Europos taurė: „Wolves“ pasiekė trečią pergalę iš eilės © Pauliaus Žukausko nuotr.

Vilniaus „Wolves“ iškovojo trečią pergalę iš eilės Europos taurės („BKT EuroCup“) turnyre. Sostines komanda savo žiūrovų akivaizdoje sužaidė puikią antrą rungtynių pusę ir įveikė Slobožanskės „Prometey“ (Ukraina) 85:71 (24:24, 16:17, 28:16, 17:14).

Prieš dvikovą šeimininkai sulaukė gerų žinių – žaisti jau buvo pasiruošęs Eigirdas Žukauskas, dėl čiurnos traumos praleidęs du mačus.

Vis tik, pirmojo kėlinio viduryje „Wolves“ atsidūrė besivejančiųjų gretose, kai po Tai Odiase metimo svečiai susikrovė 8 taškų pranašumą (10:18). Jį vilniečiai panaikino ėmę pataikyti iš toli. Sykį įmetė E. Žukauskas, du iš eilės pridėjo Rasheedas Sulaimonas, per kėlinuką surinkęs 14 taškų, o Vilkai išlygino rezultatą – 22:22. Nors Ronaldas Marchas vėl išvedė į priekį „Prometey“ ekipą, bet paskutinis ketvirtyje žodį tarė Vaidas Kariniauskas, sulig sirena įmetęs sunkų metimą – 24:24.

Antrajame kėlinyje vyko lygi kova, pirmaujanti komanda keitėsi kelis sykius. Prieš didžiąją pertrauką „Wolves“ gretose iniciatyvos ėmėsi Christianas Mekowulu, pelnęs 7 taškus iš eilės. Daugiausiai jo dėka Vilniaus komanda ilsėtis išėjo turėdama 1 taško deficitą.

Lūžis rungtynėse įvyko po pertraukos. „Wolves“ trečiajame kėlinyje suaktyvino gynybą ir ėmė tolti. Sužaidus tris minutes, Ukrainos klubo vyr. treneris paprašė pirmosios minutės pertraukėlės, jo komandai atsiliekant 7 taškų pranašumu (52:45). Už keturių minučių jis buvo priverstas dar sykį kviesti savo komandą pasitarimui, Vilkams nutolus dviženkliu atstumu (62:49).

Kai paskutinio kėlinio viduryje V. Kariniauskas pataikė iš toli (79:63), tapo aišku, kad  „Wolves“ pergalės iš rankų nebepaleis. Tą suprato ir „Prometey“ trenerių štabas, pasodinęs ant suolo savo lyderius.

Fantastiškai sužaidęs Rasheedas Sulaimonas surinko 30 taškų, pataikymas 6 tolimus metimus, ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, surinkdamas 36 naudingumo balus.

Vilniaus komandai nepadėjo vis dar traumą besigydantis Jeffery Tayloras.

„Wolves“ ekipoje taškus pelnė: Rasheedas Sulaimonas 30, Christianas Mekowulu 15 (7 atk. kam.), Tre‘Shawnas Thurmanas 13, Kristupas Žemaitis 9, Vaidas Kariniauskas 8, Eigirdas Žukauskas 6, Džordže Gagičius 4. Adas Juškevičius, Regimantas Miniotas, Vitalijus Kozys ir Arnas Beručka nepasižymėjo.

„Prometey“ komandai Marcus Keene surinko 17, Calebas Agada ir Ondrejus Balvinas po 10.

Kitas Europos taurės rungtynes „Wolves“ žais lapkričio 15 d. namuose su Venecijos „Umana Reyer“ (Italija).