„7bet-Lietkabelis“ išvargo pergalę prieš Jonavos ekipą © Pauliaus Žukausko nuotr.

Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (5-3) komanda apmaudžiai prarado traumą patyrusį Aleną Hadžibegovičių, tačiau savo sirgalius pradžiugino pergale Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Nenado Čanako auklėtiniai namuose 84:79 (16:13, 21:24, 23:22, 24:20) palaužė Jonavos „CBet“ (5-3) pasipriešinimą.

Nerezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse abiejų ekipų žaidime nestigo klaidų, o po pirmojo kėlinio šeimininkai turėjo trapų pranašumą – 16:13. Tiesa, vos žengęs ant parketo Dastinas Morkūnas šaltakraujišku tritaškiu lygino rezultatą – 16:16. Jam tuo pačiu atsakė Vytenio Lipkevičiaus ir Martyno Varno tandemas – 22:16.

Atrodė, kad panevėžiečiai bandys atitrūkti (29:23), tačiau komandą sudrebino nelaimė – kelio traumą patyrė Alenas Hadžibegovičius, nebegalėjęs savarankiškai pakilti nuo parketo.

„CBet“ surengė spurtą 7:0 ir persvėrė rezultatą (30:29), o pasibaigus antrajam ketvirčiui tvyrojo lygybė – 37:37.

Po pertraukos situacija menkai kito – kova liko tokia pat atkakli. Ivanas Gandia-Rosas rinko svarbius taškus savo ekipai (57:56), bet M.Varno ir Gedimino Oreliko dėka „7bet-Lietkabelis“ turėjo minimalų pranašumą – 60:59.

Likus žaisti 3 minutes Panevėžio komanda didino skirtumą iki 4 taškų – tai padarė Gabrielius Maldūnas – 76:72. Nepaisant to, kad baudų jis nerealizavo, netrukus reabilitavosi metimu „iš žaidimo“ (78:72), vis tik Michaelas Hughesas ir E.Šeškus braukė perniek šeimininkų pranašumą – 77:78.

Liko pusantros minutės, P.Valinskas smeigė „7bet-Lietkabeliui“ labai reikšmingą tritaškį – 81:77. E.Šeškus vėl bandė savo laimę, bet taiklus nebuvo, o P.Valinskas stojo mesti baudų – 83:77. Jos artino prie pergalės panevėžiečius ir nors M.Lewisas pridėjo dvitaškį, G.Oreliko taškas nuo baudų metimo linijos tirpdė svečių šansus – 84:79.

„Sunkios rungtynės mums, bet to ir tikėjausi. Jonavos komanda yra labai pavojinga dėl trenerio Šeškaus, jie šiemet rungtyniauja gerai. Mes grįžome iš sunkios kelionės, nesame švieži, bet šios pergalės nusipelnėme. Džiaugiuosi, kad išlikome kartu, vieningi, panaikinome deficitą ir parodėme komandinę dvasią. Tai reikia gerinti toliau“, – sakė „7bet-Lietkabelio“ treneris.

„Žiūrovams rungtynės buvo geros, mums žaidimą apsunkino tai, kad Čanakas pirmose rungtynėse vadovavo komandai namie. Jautėsi geras palaikymas. Jaučiau gegužės–birželio seriją, kuomet žaidėme su „7bet-Lietkabeliu“. Galima ir pasigirti resursais, galvoju, sužaidėme gerai. Trūko kelių žmonių indėlio, bet nieko nepadarysi. Kai rotacijoje turi nedaug žmonių, iš jų visų lauki gerų rungtynių, norint laimėti prieš tokį „7bet-Lietkabelį“. Tikrai nepasidarėme šiandien gėdos“, – sakė V.Šeškus

„7bet-Lietkabelis“: Paulius Valinskas 18 (7 rez. perd., 4/6 trit.), Martynas Varnas (3/4 trit.), Gediminas Orelikas (10 atk. kam.) ir Nikola Popovičius – po 13, Gabrielius Maldūnas 8.

„CBet“: Michaelas Hughesas 18 (8 atk. kam.), Ivanas Gandia-Rosas 16, Strahinja Mičovičius 12 (6 rez. perd.), Michaelas Lewisas 10, Edvinas Šeškus 8 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).