17 taškų deficitą panaikinęs „Žalgiris“ – viena koja finale © zalgiris.lt nuotr.

Didelį deficitą Panevėžyje panaikinusiam Kauno „Žalgiriui“ liko vienas žingsnis iki sugrįžimo į „Betsafe-LKL“ finalą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje po permainingos kovos 86:83 (14:14, 24:27, 21:26, 27:16) parklupdė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ ir pusfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja jau 2:0.

Antrojo ketvirčio pabaigoje atsiliekančiųjų vaidmenyje atsidūrę žalgiriečiai trečiajame kėlinyje atsiliko 17 taškų skirtumu (47:64), tačiau tuomet pakilo į lemiamą šturmą, likusią mačo dalį laimėjo 39:19 ir Panevėžį galėjo palikti iškelta galva.

Bilietą į finalą kauniečiai galės pačiupti jau gegužės 26 d. (penktadienį), kuomet pirmąkart šiose atkrintamosiose varžovus priims „Žalgirio“ arenoje.

Pirmasis kėlinys buvo pažymėtas netaiklių metimų gausa, o po jo švieslentėje degė lygybė – 14:14. Antrajame ketvirtyje sėkmingiau startavo šeimininkai (25:20), tačiau po Tomo Dimšos inicijuoto spurto kauniečiai išsiveržė į priekį 35:29. Visgi geresnę atkarpą vėl surengę panevėžiečiai sulig Kristiano Kullamae realizuotu tolimu metimu paskutinėmis sekundėmis laimėjo pirmąją mačo dalį – 41:38.

Daugiau nei pusę savo taškų Nenado Čanako kariauna rinko tritaškiais, kuriuos iki pertraukos metė puikiu 69 proc. taiklumu (9/13).

Trečiajame kėlinyje „7bet-Lietkabelis“ startavo 7 taškais iš eilės ir pirmąkart atitrūko dviženkliu skirtumu (48:38). Panevėžiečiai toliau nestabdė ir jau ėmė triuškinti oponentus (64:47). Sėkmingą atkarpą apkartino aukštaūgių problemos su pražangomis – po ketvirtą nuobaudą gavo tiek Gabrielius Maldūnas, tiek Nikola Popovičius. Kėlinio pabaiga jau priklausė kauniečiams – prieš lemiamas dešimt minučių jie sumažino savo deficitą daugiau nei per pusę – 59:67.

Paskutinį ketvirtį dviem dvitaškiais pradėjo Edgaras Ulanovas (63:67), o ketvirtąją pražangą gavo dar ir Gyorgy Golomanas. Įpusėjus kėliniui, Luko Lekavičiaus tritaškis iš panevėžiečių turėtos persvaros paliko tik tašką (72:73), o jau netrukus to paties gynėjo dvitaškis „Žalgirį“ po ilgos pertraukos išvedė į priekį – 76:75.

Likus pusei minutės, rezultatas buvo lygus (81:81), tačiau po netaiklaus metimo kamuolį puolime atkovojęs Laurynas Birutis pelnė du taškus su pražanga, realizavo baudos metimą ir priešininkų išpuoliui paliko 21 sekundę. Po minutės pertraukėlės Jamelas Morrisas pametė kamuolį, o pergalę dviem baudomis įtvirtino „Žalgirio“ kapitonas – 86:81.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė lietuvių duetas – T. Dimša (15 taškų, 18 naudingumo balų) ir E. Ulanovas (14 taškų, 23 naudingumo balai).

Pralaimėtojams daugiausiai, 18 taškų, pelnė K. Kullamae, taip pat surinkęs 19 naudingumo balų.

Į „Žalgirio“ rikiuotę sugrįžo praėjusį mačą praleidęs Arnas Butkevičius, ant parketo praleidęs vos 7 minutes, tačiau ekipai padėti nebegali Achille Polonara, kurio sezonas veikiausiai baigtas.

„7bet-Lietkabelis“: Kristianas Kullamae 18, Gediminas Orelikas 13, Mantas Rubštavičius ir Jamelas Morrisas 10, Gabrielius Maldūnas 8, Jordenas Duffy 7, Vytenis Lipkevičius ir Željko Šakičius po 6.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 15, Edgaras Ulanovas 14, Lukas Lekavičius 12, Laurynas Birutis 10, Rolandas Šmitas 9, Kevarrius Hayesas ir Isaiah Tayloras po 7.