Lietuva pergalingai baigė pasirodymą pasaulio čempionate © fiba.com nuotr.

Pirmadienį Lietuvos rinktinė (3/2) sužaidė paskutines pasaulio čempionato rungtynes ir rezultatu 74:55 (19:14, 19:10, 14:15, 22:16) nugalėjo Dominikos Respubliką (2/3).

Vyr. treneris Dainius Adomaitis vadovavo paskutiniame čempionato mače ir po pirmenybių paliks savo postą.

Abi rinktinės jau anksčiau buvo praradusius viltis prasimušti į turnyro ketvirtfinalį.

Susitikimą Lietuvos rinktinė pradėjo galingai. Jonas Valančiūnas rinko taškus puolime ir padėjo ekipai susikrauti 7 taškų persvarą (9:2).

Itin aktyviai rungtyniavo  M.Kuzminskas, tačiau jo netaiklius metimus pakartodavo pagrindinis lietuvių vidurio puolėjas (15:4).

Kėlinio pabaigoje Dominikos Respublika atsigavo ir tolimais šūviais sušvelnino atsilikimą (19:14).

Antrojo ketvirčio pradžioje iniciatyvos ėmėsi E.Ulanovas ir L.Lekavičius.

Vis dėlto V.Lizas neleido lietuviams atsiplėšti (28:22).  Galiausiai M.Kuzminsko ir J.Valančiūno šou puolime leido D.Adomaičio kariaunai susikrauti didesnę persvarą (38:24).

Trečiasis kėlinys klostėsi itin nerezultatyviai - abi komandos netaikliai atakavo ir skaičiai švieslentėje keitėsi nežymiai. Prieš lemiamą mačo dalį Lietuva pirmavo 52:39.

M.Kuzminskas toliau rinko taškus, tritaškį pridėjo M.Kalnietis - 64:43. Dominikos Respublika intrigos jau neatkūrė ir pergalę šventė Lietuvos ekipa - 74:55.

Lietuva: J.Valančiūnas ir L.Lekavičius po 19, M.Kuzminskas 12, M.Kalnietis, E.Ulanovas, A.Butkevičius po 5, P.Jankūnas 4, R.Giedraitis ir M.Grigonis po 2, J.Mačiulis 1.

Dominikos Respublika: R.Mendoza 14, S.Rojas 11, E.Vargas 8.