„7bet-NKL“ inicijavo pokyčius klubų licencijavimo tvarkoje, keičiasi lygos vadovybė © stopkadras

Pirmadienį, birželio 17 d., vykusiame Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) vykdomojo komiteto posėdyje priimti sprendimai sprendžiant susidariusią situaciją po Lietuvos krepšinio federacijos planuojamo čempionato organizatoriaus teisių panaikinimo Asociacijai „Nacionalinė krepšinio lyga“. 

Posėdyje buvo inicijuotas lygos kriterijų taikomų klubams, iškovojusiems teisę žaisti NKL pirmenybėse ir NKL klubams, keičiantiems namų areną pakeitimas. Lygos vykdomajame komitete buvo išdiskutuota NKL gauta informacija apie galimus manipuliavimo sporto varžybų rezultatais atvejus.

NKL VK nusprendė šią informaciją laikyti konfidencialia, atsižvelgiant į konkrečių asmenų, įtariamų drausmės pažeidimais ar galimai pažeidusių sąžiningos sportinės konkurencijos principus, nekaltumo prezumpciją.

Lyga priėmė nutarimą kreiptis į NKL drausmės komisiją, kuri LKF Etikos ir drausmės kodekso, LKF sutartų varžybų tyrimo taisyklių ir kitų NKL vidinių dokumentų pagrindu, priimtų atitinkamus tarpinius arba galutinius sprendimus.

NKL VK posėdyje lygos prezidentas Modestas Valiuševičius informavo VK narius dėl atsistatydinimo iš vos savaitę einamų pareigų. Laikinai jas perims Vilkaviškio „Perlo“ klubo prezidentas Rokas Šlivinskas.

„Galiu pasakyti nuoširdžiai – atėjau su pozityviais ketinimais ir konkrečiais planais, kurie orientuoti į lygos problemų sprendimą bei jos progreso užtikrinimą ateityje, – teigė pasitraukiantis NKL prezidentas. – Vis dėlto, Lietuva yra per maža šalis nesutarimams ar asmeninių interesų prioritetizavimui, jeigu tai užkerta kelią sėkmingam sistemos ir jos visumos funkcionavimui. Viena iš pagrindinių mano asmeninių vertybių gyvenime yra šeima, dėl kurios nė nesudvejojęs aukočiau bet ką, o šiame kontekste – tai NKL šeima.

Nors ir sulaukęs daugumos klubų palaikymo įvykusiuose rinkimuose, tačiau nesulaukęs LKF pritarimo mano kandidatūrai, adekvačiai vertinu tai, kad užtikrinti sklandų darbą bei tolimesnę lygos veiklą bet kokia kaina būtų nemenkas iššūkis. Todėl nusprendžiau pasitraukti iš šio posto tam, kad užtikrinčiau NKL tęstinumą ir funkcionalumą, krepšinio vystymo ir sporto plėtros interesus, nesiimant fundamentalių ir nelogiškų pakeitimų.“

Lygos vykdantysis direktorius Justas Kalinauskas taip pat pateikė prašymą dėl jo įgaliojimų nutraukimo.

„Dėl asmeninių priežasčių kreipiausi dėl mano, kaip NKL vykdančiojo direktoriaus, įgaliojimo nutraukimo, – prezidentui antrino Kalinauskas. – Manau, kad visi darbai, įskaitant prevenciją dėl galimų pažeidimų manipuliuojant varžybų rezultatais, įdirbis, jų kelio užkirtimui rengiant „Premium“ paslaugų paketo modelį, kurį naudoja aukščiausio lygio pasaulio lygos, bus tęsiami ir naujai paskirtų lygos vykdančiųjų organų.

Noriu padėkoti klubams už išreikštą pasitikėjimą ir neabejoju, kad antra pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lyga ras galimybių ir įrankių užtikrinant sėkmingą jos veiklą, kuri yra viena iš svarbiausių Lietuvos krepšinio sudedamųjų dalių.“

Parengus visus šiuos kriterijus, lygoje dalyvausiančių klubų susipažinimui ir patvirtinimui jie bus pateikti artimiausiu metu.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos