Dviženklį deficitą panaikinę šešiolikmečiai palaužė Slovėniją © FIBA.com nuotr.

Sekmadienį Udinėje (Italija) Europos jaunučių vaikinų iki 16 metų amžiaus krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė baigė kovas C grupėje, kur vėlyvaus vakaro rungtynėse susigrūmė su bendraamžiais iš Slovėnijos ir įveikė varžovus 65:64 (17:19, 17:17, 10:18, 21:10).

Prieš tai C grupėje trenerio Rolando Rakučio auklėtiniai sutriuškino Estiją (94:56), bet pralaimėjo Turkijai po pratęsimo (80:83).

Antradienį (rugpjūčio 13 d.) antrąją vietą C grupėje užėmę lietuviai atkrintamąsias varžybas aštuntfinalyje pradės su D grupės trečiąja ekipa – Graikija.

Po neblogos pradžios (6:2, 13:6, 16:12) vėliau mūsiškiai prarado žaidimo ritmą, o varžovai perėmė iniciatyvą. Po 10 min. kovos Lietuvos rinktinė buvo atsilikusi 2 taškais – 17:19.

Antrajame ketvirtyje lietuviams teko nuolat vytis priešininkus (20:26, 23:30). Iki ilgosios pertraukos Lietuvos krepšininkams vėl pavyko sumažinti deficitą iki 2 taškų – 34:36.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos 16-mečiai krito į gilią žaidybinę duobę, pralaimėjo atkarpą net 3:16 ir leido slovėnams toli pabėgti (37:52). Po 30 min. komandas skyrė dviženklis – 10 taškų skirtumas – 44:54.

Paskutiniajame ketvirtyje lietuviai daugiausiai Pauliaus Muraukos pastangomis sugrįžo į rungtynes (55:57, atkarpa – 11:3, likus 4:40 min.). Netrukus Titas Sargiūnas persvėrė rezultatą mūsiškių naudai (61:60, likus 2:22 min.). Po Olego Kojeneco metimo Lietuvos rinktinė pirmavo 3 taškais (63:60, likus 1:34 min.). Lietuvasumaniai sužaidė mačo pabaigą ir iškovojo dramatišką pergalę – 65:64.

LIETUVA: Paulius Murauskas 18, Olegas Kojenecas 12, Liutauras Lelevičius 7, Rokas Jocius 6, Emilis Butkus, Ugnius Jaruševičius ir Titas Sargiūnas po 5, Radvilas Kneižys 3, Gytis Valickas ir Tautvydas Baltrušaitis po 2 taškus. Dominykas Butka (02:11) ir Lukas Pivoriūnas (00:55 sek.) taškų nesurinko.

SLOVĖNIJA: Saša Ciani 13, Markas Filipas Ivankovičius, Davidas Križaničius ir Tiboras Mirtičius po 11, Urbanas Klavzaras 9, Jostas Flerinas 6, Jaka Oberlajtas 3 taškai.