Didžiausios likusios sezono dalies Lietuvos krepšinio intrigos © Pauliaus Žukausko nuotr.

Krepšinio sezonas pamažu ritasi į antrąją pusę ir daugumoje lygų artėja momentas, kuomet startuos atkrintamųjų etapas.

Pastaruosius kelis sezonus Lietuvos krepšinio fanai itin laukdavo Eurolygos atkrintamųjų, kuriose neretai žaisdavo ir Kauno „Žalgiris“. Vis tik Lietuvos čempionai šį sezoną galvoja ne apie Eurolygos atkrintamąsias, o kaip išsikapstyti iš turnyrinės lentelės dugno bei bent jau nelikti paskutinėje vietoje.

Žygius Europoje sėkmingai tęsia kiti du Lietuvos klubai – Panevėžio „Lietkabelis“, žaidžiantis Europos taurėje, ir Vilniaus „Rytas“, besikaunantis Čempionų lygoje. Beje, lažybų bendrovė Betsafe sostinės klubą laiko itin realiu pretendentu pakovoti dėl vietos turnyro finalo ketverte. Geriau nei vilniečių vertinami tik trijų Ispanijos klubų šansai.

Vis tik intrigų netrūksta ir vietiniame Lietuvos fronte, todėl šiame straipsnyje pažvelgsime į didžiausias intrigas, laukiančias Lietuvos krepšinio padangėje antroje šio sezono pusėje.

„Ryto“ šansas iškovoti trofėjų

Kauno „Žalgiris“ Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sosto neužleidžia jau daugiau nei dešimtmetį ir nors šis sezonas kauniečiams yra itin sunkus, laikinosios sostinės klubas vis tiek atrodo kaip pagrindinis pretendentas triumfuoti LKL.

Tiesa, „Žalgiris“ šiemet realiai pretenduoja likti be vieno iš trofėjų. Šiuo atveju kalbame apie Karaliaus Mindaugo taurę, kurios finalo ketvertas sugrįžta į Vilnių, kur „Rytas“ paskutinus du kartus ir laimėjo šį trofėjų. Vilniečiai šį sezoną jau įrodė, kad gali konkuruoti su „Žalgiriu“, tiesa, ir kauniečiai kiek stabilizuoja savąjį žaidimą, o paskutinėse tarpusavio rungtynėse įrodė, kad individualiu meistriškumu tai vis dar yra solidesnė komanda už „Rytą“. Tačiau taurės finale žaidžiamos tik vienerios rungtynės, todėl „Rytas“ turės puikią progą iškovoti bent jau taurės trofėjų. Tiesa, nereikia pamiršti, kad abiejų komandų laukia dar ir labai rimti pusfinaliai.

„Šiauliai“ beldžiasi į pirmąjį ketvertą

„Šiaulių“ vardas pastaruosius metus nebuvo toks grėsmingas, kokį atsimena kiek vyresni Lietuvos krepšinio mylėtojai. Vis tik saulės miesto komanda pagaliau sugrįžo į rimtą kovą dėl vietos pirmajame LKL ketverte.

Šiuo metu Antano Sireikos auklėtiniai būtent ir užima ketvirtąją vietą, o Karaliaus Mindaugo taurės turnyre sugebėjo kiek netikėtai žengti į finalo ketvertą.

Šiauliečių laukia itin sunki užduotis už savo nugaros išlaikyti ambicingąjį Utenos „Juventus“ klubą, tačiau žiūrint į šios komandos žaidimą peršasi mintis, kad „Šiauliai“ šį sezoną realiai pretenduoja į vietą pusfinalyje.

Naujo klubo gimimas Vilniuje

Intrigų Lietuvos krepšinio padangėje netrūksta ir už aikštės ribų. Įvairių šaltinių duomenimis, Vilniuje dedami paskutiniai pamatai naujam krepšinio klubui, kuriam vadovautų vienas turtingiausių šalies žmonių – Gediminas Žiemelis.

Skelbiama, kad naujojo klubo atviromis rankomis laukiama ir LKL, o G. Žiemelis norėtų iškart stoti į kovas ir Europos taurėje.

Panašu, kad kelis metus besitęsianti istorija dėl naujo klubo sostinėje artėja prie kulminacijos.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos