„Delikatesas“ sezoną pradėjo lengva pergale prieš „Ežerūną“ © A.Čižos nuotr.

Joniškio „Delikatesas“ (1-0) Vikinglotto-NKL sezoną pradėjo triuškinama pergale. Roberto Giedraičio kariauna savoje aikštėje 99:76 (19:16, 24:16, 35:18, 21:26) susitvarkė su Molėtų „Ežerūnu“ (0-1).

Antrojo kėlinio pradžioje rezultatas buvo lygus 19:19, o tuomet „Delikatesas“ spurtavo 20:8 ir susikrovė 12 taškų persvarą (39:27).

Šeimininkai dar vieną solidžią atkarpą sužaidė trečiajame kėlinyje, kuomet po spurto 14:4 jau turėjo 21 taško pranašumą (63:42).

Sužaidus ketvirtadalį ketvirtojo kėlinio „Delikateso“ persvara pasiekė rekordinę 35 taškų ribą (88:53). Likusią mačo dalį „Ežerūnas“ laimėjo 23:11.

„Ežerūno“ komandoje Vikinglotto-NKL galingu pasirodymu debiutavo Eimantas Stankevičius, kuris per 23 minutes surinko 23 taškus (3/3 dvit., 5/10 trit., 2/2 baudos), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Molėtų komandoje vienintelis Ignas Lukošius surinko dviženklį taškų skaičių. Jo sąskaitoje – 23 taškai (11/14 dvit.) ir 10 atkovotų kamuolių.

„Delikatesas“: Eimantas Stankevičius 23 (5/10 trit., 7 atk. kam.), Airidas Giedraitis 18 (4/6 trit.), Rokas Ulvydas 16 (7/11 dvit.), Aistis Pilauskas 12 (6 rez. perd.), Giedrius Stankevičius 8 (2/2 trit.).

„Ežerūnas“: Ignas Lukošius 23 (11/14 dvit., 10 atk. kam., 3 bl.), Justas Šukelis 9, Tadas Vaičiūnas 8.

VIKINGLOTTO–NKL pirmenybių starte – įtikinama Šakių „Vyčio“ (1-0) pergalė. Trečiajame ketvirtyje 30 taškų surinkę Eriko Kučiausko auklėtiniai namuose 100:74 (22:22, 28:17, 30:18, 20:17) sutriuškino debiutantę Šilalės „Lūšį“ (0-1).

Svečiai rungtynėsi laikėsi iki antrojo kėlinio vidurio, kuomet jų deficitas siekė vos du taškus (28:30). Tuomet „Vytis“ surengė spurtą 12:2 ir įgijo dviženklį pranašumą (42:30).

Po ilgosios pertraukos į aikštę grįžę „Vyčio“ žaidėjai trečiąjį ketvirtį laimėjo 30:18 ir pirmaudami 80:57 atgal nebesidairė.

Universalų pasirodymą Šakių ekipos gretose surengė Paulius Semaška, per 24 minutes įmetęs 12 taškų (2/5 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 6 kamuolius ir užfiksavęs 20 balų naudingumą.

„Lūšies“ klubo negelbėjo ir antrieji šansai puolime, kur jie 19 sykių kartojo savo metimus. „Vytis“ po varžovų krepšių sugriebė tik 6 kamuolius.

100-ąjį tašką nugalėtojams paskutinėmis sekundėmis įmetė Laurynas Miknevičius.

„Vytis“: Aurelijus Pueklis 19 (6 atk. kam.), Rokas Stankevičius ir Domantas Vilys (3/3 trit.) – po 15, Paulius Semaška 12 (9 rez. perd., 6 atk. kam.).

„Lušis“: Martynas Šeputis 15, Justas Košys 13 (8 atk. kam.), Mindaugas Čepauskas (4/12 dvit.) ir Eimantas Žilius – po 11.

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (0-1) sezoną pradėjo nesėkme. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai pirmose Vikinglotto-NKL sezono rungtynėse namuose 64:69 (20:23, 8:10, 21:14, 15:22) pralaimėjo prieš „Gargždų“ krepšininkus (1-0).

Po pirmojo ketvirčio aikštelės šeimininkai atsiliko 3 taškais (20:23), antrajame kėlinyje klaipėdiečiai pralaimėjo atkarpą 0:8 ir po dviejų kėlinių turėjo 5 taškų deficitą (28:33).

Trečiasis ketvirtis prasidėjo keturiais Adomo Sidarevičiaus taškais, tris pridėjo Herkus Kumpys, o klaipėdiečių spurtas 13:0 padėjo išsiveržti į priekį (41:35).

Per paskutines dvi trečiojo kėlinio minutes vyko atkakli kova, o po taiklaus Nojaus Mineikio dvitaškio su pražanga Klaipėdos ekipa buvo priekyje dviem taškais (49:47).

Lemiamame ketvirtyje likus dviem minutėms iki mačo pabaigos po Vytauto Šarakausko taiklių baudos metimų klaipėdiečiai turėjo minimalų pranašumą (62:61).

Likus 40 sek. po Deivido Rasio dvitaškio rezultatas buvo lygus, o tuomet tritaškį šovė Ernestas Jonkus, dvi taiklias baudas pridėjo Jonas Dumašius ir pergalę šventė „Gargždai“.

Šiame susitikime „Neptūnas-Akvaservis“ ekipai padėti negalėjo po nosies operacijos sveikstantis Dovydas Romančenko.

„Neptūnas-Akvaservis“: Vytautas Šarakauskas (10 atk. kam.) ir Klaidas Metrikis po 12, Adomas Sidarevičius 10, Herkus Kumpys 9, Deividas Rasys 8 (11 atk. kam.).

„Gargždai“: Ernestas Jonkus 20 (12 atk. kam.), Laurynas Mikalauskas 19 (17 atk. kam.), Mantas Ruikis 10, Laurynas Lučinskas 9 (8 atk. kam.).

Praėjusį sezoną Jonavoje praleidęs Augustinas Jankaitis debiutavo „Palangos Kuršių“ (1-0) gretose ir pirmajame Vikinglotto-NKL sezono mače skriaudė savo buvusią ekipą.

Aukštaūgis surinko solidų dvigubą dublį, o „Palangos Kuršiai“ išvykoje 87:72 (20:25, 28:11, 17:22, 22:14) įveikė „Jonavą“ (0-1).

A. Jankaitis per 27 minutes pelnė 17 taškų (6/8 dvit., 5/7 baudos), atkovojo 14 kamuolių ir surinko 32 naudingumo balus.

Tiek pat taškų pelnė ir Rimantas Daunys, praėjusį sezoną taip pat žaidęs Jonavos ekipoje.

Iki mačo pabaigos likus 7 minutėms Jonavos klubas turėjo tik 4 taškų deficitą (64:68), bet tuomet į priekį nurūko svečiai. Jie spurtavo 13:2 ir susikrovė 15 taškų persvarą, kurią išlaikė iki rungtynių pabaigos.

„Jonava“: Ianas Gardeneras 21 (5/8 trit.), Modestas Žaunieriūnas ir Amisi Kapinga po 9, Redas Jakubauskas ir Kahlilas Thomasas po 8.

„Palangos Kuršiai“: Rimantas Dainys ir Augustinas Jankaitis (14 atk. kam.) po 17, Aidas Viskontas 14, Quincy Tayloras 13 (6 rez. perd.).

„Šilutės“ (1-0) krepšininkai pergale pradėjo Nacionalinės krepšinio lygos („VIKINGLOTTO-NKL“) reguliarųjį sezoną, kai ketvirtadienio vakarą namuose 83:69 (19:24, 17:13, 21:18, 26:14) nugalėjo Tauragės krepšinio klubą (0-1).

Pirmoji rungtynių dalis šeimininkams nebuvo itin gera, kai antrojo kėlinio viduryje tauragiškiai pirmavo 7 taškais (31:24). Visgi tuomet „Šilutė“ kiek sumažino deficitą ir po dvidešimties žaidimo minučių atsiliko minimaliu skirtumu – 36:37.

Prieš prasidedant lemiamam ketvirčiui „Šilutė“ jau buvo priekyje 57:55, tuomet spurtavo 20:10 (77:65) ir galiausiai šventė pergalę.

Šilutės klubo gretose geriausiai atrodė Valdas Vasylius, per 29 minutes pelnęs 19 taškų (7/9 dvit., 0/3 trit., 5/8 baud. met.), atkovojęs 6 ir perėmęs 3 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 29 naudingumo balus.

Tauragės komandoje su 21 tašku (9/16 dvit., 3/6 baud. met.), 8 sugriebtais kamuoliais ir 20 efektyvumo balų išsiskyrė Rytis Biliartas.

„Šilutė“: Valdas Vasylius (6 atk. kam., 29 naud. bal.) ir Byronas Sandfordas (6 atk. kam.) po 19, Omaras Alstonas 12 (6/7 dvit., 9 atk. kam.), Andrius Gaidys 11 (10 rez. perd.), Paulius Poška 10 (6 atk. kam.).

Tauragės krepšinio klubas: Rytis Biliartas 21 (8 atk. kam., 20 naud. bal.), Tadas Sebežiovas 17, Ernestas Serkevičius ir Oskaras Pleikys po 9.