Dramatišką pergalę iškovojusi Ispanija eliminavo Italiją © FIBA.com nuotr.

Lemiamą mūšį pralaimėjusi Italijos rinktinė (2/2) pasitraukė iš kovos dėl Pasaulio taurės aukščiausių apdovanojimų. Meo Sacchetti auklėtiniai J grupėje dramatiškai 60:67 (18:18, 13:12, 17:20, 12:17) krito prieš Ispaniją (4/0).

Rungtynių pradžioje galingai sužaidę italai įpusėjus ketvirčiui susikrovė dviženklį pranašumą, tačiau atsitiesusi Ispanijos rinktinė antrojo kėlinio pradžioje po Pierre'o Oriolos dvitaškio išlygino rezultatą – 20:20.

Po ilgosios petraukos aukštesnę pavarą įjungę ispanai po Ricky Rubio taškų su varžovo pražanga įgijo saugesnę aštuonių taškų persvarą – 46:38. Visi per likusį kėlinio laiką atsitiesę italai po taiklaus Jeffo Brookso baudos metimo sumažino atsilikimą iki dviejų taškų – 48:50.

Antroje ketvirtojo kėlinio pusėje atkarpą 5:0 laimėję Italijos rinktinės krepšininkai turėjo keturių taškų atsargą, bet dvigubai produktyvesnį spurtą surengę ispanai perlaužė rungtynių eigą ir galiausiai iškovojo pergalę užtikrinusią vietą pasaulio pirmenybių ketvirtfinalyje – 67:60.

Į svarbią pergalę Ispanijos rinktinę vedė geriausią pasirodymą pasaulio pirmenybėse surengęs Juancho Hernangomezas. Puolėjas per beveik 23 aikštelėje praleistas minutes pelnė 16 taškų (5/7 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/6 baudos) ir atkovojo 4 kamuolius.

Pralaimėtojų neišgelbėjo rezultatyviausiai rungtyniavęs Danilo Gallinari, kuris per 35 žaidimo minutes varžovams atseikėjo 15 taškų (3/4 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 3/5 baudos), atkovojo 5 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

ISPANIJA: Juancho Hernangomezas 16 tšk., Richy Rubio 15 tšk., Sergio Llullas 11 tšk., Victoras Claveras (9 atk. kam.) 7 tšk., Rudy Fernandezas (5 rez. perd., 5 atk. kam.) ir Pau Ribas po 5 tšk.

ITALIJA: Danilo Gallinari 15 tšk., Luigi Datome 12 tšk., Marco Belinelli ir Alessandro Gentile po 7 tšk., Amedeo Della Vallis ir Paulas Biligha (5 atk. kam.) po 6 tšk.