Dvidešimtmetės baigė kovą dėl Europos čempionato medalių © FIBA.com nuotr.

Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) merginų rinktinė Europos čempionate Čekijoje baigė kovą dėl medalių, tačiau toliau kausis dėl išlikimo A divizione. Daliaus Ubarto auklėtinės aštuntfinalyje 62:66 (13:18, 18:11, 12:16, 19:21) pralaimėjo Serbijos bendraamžėms.

Lietuvės itin prastai pradėjo rungtynes ir iškart gavo šaltą dušą 0-8. Tačiau įveikusios startinį jaudulį mūsiškės pradėjo sėkmingiau kurti atakas, agresyviau dirbti gynyboje ir iki pirmo ketvirčio pabaigos sumažino atsilikimą iki taškų (13:18).

Antrą kėlinį jau lietuvės pradėjo įjungusios aukštesnę pavarą ir sužaidus 2 min. Išlygino rezultatą – 18:18. Netrukus mūsiškės jau ir persvėrė rezultatą, o tada pirmaujanti komanda keitėsi net kelis kartus. Po dviejų kėlinių buvo 2 taškų Lietuvos rinktinės pranašumas.

Trečią kėlinį lietuvės pradės 5 „sausais“ taškais, tačiau tokiu pačiu pasirodymu atsakė ir varžovės. Sužaidus 6 min., po tritaškio metimo, serbės po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį (36:37), o po trijų kėlinių pirmavo 2 taškų skirtumu (45:43).

Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių. Tai lietuvės išlygindavo ir persverdavo rezultatą, tai tą patį padarydavo Serbijos rinktinė. Likus 2 min. mūsiškės išsiveržė į priekį (60:59), tačiau serbės atsakė tritaškiu ir lietuvėms vėl teko vytis. Paskutinei atakai Lietuvos rinktinė turėjo 26 sekundes, tačiau Dalios Donskichytės metimas buvo blokuotas, o Gabija Šegždaitė prasiveržimo metu pametė kamuolį.

Lietuva: Gabija Šegždaitė 18 (8/11 dvitaškiai, 10 atk. kam.), Dalia Donskichytė 14 (5 rez. per.), Eglė Zabotkaitė 10, Klaudija Serkevičiūtė 9, Dominyka Paliulytė 4, Saulė Mikelionytė 3, Justina Miknaitė 2, Livija Sakevičiūtė 2 (5 rez. per., 4 blk.), Enrika Matiukaitė 0, o Livija Kaktaitė, Evelina Šataitė ir Ligita Tamutytė nežaidė.

Serbija: Mina Djordjevič 22 (11 atk. kam.), Nevena Dimitrijevič 11, Ivana Katanič 9 (6 rez. per.), Teodora Turudič 5.

Priminsime, kad šiame Europos čempionate, B grupėje, lietuvės 55:48 nugalėjo Baltarusiją, tačiau 46:66 nusileido belgėms ir 47:62 baltarusėms.