Čekų pasipriešinimą atlaikiusi Serbija finišavo penktoje pozicijoje © FIBA nuotr.

Pergalingai pasaulio čempionatą užbaigusi Serbijos rinktinė galutinėje komandų rikiuotėje liko penktoje pozicijoje. Antroje rungtynių dalyje rungtynių eigą perlaužę Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai paskutiniame mače 90:81 (20:20, 21:30, 28:12, 21:19) susitvarkė su pirmą kartą pasaulio pirmenybėse dalyvavusiais Čekijos krepšininkais.

Pirmajame kėlinyje vykusią atkaklią kovą taškas į tašką antrajame aukštesnę pavarą įjungę čekai ją nutraukė, o įpusėjus ketvirčiui po Martino Peterkos dvitaškio įgijo ir dviženklį pranašumą – 40:30.

Per ilgąją pertrauką išvadas pasidarę serbai vaizdą aikštelėje pakeitė kardinaliai. Po trečiojo kėlinio Sašos Džordževičiaus vadovaujama ekipa jau buvo priekyje septynių taškų skirtumu, o lemiamo ketvirčio pradžioje tritaškį smeigęs Bogdanas Bogdanovičius serbų taškų atsargą padidino iki dešimties taškų – 74:62.

Įspūdingą taiklumą iš tolimos distancijos demonstravęs B.Bogdanovičius įsmeigė dar kelis tritaškius ir Serbija buvo priekyje beveik triuškinama persvara – 84:66. Per likusį laiką čekams pavyko tik sumažinti atsilikimą iki vienaženklio – 81:90.

Serbijos rinktinėje žibėjo fantastiškai iš toli atakavęs Bogdanas Bogdanovičius, kuris per 34 žaidimo minutes pelnė 31 tašką (3/5 dvitaškiai, 7/12 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 32 naudingumo balus.

Čekijos rinktinės gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Patrikas Auda. Jis per beveik 22 aikštelėje praleistas minutes į varžovų krepšį sumetė 16 taškų (6/8 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/6 baudos) bei atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius.

SERBIJA: Bogdanas Bogdanovičius 31 tšk., Nikola Milutinovas (7 atk. kam.) 14 tšk., Stefanas Jovičius (7 atk. kam., 6 rez. perd.) 12 tšk., Miroslavas Raduljica 7 tšk.

ČEKIJA: Patrikas Auda 16 tšk., Martinas Peterka 14 tšk., Tomašas Satoransky (6 rez. perd.) 13 tšk., Ondrejus Balvinas (10 atk. kam.) 12 tšk., Vojtechas Hrubanas (5 atk. kam.) 9 tšk.