Europa – po lietuvių kojomis: finalo trileryje jaunės palaužė Ispaniją © FIBA nuotr.

Auksu sužibusi Lietuvos aštuoniolikmečių merginų rinktinė – Europos viršūnėje.

Viliaus Stanišausko auklėtinės dramatiškame Senojo žemyno pirmenybių didžiajame finale 78:75 (16:15, 21:20, 19:18, 22:22) parklupdė iki tol pralaimėjimo skonio nepatyrusias Ispanijos bendraamžes.

Likus žaisti mažiau nei pusę minutės varžovės pataikė iš toli ir lietuvių pranašumas buvo minimalus – 76:75. Tuomet Justė Jocytė realizavo du baudos metimus (78:75), o paskutinėje atakoje ispanių tolimas metimas tikslo nepasiekė ir lietuvės pasileido į triumfą.

Lemiamas turnyro mačas buvo vertas finalo vardo – pirmaujanti komanda keitėsi net 15 kartų, o ketvirtajame kėlinyje lietuvėms vienintelį kartą rungtynėse nutolus dviženkliu skirtumu (66:56) ispanės netrukus sumažino atotrūkį.

Lietuvos rinktinės garvežį į priekį žūtbūtinėje dvikovoje ir vėl tempė įspūdingai rungtyniavusi J. Jocytė. Komandos kapitonė pelnė 28 taškus, atkovojo 9 bei perėmė 3 kamuolius, išdalino 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 38 naudingumo balus.

Net dvejais metais už varžoves jaunesnė Lietuvos rinktinės lyderė buvo pripažinta ir viso turnyro MVP.

Tai pirmasis Lietuvos jaunimo rinktinių auksas nuo pat 2012-ųjų, kuomet Kazio Maksvyčio treniruojami 1992 m. kartos vaikinai U20 Europos čempionate Slovėnijoje pasidabino aukščiausios prabos medaliais.

U18 merginų rinktinė čempionių taurę į viršų kėlė ir 2008 metais Slovakijoje, kuomet finale 63:57 įveikė Rusiją.

Lietuva: Justė Jocytė 28, Ugnė Sirtautaitė 17, Viltė Andrunavičiūtė 16, Gerda Raulušaitytė 6.

Ispanija: Elena Buenavida Estevez 36, Carla Brito 12, Alicia Florez Getino 6.