Fantastišką pasirodymą surengęs „Žalgiris“ pasiekė pirmąją pergalę Eurolygoje © Pauliaus Žukausko nuotr.

Fantastišką pasirodymą prieš vieną stipriausių Eurolygos komandų surengęs Kauno Žalgiris“ (1-2) įsirašė pirmąją pergalę reguliariajame sezone.

Visą rungtynių laiką didžiulį kovą demonstravę žalgiriečiai 86:73 (18:15, 20:19, 19:26, 29:13) ant menčių parklupdė Madrido „Real“ (2-1) klubą, kuriam tai buvo pirmasis sezono pralaimėjimas.

Pirmasis kėlinys prasidėjo Nigelio Hayeso šou – amerikietis pasirodymą „Žalgirio“ arenoje pradėjo pataikydamas 10 taškų iš eilės. Puolėjas smeigė du tritaškius ir dar keturis taškus surinko iš vidutinio nuotolio.

Visgi net ir toks sėkmingas Hayeso žaidimas žalgiriečiams stipriai pabėgti į priekį neleido – „Real“ kėlinį pralaimėjo tik trijų taškų skirtumu.

Antrajame kėlinyje „Real“ ėmėsi agresyvios gynybos, tačiau ir tai nesustabdė „Žalgirio“ nuo rezultatyvios atkarpos. 20 taškų per kėlinį pelnę šeimininkai į rūbinę nužygiavo turėdami 4 taškų pranašumą.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo gana klampiu krepšiniu, o Pablo Laso po pertraukos surado slaptą ginklą – Fabianą Causeurą, kuris per trumpą kelių minučių atkarpą surinko šešis taškus.

Savo žaidimą pajutęs „Real“ puolime surengė atkarpą 10:0, tačiau „Žalgiriui“ kiek vėliau pavyko prigesinti varžovų atakas. Pirmuosius taškus po šio atkarpos „Žalgiriui“ pelnė Alexas Perezas, kuris šiuo taikliu metimu atsidarė įvarčių sąskaitą Eurolygoje.

Ketvirtasis kėlinys vėl prasidėjo pavojingu varžovų žaidimu ir 35-ąją minutę „Real“ jau įgijo dviejų taškų pranašumą. Visgi „Žalgiris“ daugiau nebeklydo ir sugebėjo vėl atitrūkti į priekį.

Prie to labiausiai prisidėjo Zachas Leday, kuris vien per ketvirtąjį kėlinį surinko 16 taškų, o „Žalgiris“ triumfavo 13 taškų skirtumu.

Būtent Leday tapo rezultatyviausiu rungtynių žaidėju – 26 taškai ir 35 naudingumo balai. Pirmoje pusėje spindėjęs Nigelis Hayesas surinko 15.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 26 (9/12 dvit., 5/5 baudos, 9 atk. kam., 35 naud. bal.), Nigelis Hayesas 15, Marius Grigonis 13 (5 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 10.

„Real“: Anthony Randolphas 15, Facundo Campazzo ir Sergio Llullas po 9, Jaycee Carrollas ir Gabrielis Deckas po 7.