Dvigubą savaitę „Žalgiris“ baigė pergale Vitorijoje © lkl.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ (3-1) krepšininkai iš Ispanijoje vykusios dvigubos Eurolygos savaitės į Kauną grįžta su viena pergale. Kazio Maksvyčio auklėtiniai antrosiose savaitės rungtynėse rezultatu 99:82 (22:14, 24:25, 28:22, 25:21) įveikė Vitorijos „Baskonia“ (1-3) ekipą.

Gerą pradžią rungtynėms davė penki Tomo Dimšos taškai, keturis surinko Rolandas Šmitas, o „Žalgiris“ buvo priekyje – 9:5. Tuomet iniciatyvą perėmė ir penkis taškus iš eilės surinko Keenanas Evansas, du sėkmingus reidus po krepšiu surengė Nazas Mitrou-Longas, puskabliu taškus pelnė Laurynas Birutis, o Arnas Butkevičius dvitaškiu užbaigė greitą ataką – 22:14.

N.Mitrou-Longas pelnė lengvus taškus iš po krepšio, Edgaras Ulanovas sumetė baudų metimus, o Brady Manekas vieną po kito suleido net keturis tritaškius – 38:25. Kauniečiai tuomet pralaimėjo atkarpą 0:12, taškų sausrą nutraukė komandos draugo metimą pataisęs Kevarriusas Hayesas, R.Šmitas smeigė tritaškį, o N.Mitrou-Longas greitoje atakoje pridėjo du taškus su varžovo pražanga – 46:39.

Iškart po pertraukos keturis taškus iš eilės pelnė L.Birutis, po du tritaškius iš eilės smeigė Dovydas Giedraitis ir R.Šmitas, o kauniečiai įgijo rekordinę persvarą – 62:44. Keturis baudų metimus realizavo K.Evansas, o T.Dimša kėlinio pabaigoje surinko net aštuonis taškus – 74:60.

B.Manekas pelnė dar penkis taškus iš eilės, bet per kelias minutes turėtas pranašumas ženkliai sumažėjo – 79:73. Baudų metimais taškus rinko K.Evansas ir R.Šmitas, varžovų gynybą lengvai praskriejo D.Giedraitis, o po K.Evanso dvitaškio komandas vėl skyrė dešimt taškų – 88:78. D.Giedraitis įmetė tritaškį iš to paties kampo, du baudų metimus realizavo K.Evansas, keturis taškus surinko R.Šmitas, o pergalę taikliu dvitaškiu iš po krepšio įtvirtino D.Giedraitis – 99:82.

„Žalgiris“: R.Šmitas 21 (8 atk. kam.), B.Manekas 17 (14 atk. kam.), K.Evansas 14 (4 rez. perd.), D.Giedraitis 13 (4 rez. perd.), T.Dimša 13, N.Mitrou-Longas 9, L.Birutis 6, K.Hayesas 2, E.Ulanovas 2 (6 rez. perd.), A.Butkevičius 2, D.Lavrinovičius 0.

„Baskonia“: C.Moneke 32 (9 atk. kam.), M.Howardas 26.