 7 sekundes. Po dar vienos minutės pertraukėlės „Bešiktaš“ ekipai išsigelbėti nebepavyko.

Vilniaus komanda vis dar vertėsi be traumuotų Jeffery Tayloro ir Džordže Gagičiaus.

„Wolves“ ekipoje taškus pelnė: Tre‘Shawnas Thurmanas 31, Kristupas Žemaitis 17, Rasheedas Sulaimonas 13 (6 rez. perd.), Eigirdas Žukauskas 7 (8 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 6, Christianas Mekowulu ir Adas Juškevičius po 5, Regimantas Miniotas 4, Egidijus Mockevičius 2. Arnas Beručka nepasižymėjo, Vitalijus Kozys aikštėje nepasirodė.

„Bešiktaš“ komandai Matthew Mithchellas įmetė 21, Jonah Mathews 20 taškų.

„Wolves“ vyr. treneris Kęstutis Kemzūra: „Ką galiu pasakyti. Turbūt geriausias tai apibūdinantis žodis yra „vau“. Statistika yra svarbu, bet daug labiau svarbi yra širdis. Buvo sunkios rungtynės, kokių ir tikėjomės. Antroje rungtynių pusėje varžovai sugrįžo, buvo daug agresyvesni, daug fiziškesni ir mes strigome. Nebesisekė žaisti, nebesisekė pelnyti taškų. Jie rasdavo būti kaip įmesti, mes stengėmės pakeisti gynybas, prisitaikyti, bet tai padaryti nebuvo lengva. Atkovoti kamuoliai, Mekowulu išsibaudavo, Kariniauskas išsibaudavo. Atrodė, kad sukasi prieš mus. Tačiau krepšinis yra žaidimas, kuriam aš mėgstu pritaikyti pavyzdžius ir realaus gyvenimo. Tu turi kautis iki pat pabaigos. Tai dar ne pabaiga, kol tai nėra pabaiga. Didžiuojuosi savo vaikinais, kurie kovėsi iki pabaigos. Kas ką besakytų, bet šiandien mes laimėjome. Labai dėl to džiaugiuosi. Esu dėkingais susirinkusiai publikai, žmonėms. Tai geras jausmas ir, tuo pačiu, tai gera pamoka. Prieš tai dvejose rungtynėse mums nepasisekė pratęsimuose. Šiandien buvo mūsų laikas.“

Kitas Europos taurės rungtynes „Wolves“ žais spalio 31 d. svečiuose su Liublianos „Cedevita Olimpija“ (Slovėnija).