Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (5/4) sekmadienio vakarą jau laikė pergalę savo rankose, tačiau įspūdingą charakterį pademonstravę „Šiaulių“ (2/7) krepšininkai paskutinėmis dvikovos akimirkomis išsigelbėjo ir išplėšė antrąją sezono pergalę.

„Šiauliai“ svečius iš Kėdainių įveikė 87:85 (20:13, 27:33, 20:16, 20:23).

„Šiaulių“ komandai šiose rungtynėse nevadovavo vyr. treneris Antanas Sireika, kuris dėl turėto kontakto su koronavirusu sergančiu žmogumi šiuo metu laiką leidžią saviizoliacijoje. „Šiaulių“ vairą laikinai perėmė Robertas Giedraitis.

Nevėžio-Optibet“ komandą į priekį vedė visos dvikovos metu dominavęs Vaidas Kariniauskas. Kėdainių ekipos įžaidėjas pelnė net 28 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, tačiau paskutinę akimirką pergalę išplėšti galėjęs metimas iš tolimos distancijos tikslo nepasiekė.

„Nevėžis-Optibet“ buvo priekyje trimis taškais (82:85), kai rungtynių laikmatyje švietė paskutinė ketvirtojo kėlinio minutė. Vis dėlto, Gediminas Orelikas smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą, o vėliau sekusi ilga Kėdanių ekipos ataka baigėsi klaida.

Rezultatas buvo lygus (85:85) ir „Šiaulių“ komanda pasileido į paskutinę ketvirtojo kėlinio ataką. Po krepšiu prasiveržęs G. Orelikas išprovokavo varžovo pražangą, pataikė abu baudų metimus ir laiko Kėdainių klubui išsigelbėti nebeliko.

Bendrai pergalę šiauliečiams nukalęs G. Orelikas pelnė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Jam puikiai talkino legionieriai Andy Van Vlietas ir Elvaras Maras Fridrikssonas, atitinkamai pelnę po 12 ir 16 taškų.

Kėdainių komandoje be V. Kariniausko neblogą pasirodymą surengė Sedrickas Barefieldas, pelnęs 22 taškus.

Šiauliečiams šioje dvikovoje prastai krito baudų metimai (10/17), kas lygu 58 proc. taiklumui. Taip pat šeimininkai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (34/41), bet žymiai taikliau atakavo iš dviejų taškų zonos (63 proc. prieš 48 proc.).

„Šiauliai“: E. Fridrikssonas 16 tšk., G. Orelikas 15 tšk. (9 atk. kam)., A. Van Vlietas 12 tšk., M. Lukauskis 10 tšk.

„Nevėžis-Optibet“: V. Kariniauskas 28 tšk. (9 rez. perd.), S. Barefieldas 22 tšk., Panagiotis Kalaitzakis 14 tšk.