„Ereliai“ sezoną pasitinka su galvos skausmu dėl priekinės linijos

Mažeikių „Ereliai“ susikomplektavo sudėtį, kurioje tik vienas krepšininkas yra aukštesnis nei 2 metrai, o dėl to Aloyzas Rudys greitai pajuto komandos problemas priekinėje linijoje.

VIKINGLOTTO – NKL pirmenybėms besiruošiančioje Mažeikių ekipoje po krepšiu rungtyniauja 203 cm ūgio Tomas Balčiūnas, 199 cm ūgio Edgaras Preibys ir du krepšininkai iš Baltarusijos – 198 cm ūgio Kirilas Čumakou ir 194 cm ūgio Andrejus Ahejenko.

„Ant popieriaus atrodo, kad turime užpildytas visas pozicijas, bet pradėjus žaisti pamatėme, jog didžiausia mūsų problema yra priekinė linija. Nesame visiškai jos sukomplektavę ir tai pajutome.

Tikimės, kad sezono pradžioje ar jo eigoje pavyks priekinę liniją papildyti. Trūksta centimetrų. Žaidėme su „Gargždais“, jie turi ryškų vidurio puolėją Lauryną Mikalauską, tad buvo problemų ir gynyboje, ir puolime“, – svetainei „nklyga.lt“ pasakojo A. Rudys.

Toliau nuo krepšio Mažeikių ekipoje rungtyniaus tokie krepšininkai kaip Justas Nausėdas, Ivanas Aladka, Augustinas Venckus ir Mantvydas Staniulis.

„Perimetro žaidėjų turime, tose pozicijose viskas yra gerai, bet negalime pasikliauti vien tritaškiais. Jie vieną dieną krenta, kitą – ne. Reikia ieškoti daugiau variantų puolime“, – pabrėžė A. Rudys.

27-erių metų 196 cm ūgio J. Nausėdas 2017-2018 m. sezone su „Šilutės“ apranga VIKINGLOTTO – NKL rinkdavo po 13 taškų, 5 atkovotus kamuolius, 2,7 rezultatyvaus perdavimo, 1,5 perimto kamuolio ir 15,9 naudingumo balo.

Jis tapo „Erelių“ kapitonu, o treneris iš šio krepšininko tikisi gerų rezultatų.

„Justas po truputį įeina į formą. Manau, kad jis bus vienas iš komandos lyderių. J. Nausėdas turėjo gerą sezoną „Šilutėje“, gerai sezoną pradėjo Liepojoje, bet tuomet patyrė traumą ir nebežaidė visą sezoną. Jam trūksta žaidimo patirties, o ir trauma kerta, negali peržengti psichologinio barjero.

Tikimės, kad jis pasieks savo geriausią formą. „Šilutėje“ Justas buvo vienas geriausiai besiginančių žaidėjų NKL, gali žaisti ir puolime, ir gynyboje nuo antros iki ketvirtos pozicijos. Jis yra mūsų komandos kapitonas ir manau, kad viskas bus gerai“, – apie J. Nausėdą pasisakė A. Rudys.

Mažeikių ekipa vasarą pasikvietė tris krepšininkus iš Baltarusijos, o du iš jų praėjusį sezoną žaidė NKL tarptautiniame turnyre, kuriame klubai varžėsi su Minsko „Cmoki-2“ komanda.

Į „Erelius“ persikėlęs 24-erių 198 cm ūgio Kirilas Čumakou praėjusį sezoną žaisdamas su VIKINGLOTTO – NKL komandomis vidutiniškai pelnė po 7,2 taško ir atkovojo po 7 kamuolius, o 24-erių 192 cm ūgio Ivanas Aladka pasižymėjo 8,8 taško rezultatyvumu. Komandą taip pat papildė ir 27-erių 194 cm ūgio Andrejus Ahejenka.

Aladka praėjusią vasarą rungtyniavo Baltarusijos vyrų rinktinėje. Jis kvalifikacijoje į Europos čempionato atranką vidutiniškai žaidė po 7,5 minutės ir pelnė po 0,3 taško.

„Daug tikimės iš Ivano Aladkos, kuris šią vasarą pateko į Baltarusijos vyrų rinktinę, nors ir žaidė nedaug. Mes jau praėjusį sezoną matėme, kad jis yra su geru metimu ir prasiveržimu, jį galima išnaudoti ir kaip atakuojantį gynėją, ir kaip įžaidėją.

Tvirtas krepšininkas yra ir Kirilas Čumakou. Galbūt jam šiek tiek trūksta centimetrų (198 cm – aut. past.), bet jis yra tvirtas gynybos ramstis. Tai – žaidėjas, daugiau orientuotas į gynybą, kovą po krepšiu, o ne taškus. Sudėtingiau sekasi Andrejui, galbūt čia jam yra per aukštas lygis. Bandome jį įvesti į komandą, bet kol kas sunku“, – apie legionierius pasakojo treneris.

Mažeikių komandos vyriausiasis treneris konkrečių sezono tikslų nekelia, tačiau žada kovą kiekviename mače.

„Mes kiekvienose rungtynėse sieksime pergalių ir atiduosime visas jėgas. Norime pritraukti žiūrovus, net jeigu ir pralaimėsime – kaskart turime rodyti kovotojų savybes ir žaisti iki galo“, – teigė A. Rudys.

„Ereliai“ sezoną pradės spalio 3 d., kai išvykoje rungtyniaus su „Telšiais“. Po dviejų dienų mažeikiškiai sužais pirmąjį mačą namie, kuomet priims „Šilutę“.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...