Prakeiksmas tęsiasi: „Žalgiris“ sezoną Eurolygoje pradėjo nesėkme prieš „Baskonia“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams pirmoje Eurolygos sezono dvikovoje nepavyko nutraukti Vitorijos „Baskonia“ komandos prakeiksmo.

Jau du sezonus iš eilės baskų nugalėti nesugebantys žalgiriečiai pirmose namų rungtynėse 58:70 (19:19, 11:18, 16:18, 12:15) vėl pripažino varžovų pranašumą.

Rungtynės pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje pradėjo nuo visiškos lygybės – pirmajame kėlinyje abi komandos atakavo taikliai ir kėlinį užbaigė lygiu rezultatu: 19:19.

Antrajame ketvirtyje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai jau susidūrė su problemomis puolime. Žalgiriečiai per daugiau nei penkias minutes surinko vos 5 taškus. Kėlinio pabaigoje šiek tiek pavyko kompensuotis, tačiau prieš pat pertrauką šeimininkus skaudžiai nubaudė penkis taškus sumetęs Mattas Janningas.

Trečiąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo turėdami septynių taškų deficitą. Ir šis kėlinys neprasidėjo pagal šeimininkų planą – „Žalgiriui“ nekrito tolimi metimai, todėl priartėti prie varžovų nepavyko.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo svaiginančiu Atūro Milaknio žaidimu – snaiperis pataikė du tolimus metimus ir sumažino kauniečių atsilikimą iki keturių taškų. Visgi po sėkmingos pradžios žalgiriečiai vėl krito į duobę, o svečius iš Vitorijos į priekį vedė sunkius metimus pataikę Šengelija ir Vildoza.

Per paskutines kelias minutes „Žalgiris“ dar bandė kibti į atlapus, tačiau dauguma metimų buvo netaiklūs ir „Baskonia“ galiausiai triumfavo dviženkliu skirtumu.

Žalgiriečių gretose dideliu rezultatyvumu neišsiskyrė nė vienas žaidėjas – Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius surinko po 10 taškų. Vitorijos ekipoje 19 taškų sumetė Shavonas Shieldsas.

Kitą trečiadienį kauniečiai išvykoje stos į kovą su Milano komanda.

„Žalgiris“: Marius Grigonois (3/6 trit.) ir Lukas Lekavičius (4/7 dvit.) po 10, Edgaras Ulanovas (5 atk. kam., 20 naud. bal.) ir Jockas Landale‘as (1/6 trit.) po 9.

„Baskonia“: Shavonas Shieldsas 19 (4/6 dvit., 2/5 trit.), Tornikė Šengelija 13 (6/7 dvit.), Luca Vildoza (3/4 dvit.) ir Mattas Janningas po 10.

• Ignas

Košmaras - nepasirengusi komanda 😃 Labai gaila, kad iš praeito sezono Jasikevičiaus sistemoje esantys žaidėjai nesužaidė, nepatobulėjo, o atvirkščiai - klydo. Ypač Walkupas - neįsipaišė į varžybas. Kabutėse naujokas Lekavičius irgi kol kas nuvylė, nes sprendimų bei raktinių perdavimų praktiškai nepateikė. Grigonis varžybose atrodė daug geriau įžaidinėjantis kamuolį, nei Lekavičius... Ir čia labiau liaupsės ne Mariui, kuris kaip žinom moka varytis kamuolį, o labiau kritika Lukui Lekavičiui. Bendrai paėmus reikia pasitempti vyrams 😃 Ypač Walkupui ir Lekavičiui - negali tokie žaidėjai šitiek klaidų daryti ir žaisti nesusikaupę - neatleistina.