Dirbtinis intelektas – jau LKL čempionate © Pauliaus Žukausko nuotr.

Lietuvos krepšinio lyga („Betsafe-LKL“) žengė žingsnį dar efektyvesnio technologijų panaudojimo link – įvairius procesus nuo šiol lengvins dirbtinis intelektas.

Lyga pasiekė bendradarbiavimo susitarimą su sporto technologijų kompanija „Genius Sports“ ir taps pirmuoju krepšinio čempionatu Europoje, pritaikysiančiu šią išskirtinę „Dragon“ technologiją.

Šis dirbtinio intelekto įrankis geba sekti rungtynių eigą, tad automatiškai sinchronizuoja įvairią informaciją ir transliacijos vaizdą realiuoju laiku, taip palengvindamas veiklos analizę, kurdamas įdomesnę fanų patirtį ir generuodamas naujas pozicijas rėmėjams.

„Dragon“ praturtins krepšinio transliacijas ir rungtynių žiūrovams suteiks papildomos naudingos informacijos. Pavyzdžiui, gyvos transliacijos metu žiūrovai turės galimybę matyti žaidėjų tikimybę pataikyti į krepšį iš skirtingų pozicijų metimo metu bei kitus taktinius niuansus.

Lietuvos krepšinio lyga jau pradėjo diegti „Dragon“ technologiją skirtingose krepšinio arenose. Numatoma, jog nuo kito sezono ji turėtų pilnai veikti.

„Per pastarąjį dešimtmetį „Betsafe-LKL“ gerokai pakeitė savo įvaizdį – tai drąsi organizacija, žengianti koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis ir jų teikiamomis galimybėmis. Drąsūs ir unikalūs įrankiai – Betsafe-LKL vizitinė kortelė.

Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su „Genius Sports“, kad „Betsafe-LKL“ varžybose pristatytume unikalią dirbtinio intelekto sekimo technologiją, kuri suteiks lygai, klubams, jų administracijai ir krepšinio treneriams plačias galimybes naudotis naujausiais įrankiais, kurie pagerins rungtynių analizės procesus, įtrauks ir naujovėmis sudomins dar daugiau krepšinio sirgalių ir sukurs naujas rėmimo galimybes“, – sakė LKL generalinė direktorė Rasa Liuimienė.

„Mūsų partnerystė su „Betsafe-LKL“, įdiegiant dirbtinio intelekto technologiją, žymi lūžio momentą ne tik šioje lygoje, bet ir pasauliniame krepšinyje, – sakė „Genius Sports“ sporto ir transliacijų vadovas Jonny Katanchianas. – Per įvairius aspektus ši technologija padarys lygos veiklą dar efektyvesnę.“

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos