Beveik triuškinamą deficitą panaikinusi Kanada turėjo pripažinti Australijos pranašumą © AFP nuotr.

Varžovų sugrįžimą atlaikiusi Australijos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Pasaulio taurėje. Fantastišką ketvirtąjį kėlinį sužaidę Andrejaus Lemanio auklėtiniai 106:92 (29:20, 23:20, 24:37, 32:15) palaužė Kanados krepšininkus.

Rungtynių pradžioje prie baudų metimo linijos stojęs Australijos rinktinės puolėjas Jockas Landale'as realizavo tik vieną metimą, o kitoje atakoje dvitaškį pelnęs Cory Josephas išvedė į priekį Kanadą – 2:1. Nepaisant to australai labai greitai susigrąžino iniciatyvą ir ketvirčiui beveik persiritus į antrąją pusę po Andrew Boguto taškų įgijo penkių taškų persvarą, o paskutinėmis sekundėmis tritaškį įsmeigęs Chrisas Gouldingas suteikė devynių taškų atsargą – 29:20.

Pirmą antrojo kėlinio minutę šiek tiek sėkmingiau puolime sužaidę Kanados rinktinės krepšininkai turėtą deficitą sušvelnino per pusę, bet netrukus aukštesnę pavarą įjungę australai smogė dar kartą ir po Patty Millso nė neįpusėjus ketvirčiui dvitaškio susikrovė jau dviženklį pranašumą, kurį išsaugojo iki ilgosios pertraukos – 52:40.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje pasikeitė kardinaliai. Sunkiai pirmoje rungtynių pusėje įsivažiavę kanadiečiai antrojo pradžioje griebė jautį už ragų ir laimėję atkarpą 11:0 sumažino savo atsilikimą iki minimalaus – 51:52. Neilgai trukus abu baudų metimus realizavęs C. Josephas išlygino rezultatą, o tritaškį pridėjęs Kevinas Pangosas išvedė Kanadą į priekį – 58:55.

Trečiojo kėlinio antroje pusėje ir šešių taškų taškų pranašumą turėję kanadiečiai lemiamo ketvirčio pradžioje stabtelėjo ir tuo pasinaudoję Australijos rinktinės krepšininkai laimėjo atkarpą 16:2 bei susigrąžino trylikos taškų persvarą – 92:79. Netrukus australai visiškai perlaužė rungtynių eigą, likus kiek daugiau nei minutei P. Millso dvitaškis padidino skirtumą iki triuškinamo – 104:83. Per likusį laiką kanadiečiams pavyko tik sušvelninti rezultatą, o  Australijos žemyno atstovai iškovojo pirmąją pergalę – 106:92.

Nugalėtojus į priekį vedė 24 taškus varžovams atseikėjęs Matthew Dellavedova. Be to, gynėjas surinko 5 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo tiek pat kamuolių bei surinko 25 naudingumo balus.

Pralaimėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Khemas Birchas, jis surinko 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius, bet 3 kartus suklydo ir surinko 19 efektyvumo balų.

AUSTRALIJA: Matthew Dellavedova 24 tšk., Chrisas Gouldingas 16 tšk., Patty Millsas 15 tšk., Joe Inglesas (9 rez. perd.) 13 tšk., Andrew Bogutas (8 atk. kam.) 12 tšk., Aronas Baynesas 10 tšk.

KANADA: Khemas Birchas 18 tšk., Cory Josephas 16 tšk., Kevinas Pangosas (8 rez. perd.) 14 tšk., Melvinas Ejimas (6 atk. kam.) ir Philas Scrubbas po 9 tšk.