Fantastiškas rungtynes sužaidęs A.Marčiulionis lėmė „Jonavos“ sutriuškinimą © R.Vyšniausko nuotr.

VIKINGLOTTO-NKL rungtynėse triuškinančią pergalę šventė Vilniaus „Perlas“ (7-7), kuris  98:78 (37:24, 19:19, 21:11, 21:24) įveikė „Jonavą“ (3-11).

Nesulaikomai „Perlo“ gretose rungtyniavo Augustas Marčiulionis pagerinęs asmeninį rezultatyvumo rekordą. Įžaidėjas pelnė 25 taškus (3/8 dvit., 4/8 trit., 7/7 baud. met.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, tačiau 3 kartus suklydo.

Ankstesnis rezultatyvumo rekordas buvo 24 taškai pasiektas prieš savaitę, mače su „Telšiais“.

Jonavos klubas su trimis pergalėmis lieka turnyrinės lentelės dugne.

Šeimininkams pirmojo kėlinio pabaigoje po 4 taškus iš eilės vienas po kito pelnė Augustas Marčiulionis ir Simas Jarumbauskas bei sužaidus pirmąjį kėlinį vilniečiai turėjo solidų 13 taškų pranašumą (37:24).

Antrajame kėlinyje jėgos išsilygino ir komandos į ilgąją pertrauką patraukė esant tokiam pat atstumui, kaip ir po pirmojo ketvirčio (56:43).

Trečiojo kėlinio antroje pusėje vilniečiai laimėjo atkarpą 17:6 ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo triuškinamą 23 taškų pranašumą (77:54).

Ketvirtajame kėlinyje „Perlo“ krepšininkai neleido grėsmingiau priartėti svečiams ir šventė užtikrintą pergalę 20-ties taškų persvara (98:78).

Vilniaus komandoje nežaidė Einaras Tubutis ir Ąžuolas Tubelis.

Perlas“: Augustas Marčiulionis 25, Simas Jarumbauskas 19 (25 naud. bal., 11 atk. kam.), Adreas Kalogiros 17, Erikas Jermolajevas 16 (6 rez. perd.), Jokūbas Rubinas 13.

Jonava“: Kahilas Thomasas 17 (13 atk. kam., 5 rez. perd., 33 naud. bal.), Justas Vazalis 13, Nojus Pankratjevas 12, Juozas Balčiūnas 11.

Vienvaldžiai VIKINGLOTTO-NKL lyderiai „Telšiai“ (13-2) antrąsyk per dvi dienas įveikė Tauragės krepšinio klubą (5-10).

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai Tauragėje per pratęsimą 95:87 (23:18, 20:16, 21:22, 17:25, 14:6) įveikė šeimininkus ir iškovojo trečiąją pergalę iš eilės bei antrąją per dvi dienas.

Trečiadienį vykusiose rungtynėse Telšiuose šeimininkai Tauragės sporto klubą įveikė 88:65.

Prasidėjus paskutinei minutei Ignas Razutis padidino telšiškių pranašumą (79:76), Rytis Bilartas tuoj pat atsakė dviem baudų metimais (78:79), Mindaugas Norkus kitoje atakoje pataikė dvitaškį ir šeimininkams paliko 26 sekundes išsigelbėti – 81:78.

Lemiamoje atakoje Oskaras Pleikys išprovokavo varžovų pražangą, realizavo pirmąjį baudos metimą, bet prametė antrąjį, tačiau kamuolį puolime atkovojęs R. Biliartas dar sykį privertė prasižengti varžovus ir pataikęs abu baudų metimus išlygino rezultatą (81:81). M. Norkaus dvitaškis paskutinėmis sekundėmis tikslo nepasiekė ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Papildomą atkarpą sėkmingiau pradėjo R. Vaišvilos auklėtiniai, kurie spurtavo 10:0 (91:81) ir po šio smūgio šeimininkai atsitiesti nebesugebėjo.

Svečiai trečiojo kėlinio pabaigoje turėjo dviženklę persvarą (63:52), tačiau tauragiškiai neketino sudėti rankų ir, laimėję atkarpą 12:1, sumažino atsilikimą iki minimumo, o likus 2 minutėms iki mačo pabaigos, komandas skyrė tas pats vienas taškas – 76:77.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Gytis Sirutavičius per 36 minutes pelnė 24 taškus (5/7 dvit., 4/8 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Tauragės sporto klubas: Rytis Biliartas 22 (4/14 dvit., 11/16 baud., 10 atk. kam., 11 išpr. praž., 27 naud. bal.), Andrius Aleksandrovas 15, Ernestas Serkevičius 12, Karolis Babkauskas 11, Oskaras Pleikys 10.

„Telšiai“: Gytis Sirutavičius 24 (4/8 trit., 28 naud. bal.), Laurynas Kaveckis 23 (6/7 dvit., 25 naud. bal.), Vilius Pocius 16, Mindaugas Norkus 13 (8 atk. kam.).

Byrono Sanfordo vedama „Šilutė“ (11-3) Palangoje iškovojo lengvą pergalę. Kęstučio Mačijausko kariauna prieš „Palangos Kuršius“ (5-9) triumfavo 88:73 (18:16, 32:14, 21:15, 17:28).

„Šilutė“ pabėgo antrajame kėlinyje, kurį laimėjo 32:14 ir šovė į priekį 50:30. Prieš paskutinį ketvirtį šilutiškiai pirmavo 26 taškais.

„Šilutėje“ geriausiai žaidė Byronas Sanfordas, kuris per 29 minutes pelnė 25 taškus (11/18 dvit., 3/4 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

„Palangos Kuršiai“: Quincy Tayloras 21 (9/13 dvit., 6 atk. kam.), Mindaugas Reminas 14 (4/9 trit., 5 rez. perd.), Robertas Keliačius 11 (6 atk. kam.).

„Šilutė“: Byronas Sanfordas 25 (11/18 dvit., 6 rez. perd., 33 naud. bal.), Linas Lekavičius (8 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Omaras Alstonas po 12, Paulius Poška 10, Simonas Serapinas ir Ernestas Sederevičius po 9.