A. Jomantas: „Bėgdavo visa karjera prieš akis“ © Pauliaus Žukausko nuotr.

Po ilgos pertraukos Vilniaus „Rytas“ pristato trečiąjį sezono „Me2U Iš arti“ epizodą. Dokumentikoje – gruodžio rezultatai, paskutinės Artūro Jomanto karjeros rungtynės, kelias gimtojo miesto klube, pasiryžimas naujoms pareigoms „Ryte“ bei  Marcuso Fosterio sugrįžimas į sostinę, ilgesys Vilniui ir fanams. 

Gruodžio mėnesis vilniečiams buvo įsimintinas – pasiektos labai svarbios pergalės Čempionų lygoje prieš „Opavos“ klubą bei savo grupės lyderius Dižino JDA. 

Savo paskutiniąsias karjeros rungtynes gruodžio 17 d. pergale pažymėjo ir Vilniaus „Ryto“ legenda Artūras Jomantas. Vilkėdamas savo gimtojo miesto Mažeikių komandos marškinėlius, A. Jomantas užbaigė savo 22 metus trukusią krepšininko karjerą. 

„Sunku buvo vien galvoti apie krepšinį, apie varžybas su Klaipėda. Bėgdavo visa karjera prieš akis.“ – Apie paskutiniąsias karjeros rungtynes kalbėjo A. Jomantas. – „Buvo pamąstymų – kaip bus, kas bus, kas po to bus. Paskutinis pristatymas, paskutinis, kaip žaidėjo, išklausymas trenerio prieš varžybas. Labai daug paskutiniųjų kartų, kas iki tol visą gyvenimą man buvo kaip natūralus, suprantamas dalykas,“ – nuoširdžiai dalinosi karjerą baigęs krepšininkas. – „Nelengva buvo. Tikrai nelengva.“

Gruodžio 20 d. krepšinio pasaulyje pasigirdo žinia – prie Vilniaus „Ryto“ administracijos jungiasi legendinis komandos krepšininkas Artūras Jomantas, užimsiantis sporto direktoriaus pareigas. 

„Pasikalbėjus su Mažeikių vadovais, jie pasakė eit, aišku eit,“ – apie pokalbį su Mažeikių vadovais kalbėjo A. Jomantas. – „Praėjus šiam pokalbiui tikrai buvo didelis palengvėjimas, kad jie vis dėl to supranta mane, kaip žmogų siekiantį kažkokių tikslų ir noro žengti tą kitą žingsnį į kitą etapą,“ –  dalinosi Jomantas. – „Atėjus čia, visų pirma, reikėjo pajausti, pamatyti, kaip čia darbas vyksta, kas už ką atsakingi, kokie procesai“ – kalbėjo apie atėjimą į Vilniaus „Rytą“. – „Darbšti, jauna komanda, kuri nori pergalių, gerai dirba aikštelėje, stengiasi“ – apie komandą ir darbą su ja pasakojo A. Jomantas. – „Malonu matyti, kaip jie dirba per treniruotes.“ – pasakojo naujasis „Ryto“ sporto direktorius. 

21 numerio marškinėlius vilkėjęs A. Jomantas yra tikra Vilniaus „Ryto“ komandos legenda, mat čia jis rungtyniavo beveik 10 sezonų. Pirmą kartą juodai baltai raudonus marškinėlius Joma užsivilko dar 2006 m. ir sostinėje žaidė iki 2013 m. Po kelių sezonų Pasvalyje, Alytuje ir pusės metų Šiauliuose jis į Vilnių grįžo 2015 ir žaidė iki 2018.

Tarpušvenčiu Vilniaus „Ryto“ komandos gerbėjai sulaukė dar vienos fantastiškos naujienos – į komandą sugrįžo praėjusio sezono lyderis Marcusas Fosteris. 

„Nuostabus jausmas“, – apie grįžimą į Vilniaus „Rytą“ komentavo Marcusas Fosteris. – „Kai sužinojau, kad komanda tikrai manimi domisi ir nori, kad aš grįžčiau, žinojau, kad yra vienintelis pasirinkimas. Tas pasirinkimas buvo grįžti į „Rytą“, Vilnių, –  mintis dėstė M. Fosteris. – Kai buvau Kinijoje, žiūrėjau kelias rungtynes ir supratau, kad pasiilgau atmosferos, fanų, komandos draugų, trenerių, personalo. Visi jie dalis „Ryto“ ir aš jų pasiilgau, – nuoširdžiai kalbėjo į Vilnių sugrįžęs žaidėjas.  

Praėjusiame sezone 28-erių puolėjas buvo komandos vedlys – per 15-a rungtynių Čempionų lygoje jis vidutiniškai rinko po 20,6 taško, 3,2 atkovoto kamuolio ir 3,5 rezultatyvaus perdavimo.

Visą „Me2U Iš Arti“ epizodą galite žiūrėti „Ryto“ Youtube paskyroje:

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos