D. Maskoliūno kelionė: 600 dienų audringoje jūroje

Trenerio Dariaus Maskoliūno karjeros laikotarpis Lietuvos rinktinėje baigėsi. Atrankos turnyro finale Kaune viena pajėgiausių planetos komandų (FIBA reitinga užimama 8 vieta) buvo priversta nusileisti Slovėnijai (16 vieta) ir pirmą kartą savo istorijoje turės praleisti olimpines žaidynes.

Arvydo Sabonio į postą siūlytas 50–metis jonaviškis savo darbus Lietuvos ekipoje pradėjo 2019 metų lapkričio 12 dieną, kai LKF Vykdomojo komiteto posėdyje triuškinančia persvara (13 prieš 1) nugalėjo Antaną Sireiką.

601 dieną karštose pareigose praleidęs specialistas stebuklų nesukūrė ir dažniau į žiniasklaidos antraštes patekdavo kaip gėdingus pralaimėjimus patyrusios rinktinės vairininkas.

Debiutinis D. Maskoliūno mačas Belgijoje susiklostė tragiškai – Europos čempionato atrankoje 65:86 beviltiškai pralaimėta šeimininkų komandai (37 reitingo vieta).

Lietuviai reabilitavosi namuose 97:89 įveikdami čekus (12 vieta), tačiau vasarą dar sykį nuvylė gerbėjus, draugiškame 85:92 pralaimėję kukliai Estijos komandai (47 vieta). Nors jau kitą dieną Lietuva 82:59 susitvarkė su latviais (27 vieta), tačiau tai netapo žingsniu link skambių pergalių.

2020 m. lapkričio mėnesį „geltonai žali“ namuose 76:80 namuose kapituliavo prieš šios sporto šakos nykštukę Daniją (56 vieta) ir atsidūrė ant prarajos ribos, rizikuodami nepatekti į Europos čempionatą.

84:71 nugalėti belgai ir 94:74 sutriuškinti čekai dar neleido ramiai pasijusti prieš laukiančią lemiamą dvikovą su danais, kurie buvo įveikti tik paskutinę mačo sekundę, rizikingą bloką atlikus įžaidėjui Mantui Kalniečiui – 77:76.

Likusias rungtynes lietuviai žaidė jau šią vasarą – draugiškuose susitikimuose du sykius nugalėjo 19 vietą FIBA reitinge užimančią Dominikos Respubliką (95:62 ir 95:69) ir sykį – devintoje vietoje esančius rusus (78:61).

Olimpinio atrankos turnyras pradėtas neužtikrinta pergale prieš Venesuelą (76:65, 20 vieta), vėliau sutriuškinti korėjiečiai (96:57, 30 vieta) ir lenkai (88:69, 13 vieta), kol finale nerasta priešnuodžių slovėnų atakoms (85:96).

Iš viso D. Maskoliūno vadovaujama komanda sužaidė 15 rungtynių, pasiekė 11 pergalių, tačiau pasižymėjo itin nestabiliu žaidimu ir skausmingais pralaimėjimais prieš belgus, estus ir danus.

Prieš potencialiai silpnesnes rinktines visada rungtyniavusi Lietuva jau nepamatys specialisto galimybių nustebinti aukščiausio lygio varžovus. Vien olimpinių turnyro grupėje trenerio auklėtinių būtų laukusios Ispanijos (2 vieta), Argentinos (4 vieta) (taip pat ir Japonijos, 42 vieta) ekipos, tačiau dabar jau niekas nežinos, kaip Tokijuje būtų pasibaigusi itin banguotoje jūroje blaškomo lietuvių laivo kelionė.

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...