Prasidėjusi kalendorinė vasara Lietuvos krepšinio lygos klubams skelbia apie darbymečio pradžią. Prasideda komandų komplektavimo darbai, pasiruošimas artėjančiam sezonui, sprendimai dėl tarptautinių turnyrų.

Apie vasaros darbus beveik tris mėnesius karantino dėl pandemijos sukaustytoje šalyje pasakojo Utenos „Juventus“ direktorius Eimantas Skersis.

– Nors šalyje vis dar karantinas, klubai jau pradėjo tarpsezonio darbus. Kokia situacija „Juventus“ ekipoje?

– Darbai nelabai ir buvo sustoję, tik jie vyko kiek kitokiu būdu – bendraujant telefonu ir internetu. Žinoma, dabar, kai karantinas jau laisvesnis, lengviau susitikti su rėmėjais, žaidėjais, agentais, todėl darbas tapo produktyvesnis. Mums buvo svarbiausia išsiaiškinti rėmėjų situaciją, nes tik tada galima kažką planuotis žaidėjų rinkoje.

–  Ir kokia ta situacija?

– Stebuklo nėra. Manau, kad situacija panaši, kaip ir kitose komandose. Rėmėjus daugiau ar mažiau krizė vis tiek paveikė, tad normalu, jog pirma kalbama apie lėšų paramai mažėjimą. Vyksta pokalbiai, darbai, teikiami įvairūs pasiūlymai. Mes tikimės, kad drastiško kritimo nebus, tačiau biudžetas turėtų mažėti apie 20-25 procentus.

– Kaip šis mažėjimas paveiks darbą vasaros rinkoje?

– Pritariu Pauliui Motiejūnui, kurio interviu buvo publikuotas prieš kelias dienas. Agentai kol kas nelabai supranta situaciją ir galvoja, kad žaidėjai turi gauti tokius pat ar net didesnius atlyginimus, nei praėjusį sezoną. Bent jau mes to padaryti negalime, todėl teks laukti ir stebėti situaciją toliau. Suprantama, kad žaidėjams ir agentams sunku suvokti staigų atlyginimų kritimą, tačiau situacija yra tokia, kokia yra, todėl teks laukti ir žiūrėti, kas bus toliau.

– Tokiu atveju, kaip pavyko susitarti su Žygimantu Skuču?

– Žygis yra protingas žmogus, suprantantis situaciją. Apie norą pratęsti sutartį pradėjome kalbėti dar tik pasibaigus praėjusiam sezonui, tad abi pusės situaciją daugiau mažiau žinojo. Sutartyje buvo numatytas „pliusas“, bet reikėjo susitarimą pasiekti iki birželio 10 dienos. Smagu, kad Žygis parodė profesionalų požiūrį ir supratimą, o mes pasistengsime užtikrinti, kad viskas kokybiškai būtų padaryta iš mūsų pusės.

– Sakėte, kad pratęsti sutartį su Ž. Skuču buvo vienas svarbiausių vasaros darbų. Ar yra daugiau žaidėjų, kuriuos norite išsaugoti?

– Žinoma. Esame pateikę pasiūlymus Juliui Jucikui, Vytautui Šulskiui, Mariui Runkauskui. Norime toliau matyti Norbertą Gigą, kurio sutartyje yra „pliusas“. Pernai komanda rodė neblogus rezultatus, todėl nesinori jos draskyti. Tačiau viskas remiasi į finansus ir žaidėjai dabar turi apsispręsti, ar mūsų siūlomos sąlygos jiems tinka, ar ne.

– Kokia situacija su Gyčiu Radzevičiumi?

– Gytis yra mūsų komandos žaidėjas. Niekas nepasikeitė nuo praėjusio sezono. Mes turime dar sezoną galiosiančią sutartį. Čia jokia paslaptis, kad sutartyje yra numatyta išpirkos suma. Dar yra laiko, nes išpirka galioja iki liepos vidurio, tačiau kol kas niekas į mūsų klubą nesikreipė. Gytis dirba individualiai, mes su juo bendraujame ir ruošiamės kitam sezonui. Jei kažkas sutartį išpirks – nieko nepadarysi. Džiaugsimės dėl Gyčio ir ieškosime, kuo užpildyti atsiradusią spragą, tačiau kol kas apie tai negalvojame.

– Komandai ir toliau vadovaus Žydrūnas Urbonas?

– Apie tai nebuvo net diskutuojama. Praėjusį sezoną rezultatai buvo geri, tiek klubo valdyba, tiek žiūrovai liko patenkinti užimta vieta. Žaidėjai taip pat gerai susibendravo su treneriu. Norime kitą sezoną matyti tą patį trenerių štabą ir tikimės, kad jis išliks. Žinoma, jei kažkas gaus geresnį pasiūlymą, nedarysime kliūčių, tačiau tikiuosi, kad trenerių štabe pokyčių nebus.

– Kodėl nusprendėte teikti paraišką FIBA Čempionui lygai?

– Nes manome, kad esame tam pasirengę. Praėjusį sezoną komanda LKL čempionate užėmė penktąją vietą, todėl būtų buvę nesąžininga trenerių, žaidėjų, žiūrovų atžvilgiu, jei nebūtume pabandę siekti vietos tarptautiniame turnyre. Skolos, kurias turėjome iš ankstesnių sezonų, sumažėjo iki minimumo, todėl pasitarę su valdybos nariais nusprendėme, kad galime bandyti siekti vietos FIBA Čempionų lygoje.

– Ar nebijote, jog patekus į tarptautinį turnyrą vis tiek tektų rungtyniauti be žiūrovų?

– Tokia tikimybė yra ir ta nežinomybė šiek tiek erzina. Paties Utenos miesto pandemija nelabai ir paveikė, užsikrėtimo atvejų čia buvo užfiksuota vos pora, tad gyvenimas kaip virė, taip ir verda: žmonės eina į parkus, parduotuves, remontuojamos gatvės ir t.t. Jau dabar sulaukėme nemažai klausimų dėl artėjančio sezono abonementų. Tačiau kol nėra aiškumo, nieko negalime daryti. Suprantu, kad visa ši situacija yra nenuspėjama ir prognozuoti sunku, tačiau vyriausybė galėtų bent jau preliminariai numatyti, kokios sankcijos, apribojimai ar galimybės bus rudenį. Mes tikimės, kad žaisti be žiūrovų neteks, nes tai būtų smūgis tiek klubo biudžetui, tiek miestelėnams, kurie išsiilgę krepšinio.

– Kaip vertinate liepos pradžioje startuosiantį naują LKL projektą – „Hoptrans 3x3“ turnyrą?

– Bus įdomu ir nauja. Krepšinio specifika čia ženkliai skiriasi nuo tradicinio formato, todėl mes ruoštis turnyrui pradėjome tikriausiai pirmieji. Dirbame jau beveik mėnesį, geriname tiek fizinę žaidėjų formą, tiek 3x3 strategijos subtilybes. Gerai, kad komandoje yra Gintautas Matulis, Darius Tarvydas, Ignas Vaitkus. Visi jie yra žaidę stipriuose 3x3 turnyruose, žino koncepciją, išmano taisykles. Tai mums labai padeda. Mūsų klubas visada išsiskiria tuo, kad kelia maksimalius tikslus. Šį kartą – tas pats. Jei sutikome dalyvauti turnyre, norime siekti aukštų rezultatų, todėl dirbame rimtai. Žaidėjai taip pat motyvuoti, nes susitarėme, kad klubas nepretenduos į prizinį fondą – viskas atiteks žaidėjams ir personalui, kuris dirba prie šio projekto. Tad motyvacija gana paprasta: kuo geriau pasiruoši, kuo aukštesnę vietą užimsi, tuo didesnė premija tavęs lauks.

– Paulius Motiejūnas minėjo, kad Kauno „Žalgiris“ nenori keisti žaidėjų profilio ir dėl to turnyre nedalyvaus. „Juventus“ atstovaus pagrindinės sudėties žaidėjai. Ar tokios baimės nebuvo jums?

– Nemanau, kad bus kažkas blogo. Turnyras baigsis liepos pabaigoje, o LKL startuos po poros mėnesių. Turėsime pakankamai laiko grįžti į tradicinį ritmą. Mes kaip tik džiaugiamės, kad žaidėjai vasarą palaiko sportinę formą, dirba su mūsų trenerių štabu. Galvojame, kad atėjus rudeniui tai bus tik privalumas. Juo labiau, kad 3x3 turnyre vyrauja žaidimas vienas prieš vieną, o tai yra žaidimo elementas, kurį krepšininkams tobulinti niekada nebūna gana.