Higginso ir Mirotičiaus dueto nesustabdęs „Žalgiris“ patyrė nesėkmę namuose © Pauliaus Žukausko nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (3-4) buvo bejėgis prieš tolimus Cory Higginso metimus ir patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą šiame Eurolygos sezone.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po atkaklios ir rezultatyvios kovos 86:93 (20:23, 20:24, 21:19: 25:27) pripažino turtingiausios turnyro komandos pranašumą.

Pirmasis kėlinys „Žalgiriui“ prasidėjo gana sėkmingai, tačiau „Barcelona“ taip pat nesnaudė puolime ir vėliau įgijo pranašumą. Jau per pirmąjį kėlinį 13 taškų į savo sąskaitą įsirašė Nikola Mirotičius, siautėjęs šeimininkų baudos aikštelėje.

Antrajame ketvirtyje ir toliau abi komandos pasižymėjo geresniu puolimu nei gynyba. „Barcelona“ naudojosi prasta žalgiriečių gynyba po krepšiu, o „Žalgiris“ varžovams atitolti neleido dėl savo neblogo pataikymo iš toli.

Prieš pat pertrauką po Luko Lekavičiaus perimto kamuolio du taškus iš po krepšio pelnęs Zachas Leday leido į rūbinę nužygiuoti turint sąlyginai dar nedidelį 7 taškų atsilikimą.

Po pertraukos „Žalgiris“ atrodė kovingesnis tiek puolime, tiek gynyboje. Puikų pasirodymą pačioje pradžioje surengė Zachas LeDay, kuris surinko 7 taškus paeiliui ir varžovų pranašumą ištirpdė iki minimalios persvaros.

Pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje skaudų tritaškį smeigė Cory Higginsas. Ties šiuo metu ir prasidėjo amerikiečio šou „Žalgirio“ arenoje.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui Higginsas ėmėsi iniciatyvos ir paeiliui smeigė du tritaškius. Katalonai po amerikiečio benefiso įgijo dviženklę persvarą ir „Žalgiriui“ grįžti į rungtynes pasidarė ypatingai sudėtinga.

Žalgiriečiai nepasidavė iki pat pabaigos – svarbius tritaškius pataikė Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas, tačiau „Barca“ nesutrupėjo ir išsivežė šeštąją pergalę.

Sėkmingiausiai šeimininkų gretose sužaidė Zachas LeDay – 16 taškų. Nugalėtojų ekipoje Cory Higginsas, pataikęs penkis tolimus metimus iš tiek pat galimų, į savo sąskaitą įsirašė 27 taškus.

Nikola Mirotičius, labiausiai pasižymėjęs baudos metimais, iš viso surinko 24 taškus. Savo ruožtu į Kauną grįžusiam Daviesui šios rungtynės nebuvo pačios sėkmingiausios – vos 4 taškai ir 6 atkovoti kamuoliai.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 16 (6/11 dvit.), Marius Grigonis ir Thomasas Walkupas po 14, Artūras Milaknis 11 (2/4 trit.), Jockas Landale'as 10, Nigelis Hayesas 8 (5 atk. kam.).

„Barcelona“: Cory Higginsas 27 (5/5 trit.), Nikola Mirotičius 24 (12/12 baud. met., 6 atk. kam.), Adamas Hanga ir Pierre'as Oriola po 9.