Blankiai žaidusio N.Mirotičiaus „Barcelona“ patyrė pirmąją nesėkmę Eurolygoje © SIPA nuotr.

Fantastiškas rungtynes sužaidusi Artūro Gudaičio atstovaujama Milano „AX Armani Exchange“ (5/1) namuose 83:70 (15:20, 15:17, 22:21, 31:12) palaužė iki šiol be pralaimėjimų žengusią Barselonos „Barcelona“ (5/1) ekipą.

Pirmąjį kėlinį „Barcelona“ krepšininkai pradėjo laimėdami sausą atkarpą 7:0, o pirmuosius taškus „AX Armani“ ekipa pelnė tik įpusėjus ketvirčio laikui, kai iš po krepšinio pasižymėjo Artūras Gudaitis – 2:7.

Netrukus svečiai dar labiau atitrūko nuo šeimininkų ir po Brandono Davieso dvitaškio susikūrė 9 taškų pranašumą – 13:4. Iki kėlinio pabaigos likus 17 sekundžių rezultatyviai ataką užbaigęs Vladimiras Micovas buvo sumažinęs Milano komandos atsilikimą iki minimalaus, bet sulig sirena tolimu metimu atsakęs Alexas Abrinesas sugrąžino saugesnę persvarą „Barcai“ – 20:15.

Antrojo ketvirčio viduryje „AX Armani“ dar turėjo šešių taškų deficitą, bet neilgai trukus vaizdas aikštelėje pasikeitė. Tolimą metimą realizavęs Nemanija Nedovičius sumažino atsilikimą iki 3 taškų, o kitoje atakoje tą patį pakartojęs Sergio Rodriguezas išlygino rezultatą – 28:28. Visgi per likusį pirmosios rungtynių dalies laiką 9:2 spurtavę katalonai į ilgąją pertrauką išsinešė solidžią 7 taškų atsargą – 37:30.

Pačioje antrojo kėlinio pabaigoje atitrūkusi „Barcelona“ trečiajame ne tik nesugebėjo padidinti pranašumo, kadangi aukštesnę pavarą įjungę šeimininkai savo varžovus per pusę ketvirčio pranoko 16:7 ir po Luiso Scolos tritaškio išsiveržė į priekį – 46:44. Tačiau Barselonos krepšininkai surengė žaibišką atsaką ir dviejų Kyle Kurico dvitaškių susigrąžino 8 taškų pranašumą – 58:50.

Lemiamame ketvirtyje uraganinio puolimo rėžimą įjungęs „AX Armani“ klubas startavo spurtu 8:0 ir išlygino rezultatą, o iki rungtynių pabaigos likus 38 sekundėms Jeffas Brooksas tritaškiu šeimininkams suteikė dviženklį pranašumą – 77:67. Per likusį laiką dar labiau atitrūkę „dizaineriai“ iškovojo įtikinamą pergalę ir įrašė pirmąjį pralaimėjimą „Barcelonai“ – 83:70.

Milano komandą į skambią pergalę vedė tritaškių šou surengęs Sergio Rodriguezas, kuris per beveik 29 žaidimo minutes pelnė 17 taškų (1/5 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

„AX Armani“ ekipos gretose rungtyniaujantis Artūras Gudaitis prie laimėjimo per 23 minutes prisidėjo pelnydamas 6 taškus (3/7 dvitaškiai) bei atkovodamas tiek pat kamuolių.

Katalonijos klube rezultatyviausiai rungtyniavo buvęs Kauno „Žalgirio“ legionierius Brandonas Daviesas. Susitikimą dėl traumos anksčiau baigęs amerikietis per beveik 24 aikštelėje praleistas minutes varžovams atseikėjo 15 taškų (6/8 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius ir išprovokavo 3 pražangas.

„AX Armani Exchange“: Sergio Rodriguezas (7 rez. perd.) 17 tšk., Vladimiras Micovas (8 atk. kam.) 16 tšk., Luisas Scola (9 atk. kam.) 14 tšk., Amedeo Della Vallis 8 tšk.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 15 tšk., Nikola Mirotičius (5 atk. kam.) 13 tšk., Kyle'as Kuricas 10 tšk., Malcolmas Delaney 9 tšk., Adamas Hanga 8 tšk.