E.Sumneris: NBA treniruotės, Eurolyga ir „amerikietiškos“ pražangos © lkl.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ gynėjas Edmondas Sumneris jau beveik du mėnesius rungtyniauja su žaliai baltais marškinėliais ir toliau tęsia pažintį su krepšinio niuansais Europoje.

Krepšininkas apie savo patirtį NBA lygoje, rungtyniavimą Indianos „Pacers“ klube kartu su Domantu Saboniu ir įspūdžius Eurolygoje bei Kaune kalbėjo viešame tinklalaidės „PICK‘N‘POD“ epizode kartu su krepšinio komentatoriumi Ryčiu Kazlausku ir „Žalgirio“ trenerių štabo nariu Tautvydu Saboniu.

„Mes treniruojamės. Tiesiogine to žodžio prasme čia mes turime treniruočių, – apie esminius skirtumus tarp NBA ir Eurolygos pasakojo E.Sumneris. – NBA lygoje tu ateini į treniruotę. Peržiūrime kažkokius atskirų epizodų klipus su klaidomis, kurias norime ištaisyti. Jeigu turime rungtynes kitą dieną, pereiname kai kuriuos dalykus ir tada tiesiog baigiame treniruotę sudėję rankas į vidurį. Tiesiog tokia kasdieninė tvarka treniruotėms NBA. Aišku, ir tavo laikas treniruotėje priklauso nuo to, kiek minučių žaisi rungtynėse. Tad jeigu nesi rotacijoje, yra vyrukų, kurie žais tik tam tikrą minučių kiekį. Bet čia kiekvienas turi eiti į treniruotes, aišku, pavyzdžiui, Keenanas žaidžia daug minučių, tad jis gali gauti poilsio, bet treniruojasi čia visi. Tai esminis skirtumas. Vėlgi, juokinga tai sakyti, bet čia turi treniruočių, o ten jų tiesiog tokių nėra.“

E.Sumneris pasakojo apie tai, kad prieš atvykdamas į Europą turėjo pamiršti tai, kad jis yra iš NBA atvykęs žaidėjas ir pasiruošti naujai patirčiai.

„Kartais būna sunku dėl kai kurių žaidimo aspektų, bet man tėtis įkalė į galvą – nebėgti nuo iššūkių, nes dalykai ne visada ateis lengvai ir klostysis taip lengvai, kaip pats norėtum. Nemėgstu bėgti nuo kliūčių, noriu išsiaiškinti dalykus žingsnis po žingsnio. Norėjau atvykti čia ir žaisti aukšto lygio krepšinį, būti išbandytas“, – aiškino E.Sumneris.

„Daug vyrukų, kurie atvyksta čia, kurie atvyksta ne tik į šį klubą, bet į Europą, apskritai, turi lūkesčius, kad kaip buvę NBA žaidėjai, jie atvyks čia ir rinks po 20–25 taškus per rungtynes. Tiesiog taip. Tokia yra tendencija. Bet tada pažiūri į tokius vyrukus kaip Mike‘as Jamesas, pasižiūri į Keenaną. Jis taip pat renka po 16–17 taškų per rungtynes. Tai yra labai daug. Labai daug. Didžiausia problema buvo suprasti, kad čia neturėsi 25 taškų vidurkio“, – į E.Sumnerio pasakytas mintis reagavo T.Sabonis.

Eurolygoje E.Sumneris spėjo sužaisti 12 rungtynių, per kurias, ant parketo praleisdamas po 13,3 minutės, renka po 6,5 taško. Krepšininkas tikina, kad pradžioje turėjo prisitaikyti prie turnyro niuansų, o vienas tokių – kitaip traktuojamos pražangos ir kontaktas. Apie tai, kaip trūko patirties Eurolygoje minčių turėjo ir T.Sabonis.

„Tai buvo rungtynėse prieš ASVEL, kai žaidėme Prancūzijoje. Manau, kad tai buvo trečiajame kėlinyje. Parisas Lee išprovokavo pražangą prieš tave. Tu teisėjams sakai, kad ten nebuvo pražangos. O Parisas Lee, praeidamas pro tave, sako: „brolau, tau čia nebe NBA!“. Ir tada pamačiau, kaip į jį pažiūrėjai“, – šypsojosi T.Sabonis.

„Taip, išties pražangų traktavimas čia yra visiškai kitoks nei tas, prie kurio esu įpratęs, – aiškino gynėjas. – Arba bėgi ir tada kažkas tau įmeta perdavimą… Kartą aš tiesiog bėgau palei žaidėją, kuris gavo perdavimą ir paliečiau jo ranką, kol bėgau kartu. Tai kvaila pražanga, kurią galėjau pasiimti anksčiau, o dabar varžovas mes dvi baudas, o aš eisiu pasėdėti ant suolo iki pirmos rungtynių pusės pabaigos. Čia veikia tas mano amerikietiškumas, kai nesuprantu pražangų atlikimo svarbos.“

Pirmajame tinklalaidės „PICK‘N‘POD“ epizode R.Kazlauskas su T.Saboniu ir E.Sumneriu taip pat diskutavo apie D.Sabonio ir Myleso Turnerio dueto galimybes žaisti kartu, apie E.Sumnerio rungtyniavimą kartu su D.Saboniu bei skirtingas įtampas NBA ir Eurolygoje.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos