Atkaklioje dvikovoje rusai palaužė Venesuelą © FIBA.com nuotr.

Po pralaimėjimo lenkams šansus žengti į pasaulio čempionato ketvirtfinalį praradusi Rusijos rinktinė užsitikrino trečiąją vietą I grupėje. Sergejaus Bazarevičiaus treniruojama ekipa 69:60 (13:10, 14:17, 21:15, 21:18) nugalėjo ir turnyro lentelės dugne paliko Venesuelos krepšininkus.

Rungtynių pradžioje abi komandos apsikeitė rezultatyviomis dviejų taškų vertės atakomis, tačiau kitoje atakoje baudų metimus realizavęs Mikhailas Kulaginas pradėjo rusų spurtą 11:0, kuris jiems suteikė dviženklį pranašumą – 13:2. Venesueliečiai sausą varžovų atkarpą nutraukė tik iki ketvirčio likus mažiau nei 4 minutėms, kai rezultatyvumu pasižymėjo Michaelis Carrera – 4:13.

Nepaisant slogaus starto Venesuelos krepšininkai dar pirmajame kėlinyje sugebėjo atistiesti – pelnę aštuonis taškus be atsako jie sumažino atsilikimą iki trijų taškų – 10:13. Dar sėkmingiau sužaidę venesueliečiai beveik įpusėjus antrajam ketvirčiui Heisslerio Guillento tritaškio dėka išlygino rezultatą ir per likusį laiką neleidę varžovams atitrūkti lygybę išlaikė iki ilgosios pertraukos – 27:27.

Trečiajį kėlinį Venesuela pradėjo suregzdama tris rezultatyvius išpuolius ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo šešių taškų pranašumą – 33:27. Visgi Rusija netruko sugrįžti ir iki lemiamo ketvirčio pradžios likus daugiau nei 2 minutėms jau buvo priekyje – 42:40.

Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje aukštesnę pavarą įjungę rusai susigrąžino devynių taškų atsargą ir ją išlaikę iki mačo pabaigos iniciatyvos nebepaleido bei galiausiai iškovojo pergalę – 69:60.

Nugalėtojus į priekį vedė arti dvibubo dviženklio buvęs Andrejus Vorontsevičius. Sunkusis krašto puolėjas per beveik 28 aikštelėje praleistas minutes varžovams atseikėjo 17 taškų (1/3 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Venesuelos neišgelbėjo per 25 žaidimo minutes 19 taškų (5/11 dvitaškiai, 9/10 baudos) pelnęs, 10 kamuolių atkovojęs ir 2 perėmęs Michaelis Carrera.

RUSIJA: Andrejus Vorontsevičius (9 atk. kam.) 17 tšk., Nikita Kurbanovas (8 atk. kam.) ir Grigorijus Motovilovas po 12 tšk., Evgenijus Valievas 8 tšk., Vladimiras Ivlevas 7 tšk.

VENESUELA: Michaelis Carrera (10 atk. kam.) 19 tšk., Jhornanas Zamora 13 tšk., Heissleris Guilentas 7 tšk., Nestoras Colmenaresas ir Dwightas Lewisas po 6 tšk.