Argentina susitvarkė su Nigerijos pasipriešinimu © FIBA.com nuotr.

Pasaulio čempionato B grupės rungtynėse Argentina 94:81 (28:17, 15:26, 29:18, 22:20) įveikė Nigerijos rinktinę.

Nuo rungtynių pirmųjų minučių argentiniečiai ėmė krautis pranašumą ir šeštąją minutę po Luiso Scolos dvitaškio jie pirmavo jau septyniais taškais - 15:8. Pirmajame kėlinyje likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes po dviejų Patricio Garino baudos metimų persvara tapo dviženklė - 24:14. Pietų Amerikos komanda apsukų nemažino ir pirmąjį mačo ketvirtį užbaigė užtikrintai - 28:17.

Antrojo kėlinio pradžioje Nigerija ėmė sparčiai vytis varžovus ir prabėgus penkioms minutėms po Jordano Nwora dvitaškio afrikiečiai jau buvo priekyje 33:32. Kova vyko taškas į tašką ir persvarą turinti komanda dažnai keitėsi. Į pertrauką ekipos išėjo esant lygiam rezultatui - 43:43.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo taip, kaip pasibaigė antrasis - kova vyko taškas į tašką. Kėlinuko viduryje Argentina spurtavo ir įgijo apčiuopiamą devynių taškų persvarą 61:52. Prieš lemiamą ketvirtį argentiniečiai vedami Luiso Scolos ir Patricio Garino išlaikė užtikrintą pranašumą - 72:61.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui krepšininkai iš Pietų Amerikos užtikrintai kontroliavo žaidimą ir neleido varžovams rimčiau pagrasinti - 80:68. Nigerija per likusį laiką nebesugebėjo atsitiesti ir turėjo pripažinti priešininkų pranašumą - 94:81.

Pasaulio taurės varžybose Argentinos rinktinė iškovojo antrąją pergalę, kuri praktiškai garantuoja kelialapį į kitą etapą. Tuo tarpu Nigerijai tai buvo antroji nesėkmė, kuri garantavo tai, kad šiai Afrikos komandai čempionate liko sužaisti vienerias rungtynes su Pietų Korėja.

ARGENTINA: Luisas Scola (10 atk. kam.) 23, Patricio Garino (7 atk. kam., 3 per. kam.) 17, Facundo Campazzo (8 rez. perd.) 14, Nicolas Laprovittola (6 rez. perd.) 11, Gabrielis Deckas (5 atk. kam.) 10.

NIGERIJA: Joshas Okogie (5 rez. perd.) 18, Jordanas Nwora 12, Nnamidi Vincentas 11, Ike'as Iroegbu (4 rez. perd.) 10.