Arno Veličkos vedami dvidešimtmečiai patyrė pirmąjį pralaimėjimą Europos čempionate © FIBA.com

Pergalingai Europos čempionatą pradėjusi Lietuvos dvidešimtmečių rinktinė antrame grupių etapo susitikime patyrė nesėkmę. Donaldo Kairio vadovaujama komanda 72:84 (19:18, 24:19, 16:22, 13:25) nusileido bendraamžiams iš Slovėnijos.

Beveik visą rungtynių laiką pirmavę lietuviai dar ketvirtojo kėlinio viduryje turėjo dviejų taškų pranašumą, tačiau netrukus varžovai realizavo tris tolimus metimus ir įgijo septynių taškų pranašumą – 72:65.

Iki rungtynių pabaigos likus dviems minutėms Arnas Velička pataikęs tritaškį skirtumą sumažino iki penkių taškų, bet slovėnai dar labiau priartėti lietuviams neleido ir galiausiai po Adriano Hirschmanno dviejų taškų vertės metimo įgijo dviženklį pranašumą ir galiausiai šventė pergalę – 84:72.

Lietuvos rinktinės gretose labiausiai išsiskyrė 26 taškus pelnęs ir arti trigubo dublio buvęs Arnas Velička (9 atk. kam., 6 rez. perd.) ir 15 taškų pridėjęs Lukas Uleckas (7 atk. kam.).

Sąskaitoje vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą turintys dvidešimtmečiai D grupėje užima antrąją vietą, tačiau gali ją užleisti Graikijos rinktinei, jei jie įveiks Lenkiją.

Paskutinis grupių etapo mūšis mūsiškių laukia jau pirmadienį (rytoj) 16:00 val. su Graikijos krepšininkais.