Sezono rungtynes sužaidęs Lekavičius atvedė „Žalgirį“ į svarbią pergalę © Pauliaus Žukausko nuotr.

Sėkmingai 2020-uosius Eurolygoje pradėjo Kauno „Žalgiris“ (5-12). Luko Lekavičiaus vedami žalgiriečiai savo žiūrovų akivaizdoje 73:68 (17:21, 12:13, 24:19, 20:15) palaužė traumų išretintą Tel Avivo „Maccabi“ (11-6) ekipą.

Rungtynių startas žalgiriečiams nebuvo pats lengviausias – „Maccabi“ susitikimą pradėjo dviem tolimais metimais, kas iškart nulėmė tai, kad „Žalgiris“ buvo priverstas vytis varžovus.

Sužaidus 5 minutes svečiai iš Izraelio turėjo 5 taškų pranašumą. Panašiu atsilikimu „Žalgiris“ sužaidė visą pirmąjį kėlinį, kuriame pagrindiniu ginklu tapo baudų metimai, mat „Maccabi“ atliko nemažai pražangų.

Antrojo kėlinio pradžia kauniečiams buvo gerokai sėkmingesnė – varžovai tylėjo puolime, o „Žalgiris“ kilo į šturmą. Prabėgus šiek tiek daugiau nei dviem minutėms šeimininkai jau įgijo dviejų 2 taškų pranašumą, tačiau kiek vėliau „Maccabi“ pradėjo rodyti geležinę gynybą. „Žalgiris“ vienu momentu užstrigo ties 25 taškais, o Tel Avivo krepšininkai įgijo pranašumą net iki 9 taškų. Tiesa, prieš pat pertrauką deficitą pavyko sumažinti iki 5 taškų.

Po didžiosios pertraukos geriau ir vėl startavo Izraelio čempionai, kurie pirmą kartą susikrovė dviženklę persvarą – 39:42. Tuomet svarbų tritaškį švystelėjo L.Lekavičius, ledus pralaužė Nigelas Hayesas, gražų slalomą nuo tritaškio linijos atliko A.Milaknis – 36:46.

Puolimą toliau budinti bandė L.Lekavičius, netaiklų komandos draugo metimą kartojo E.Ulanovas, tačiau „Maccabi“ sėkmingai kontroliavo situaciją pirmaudami 44:53. Ketvirčiui einant į pabaigą du varžovus vieną po kito apšvarino K.C. Riversas, tritaškiu bangas tribūnose sukėlė deficitą iki 51:53 rėžęs L.Lekavičius. Per likusį kėlinio laiką visišką lygybę mače įtvirtino baudas sumetęs Z.LeDay – 53:53.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai tęsė pradėtus darbus gynyboje, o svarstykles jų pusėn jau 60:53 nusvėrė žaibiški L.Lekavičiaus epizodai. Netrukus neatlaikė ir „Maccabi“ vyriausiojo trenerio nervai, už kurio techninę pražangą baudos metimą realizavo spurtą iki 17:0 tęsęs L.Lekavičius – 61:53. Tiesa, varžovai staigiai nutraukė penkių minučių sausrą ir vos per kelis epizodus pavojingai priartėjo iki 61:59. Ne pačiu lengviausiu komandai metu iš toli iššovė lyderio vaidmens nepabijoję K.C. Riversas ir L.Lekavičius, tačiau skirtumas nesikeitė ir laikėsi itin trapus (67:65).

Atmosferai įkaitus vieną baudą iš dviejų pataikė T.Walkupas, o likus 40 sekundžių rankos nuo baudų metimų linijos nesudrebėjo pergalės link artinusiam L.Lekavičiui – 70:65. Svečiai iš Tel Avivo stebuklo nesukūrė ir pergalę kauniečiams rezultatu 73:68 baudų metimais įtvirtino E.Ulanovas.

Lekavičiui tai buvo rezultatyviausios sezono rungtynės Eurolygoje. Jis iš viso surinko 23 taškus ir pataikė net keturis tritaškius iš šešių bandymų.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 23 (3/5 dvit., 4/6 trit.), Artūras Milaknis (1/6 trit.), Zachas LeDay (1/9 dvit., 8/8 baudos), Edgaras Ulanovas po 10.

„Maccabi“: Jake‘as Cohenas 20 (8/11 dvit., 7 atk. kam.), Tyleris Dorsey 18 (4/10 trit.), Elijah Bryantas 9 (3/5 trit.).