Brazilija įveikė Naująją Zelandiją, turkai be didesnių problemų susitvarkė su japonais © FIBA nuotr.

Sekmadienį pasaulio čempionato F grupėje įvyko intriguojančios rungtynės tarp Naujosios Zelandijos ir Brazilijos rinktinių. Brazilai po įtemptos ir atkaklios kovos 102:94 (21:20, 29:30, 28:12, 24:32) palaužė zelandų pasipriešinimą.

Rungtynės prasidėjo puikiu abiejų komandų žaidimu puolime. Pirmąjį kėlinį minimaliu skirtumu laimėjo brazilai, tačiau antrasis kėlinys, kuris ir buvo rezultatyviausias šioje akistatoje, baigėsi minimaliu zelandų pranašumu.

Komandos į rūbinę nužygiavo rezultatui esant lygiam, tačiau brazilai spurtavo iškart po pertraukos. Pietų Amerikos atstovai surinko net 28 taškus, kai tuo metu varžovams leido įmesti tik 12.

Paskutinį ketvirtį zelandai laimėjo 8 taškų pranašumu, tačiau brazilai jau nebeišbarstė turėto pranašumo ir džiaugėsi pirmąja pergale.

Brazilus į priekį vedė Leandrinho Barbosa, surinkęs 22 taškus. Naujosios Zelandijos gretose rezultatyviausias su 19 taškų buvo Corey Websteris.

Brazilija: Leandro Barbosa 22 (7/7 baud.), Rafa Luzas 15 (6 rez. perd.), Alexas Garcia 14, Marquinhosas Sousa 12.

Naujoji Zelandija: Corey Websteris 19 (5/12 trit., 6 rez. perd.), Isaacas Fotu 17, Shea Ili 16 (6 rez. perd.), Tai Websteris 12 (7 atk. kam., 6 kld.), Robas Loe 11 (10 atk. kam.).

E grupėje įtikinamą pergalę pasiekė Turkijos rinktinė, kuri 86:67 (28:12, 19:23, 20:14, 19:18) susitvarkė su Japonijos krepšininkais.

Turkai į priekį pabėgo pačioje rungtynių pradžioje. Japonai antrajame ketvirtyje kiek sumažino atsilikimą, tačiau Turkija į rūbinę nužygiavo turėdama 12 taškų pranašumą, kurį po pertraukos stabiliai didino.

Turkų gretose rezultatyviausiai žaidė Melihas Mahmutoglu ir Ersanas Ilyasova, surinkę po 17 taškų. Japonijos rinktinė išsiskyrė natūralizuotas amerikietis Nickas Fazekas, į savo sąskaitą įsirašęs 15 taškų. Tiek pat pridėjo Vašingtono „Wizards“ puolėjas Rui Hachimura.

Turkija: Ersnas Ilyasova (5/9 tritaškiai, 7 atk. kam.) ir Melihas Mahmutoglu (3/6 tritaškiai) po 17 taškų, Cedi Osmanas 12, Furkanas Korkmazas 10, Semihas Erdenas 8 (7 atk. kam.).

Japonija: Nickas Fazekas (6 atk. kam.) ir Rui Hachimura (9/10 baudos metimai, 7 atk. kam.) po 15, Daiki Tanaka 11 (3/5 tritaškiai), Yuta Watanabe – 9 (5 atk. kam.).