Dvidešimtmetės grupių etapą baigė pralaimėjimu © FIBA.com nuotr.

Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė Europos čempionato grupių etapo kovas baigė pralaimėjimu. Daliaus Ubarto auklėtinės Čekijoje vykstančioje pirmenybėse 47:62 (16:10, 6:15, 12:17, 13:20) nusileido Vengrijos bendraamžėms.

Lietuvos rinktinė su 1 pergale ir 2 pralaimėjimais B grupėje užėmė trečiąją vietą. Į aštuntfinalį pateko visos B grupės komandos, o trečiadienį, aštuntfinalyje, mūsiškės toliau tęs kovą dėl medalių ir žais su Serbijos rinktine.

Priminsime, kad Lietuvos merginų jaunimo rinktinė prieš tai 55:48 nugalėjo Baltarusiją ir 46:66 nusileido belgėms.

Šįkart, susitikime su Vengrija, lietuvės daug geriau pradėjo rungtynes, sėkmingai žaidė puolime, kūrė atakas, laimėjo atkarpą 8:0 ir jau per pirmas 10 minučių nutolo – 16:10.

Tačiau vaizdas antrame kėlinyje apsivertė. D.Ubarto auklėtinės pradėjo strigti varžovių gynyboje, vengės pataikė vieną metimą po kito, o Lietuvos rinktinės negelbėjo ir trenerių štabo paprašytos minutės pertraukėlės. Sužaidus 4 min. rezultatas buvo lygus – 18:18, o iš viso per antrą kėlinį lietuvės pelnė tik 6 taškus ir po 20 min. kovos jau atsiliko 3 taškais (22:25).

Trečiame kėlinyje lietuvėms ir toliau nepavyko pakeisti rungtynių eigos savo naudai. Nors mūsiškės kelis kartus buvo priartėjusios iki vieno tolimo metimo, tačiau Vengrijos krepšininkės vis sugebėdavo skirtumą padidinti ir po trijų kėlinių Lietuvos rinktinės deficitas buvo 8 taškai (34:42).

Panašus scenarijus klostėsi ir per paskutines 10 šių rungtynių minučių. Sužaidus 2 min. lietuvės dar kartą buvo priartėjusios iki 3 taškų (41:44), tačiau klaidos neleido mūsiškėms pakeisti rungtynių eigos, o lietuvių klaidomis pasinaudojusios varžovės nutolo į saugų atstumą. Paskutinės minutės buvo tik formalumas, o Lietuvos rinktinė turėjo pripažinti Vengrijos pranašumą – 47:62.

Lietuvėms šiame susitikime koją labiausiai kišo klaidos. Mūsiškės suklydo 23 kartus, o vengrės padarė tik 9 klaidas.

LIETUVA: Eglė Zabotkaitė 9 (3/3 tritaškiai), Klaudija Serkevičiūtė 9 (5 kld.), Gabija Šegždaitė 8, Dominyka Paliulytė 7, Enrika Matiukaitė 4, Dalia Donskichytė 3 (5 atk. kam., 4 kld.), Saulė Mikelionytė 3, Justina Miknaitė 2 (7 atk. kam.), Livija Sakevičiūtė 2 (5 atk. kam., 4 rez. per., 2 blk.), Livija Kaktaitė 0, Evelina Šataitė ir Ligita Tamutytė nežaidė.

VENGRIJA: Petra Pusztai 26, Dalma Czukor 17, Boroka Revesz 6, Orsolya Toth 5.