Bronzinės kovos starte „CBet“ laimėjo Panevėžyje © lkl.lt nuotr.

Dramatiška pergale kovą dėl Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) bronzos pradėjo Jonavos „CBet“ komanda.

Didžiąją laiko dalį tvirtai pirmavę Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išbarstė pranašumą, bet galiausiai svečiuose 89:80 (25:20, 23:19, 25:23, 16:18) susitvarkė su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“.

Serijoje iki trijų pergalių jonaviečiai pirmauja 1:0. Rungtynės „CBet“ teritorijoje vyks birželio 2 dieną.

Rungtynių pradžia buvo sunki Panevėžio ekipai, kadangi per pirmą kėlinį buvo padaryta net 10 klaidų, kurias gerai išnaudojo „CBet“ – 12:7. Tiesa, atkovoti kamuoliai leido nepaleisti varžovų į priekį, o Gedimino Oreliko ir Nikolos Popovičiaus metimai skirtumą mažino – 20:22. Tik Dovio Bičkauskio tolimas šūvis atstatė didesnę jonaviečių persvarą – 25:20.

Antrojo kėlinio pradžioje svečių komanda vėl ėmė tolti, o galiausiai po Gorano Huskičiaus metimo įgijo dviženklę persvarą – 35:24. Nenadas Čanakas paprašė pertraukėlės, bet ji menkai gelbėjo „7bet-Lietkabelį“. Tik po kelių minučių Kristianas Kullamae skirtumą mažino iki vienaženklio (31:39), Jamelas Morrisas sumetė baudas, tiesa, tolimais metimais atsakė Martinas Laksa ir Dovis Bičkauskis – 45:35. Po dviejų ketvirčių „CBet“ pirmavo gana tvirtai – 48:39.

Po ilgosios pertraukos „7bet-Lietkabelio“ puolimas nenešė tiek vaisių, kiek „CBet“, tad atotrūkis tapo rekordinis – 58:41. Jamelas Morrisas dėjo pastangas, kad jonaviečiai neatitrūktų triuškinamai (50:64), tačiau rimčiau į artimą kovą panevėžiečiai negrįžo. Edvinas Šeškus susižeidė čiurną, tad paliko aikštelę, vis tik „CBet“ po trijų ketvirčių išsaugojo užtikrintą pranašumą – 73:62.

Nors atrodė, kad Panevėžio komanda kurstys intrigą (66:73), J.Garrettas kiek stabilizavo padėtį, o E.Šeškus grįžo ant parketo. Kristianas Kullamae gelbėjo panevėžiečius – pataikė tritaškį, vėliau – tris baudų metimus, tuo tarpu J.Morrisas rėžė atsilikimą iki minimumo – 74:75.

Kėlinys įpusėjo, pastarasis legionierius persvėrė rezultatą (77:76), nors abi baudas realizavo ir D.Bičkauskis – 78:77. K.Kullamae ranka sudrebėjo, tuo tarpu J.Garrettas progą išnaudojo – 80:77. Svarbų tolimą metimą pataikė G.Watsonas (83:78), o po pertraukėlės panevėžiečių puolimas strigo. G.Watsonas taip pat kiek susižeidė, bet galėjo tęsti rungtynes ir realizavo baudas (85:78), o į V.Lipkevičiaus du taškus baudomis atsakinėjo tas pats G.Watsonas – 87:80. N.Čanakas dar prašė pertraukėlės, bet pergalės „CBet“ per 24 sek. neprarado.

Jonaviečiai pataikė daugiau tritaškių (15/27) nei dvitaškių (14/30).

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 19 (7 atk. kam., 3/4 trit.), Kristianas Kullamae ir Jamelas Morrisas – po 15, Vytenis Lipkevičius 9 (8 atk. kam.), Gabrielius Maldūnas 8 (9 atk. kam.).

„CBet“: Glynnas Watsonas 22, Jeffery Garrettas 16, Goranas Huskičius 15 (6 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 12 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Edvinas Šeškus 11, Aurimas Majauskas 10.