Ar į Atlantą persikėlusi serija sustabdys Vašingtono magiją?
Turėjusi tapti įdomiausia Rytų konferencijos serija, "Hawks" ir "Wizards" akistata liko sensacingų mūšių tarp "Celtics" - "Bulls" ir "Raptors" - "Bucks" šešėlyje. Visgi 2-0 Vašingtono persvara gali sudaryti klaidingą įspūdį, kadangi dabar serija persikelia į Atlantą.

Atlantos krepšininkai sezoną pradėjo versdami naują istorijos puslapį. Prieš du sezonus pasiekę konferencijos finalą, "Hawks" ilgainiui atsisveikino su beveik visu starto penketu (J. Teague, A. Horford, D. Carroll, K. Korver), palikdami tik Paul Millsap. Atrodė, kad klubas pasitiks naują laikotarpį visiškai susilpnėdamas ir užleisdamas įtvirtintas pozicijas atkrintamosiose kitiems, tačiau... Atjaunėjimo procesas įsišaldė, kai į Atlantą grįžo gimtainis Dwight Howard. Treneris M. Budenholzer pavedė žaidimo vadžias valdyti jaunam Vokietijos talentui 23-jų metų Dennis Schroder. Galiausiai pasibaigus reguliariajam sezonui Rytų fronte nieko naujo. Taip "Hawks" ir vėl tarp aštuonių stipriausių.

Tuo tarpu "Wizards" kelias prasidėjo tikrai ne pergalingais šūksniais. Po pirmųjų dviejų savaičių su 3 pergalėmis ir 9 pralaimėjimais NBA analitikų per atkrintamąsias buvo matoma linksmai leidžianti laiką žvejyboje. Buvęs "Thunder" strategas Scott Brooks buvo pliekiamas kritikos rimbais, kad Vašingtonui įskiepijo pralaimėjimo sindromą, kuriuo sirgo Oklahomos krepšininkai atėjus rimčiausioms sezono kovoms.

Viskas pradėjo verstis aukštyn kojomis gruodį. "Wizards" pasiekė antrą ilgiausią klubo istorijoje pergalių namuose seriją (17) ir iš Rytų dugno pakilo į elitą, John Wall peraugo į NBA aukščiausio kalibro superžvaigždę, o mainų laikotarpiu "Wizards" įsigijo patikimą snaiperį Bojan Bogdanovic. Kas galėjo būti geriau? Pelenės pasaką išgyvenančiai komandai vienintelis kartėlis galėjo atsirasti tik dėl prarastos 3 vietos konferencijoje, kurią užleido Toronto krepšininkams. Nors 4 vieta leidžia išvengti pavojingiausio volo iš Klivlando iki pat konferencijos finalo.

Kas gali atsitikti Atlantoje?


Ar realu, jog Atlanta "Hawks" krepšininkai surengs sugrįžimą? Taip. Abejose rungtynėse Vašingtone nugalėtoją lėmė smulkmenos. Ką turi padaryti "vanagai", jog tos pačios smulkmenos nenulemtų to paties nugalėtojo ir Atlantoje?

J. Wall'o statistika reguliariojo sezono metu siekė 23.1 tšk. Per ketverias rungtynes prieš Atlanta "Hawks" reguliariojo sezono metu J. Wall'as nerodė superžvaigždės žaidimo: 18.5 tšk. ir tik 33 proc. pataikymas "iš žaidimo". Tai buvo klaidingas signalas Atlantai. Atėjus lemiamoms kovoms Wall'as demonstruoja geriausią karjeros žaidimą, rinkdamas 32 taškų vidurkį.

"J. Wall yra greito žaidimo iniciatorius", - teigė 32 metų "Hawks" sunkusis krašto puolėjas P. Millsap. "Individualiai jis yra toks greitas... kartu su juo į greitą ataką pasileidžia ir likę komandos nariai. Mūsų pirmas žingsnis turi būti sumažinti jiems galimybes pereiti į greitą puolimą." - auklėtiniui pritarė vyriausiasis treneris M. Budenholzer.

Kita užduotis – pažadinti D. Howard. Šioje serijoje centras pelno tik po 6.5 taško. Reguliariojo sezono metu jo statistikoje juodai ant balto buvo parašyta 13.4 tšk. Howard'as aikštelėje visa galva nusileidžia buvusiam bendraklubiui, lenkui Marcin Gortat, kuris 2009 metais Orlando "Magic" ekipoje keitė D. Howard‘ą suteikdamas jam poilsio minučių.

M. Gortat serijoje prieš "Hawks" atlieka visas pageidaujamas funkcijas (14 tšk. ir 10 atk. k.). Tokia metamorfozė netenkina Atlantos sirgalių. Atsiliekama serijoje ir tuščias Howard‘as gali paskatinti įjungti naują pavarą "Hawks" atsinaujinimo procese.

Šie du faktoriai lems, kaip prasidės kova Atlantoje. Be abejo, namų pranašumas bus svarbus elementas kuriant schemas pergalei prieš "Wizards".
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos