Dabartinė Lietuvos krepšinio padėtis ir artėjantys įvykiai © pixabay

Lietuva per savo nepriklausomybės istoriją dar nėra patyrusi ilgesnės medalių stokos. Praėjo septyneri metai nuo tada, kai Lietuva iškovojo FIBA EuroBasket 2015 sidabro medalį. Komandoje, kuriai sunkiai sekėsi rasti tinkamą dinamiką su naujomis žvaigždėmis, liko tik keturi žaidėjai. Dabar, pasipildę šviežiais veidais, kylančiomis žvaigždėmis ir nauju treneriu, jie pasirengę dar kartą pabandyti 2023 metais.

Už praeitais metų nesėkmingą Lietuvos bandymą patekti į olimpines žaidynes, Darius Maskoliūnas prarado savo darbo poziciją. Tai buvo pirmas kartas, kai mūsų šalis nepateko į šį renginį, ir prasidėjo vyriausiojo trenerio darbo paieškos. 45 metų taktikas Kazys Maksvytis buvo priimtas dirbti. Bus įdomu pamatyti Kazio treniravimo vaisius 2023 metų EuroBasket. Kaip įprasta, galime tikėtis, kad rinktinei bus daromas didžiulis spaudimas. Tačiau Maksvytis žino, kaip su juo susidoroti – jis vadovavo Lietuvos „auksinei“ kartai, kuri 2008-2012 m. laimėjo visus keturis FIBA jaunimo turnyrus, kuriuose dalyvavo.

Ryškiausias šių komandų talentas buvo ne kas kitas, o dabartinė nacionalinės rinktinės žvaigždė Jonas Valančiūnas. Jis ir Maksvytis tikisi pagaliau suprasti, kaip efektyviai galėtų sugyventi Naujojo Orleano Pelicans centras ir Sakramento Kings puolėjas Domantas Sabonis. Abu jie yra tradiciniai aukštaūgiai ir jų suderinimas buvo nelengva užduotis. Tikimės, kad Maksvyčio idėjos pasieks taip lauktą proveržį.

Siekdama paremti didžiųjų vyrų duetą, Lietuva formuoja stiprią palaikymo komandą. Atvyksta įdomus šviežias veidas. Ignas Brazdeikis, 2021-22 m. sezoną praleidęs tarp Orlando Magic ir NBA G sport lygos komandų, jau spindinčiai debiutavo nacionalinėmis spalvomis naujausiame FIBA 2023 m. pasaulio krepšinio čempionato Europos atrankos lange. Puolėjas pademonstravo puikius taškų rinkimo ir kūrimo 1 prieš 1 įgūdžius, ko Lietuva šioje pozicijoje jau seniai neturėjo.

Nors Maksvyčio puolimo galimybės bus viduryje aikštės, negalima paneigti, kad šiuolaikiniame krepšinyje dominuoja perimetro žaidėjai. Be A. Brazdeikio, Lietuva pasikliaus Mariaus Grigonio ir Luko Lekavičiaus galimybėmis patekti į sunkiausias aikštės zonas. Abu gynėjai yra greiti ir vikrūs, puikiai žino, kaip užbaigti atakas, o jų metimai iš po krepšio jau kurį laiką drebina Europos tinklus.

Jauniausiam komandos nariui, 21 metų kylančiai žvaigždei Rokui Jokubaičiui tenka milžiniška užduotis. Pakeisti legendinį įžaidėją ir kapitoną Mantą Kalnietį – nėra lengva. Taip pat nėra lengva vadovauti grupei, kurioje žaidžia NBA žaidėjai, ir pačiam balansuoti tarp taškų rinkimo. Tačiau jaunasis perspektyvus krepšininkas, atrodo, yra pasirengęs perimti vadžias į savo rankas po varginančio sezono, praleisto vadovaujant treneriui Šarūnui Jasikevičiui Barcelona komandoje.

Kitas didelis klausimas – ar Lietuva turės pakankamai metikų. Rokas Giedraitis, Mindaugas Kuzminskas ir Eigirdas Žukauskas, kiekvienas iš jų skirtingose pozicijose, turėtų užtikrinti tam tikrą tritaškių pataikymo meistriškumą. 

Atrodo, kad Lietuva turi viską. Tačiau pastaruoju metu niekas nesigauna. Ar Kazys Maksvytis pagaliau parveš namo medalį? Sužinosime šių metų EuroBasket!

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos