16-metes lietuves į pergalę prieš prancūzes atvedė 13-metė © FIBA nuotr.

ietuvos jaunučių merginų iki 16 metų amžiaus (U16) rinktinė Šiaurės Makedonijos sostinėje Skopjėje ketvirtadienį (rugpjūčio 22 d.) pradėjo kovas Europos čempionate. Pirmosiose A grupės vėlyvo vakaro rungtynėse lietuvės susitiko su bendraamžėmis iš Prancūzijos ir įveikė varžoves rezultatu 66:61 (19:15, 12:22, 18:12, 17:12).

Penktadienį (rugpjūčio 23 d.) mūsiškės jėgas išbandys su Vokietija (19.45 val.), o šeštadienį (rugpjūčio 24 d.) grumsis su Danijos krepšininkėmis (15.15 val.).

Viliaus Stanišausko auklėtinės pirmąjį kėlinį sužaidė pakiliai ir du kartus pirmavo 4 taškų skirtumu (9:5 ir 19:15). Paskutinę kėlinio sekundę tritaškį metimą nuo lentos pataikė Audronė Zdanevičiūtė (10 tšk.) – 19:15.

Antrasis ketvirtis prasidėjo prancūzių spurtu (5:0) ir varžovės persvėrė santykį (20:19). Toliau kurį laiką vyko atkakli kova (21:20, 21:23, 23:23, 23:25). Įpusėjus antrajam kėliniui ūgio persvarą turinčios priešininkės atitrūko 7 taškais (23:30), bet Lietuvos 16-metės nesutriko ir išlygino rezultatą (30:30). Kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė Prancūzijos rinktinei, kuri paskutinę sekundę įmetė tritaškį ir pabėgo nuo lietuvių 6 taškais – 31:37.

Trečiajame kėlinyje mūsiškės pradžioje paleido prancūzes (39:47), o po to jau pačios lipo joms ant kulnų (46:47, 48:49). A. Zdanevičiūtė (18 tšk.) baudos metimu išlygino rezultatą – 49:49.

Paskutiniame ketvirtyje vėl virė atkaklus mūšis (51:51, 53:53). Likus 2:19 min. Lietuvos rinktinė po spurto 13:4 jau pirmavo 9 taškais (62:53). Prancūzės nenorėjo nusileisti ir kibo lietuvėms į atlapus (62:59, likus 1:09 min.). Dramatiškoje mačo pabaigoje Lietuvos rinktinė šventė gražią pergalę – 66:61.

Nugalėtojų gretose rezultatyviu ir naudingu žaidimu išsiskyrė 13-metė Justė Veronika Jocytė, kuri pelnė 21 tašką ir atkovojo 12 kamuolių, A. Zdanevičiūtė, kuri įmetė 20 taškų, ir Urtė Čižauskaitė, kurios sąskaitoje buvo 15 taškų ir net 18 sugriebtų kamuolių po krepšiais.

Kitose A grupės rungtynėse ketvirtadienį vokietės negailestingai sutriuškino danes 92:39 (28:12, 24:8, 21:12, 19:9).

Į aštuntfinalį pateks visos A grupės komandos, tačiau užimtoji vieta lems sąlygiškai parankesnę varžovę iš B grupės (Italiją, Rusiją, Suomiją ar Vengriją).

Rezultatas:

Lietuva (U16) – Prancūzija (U16) – 66:61 (19:15, 12:22, 18:12, 17:12).

Lietuva (U16): Justė Veronika Jocytė 21 (12 atk. kam., 5 rez. perdav., 5/13 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 2/2 baudos), Audronė Zdanevičiūtė 20 (4/9 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 3/6 baudos), Urtė Čižauskaitė 15 (18 atk. kam., 3/9 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 6/8 baudos), Dominika Gerkytė ir Neda Pliatkutė po 4, Ugnė Sirtautaitė 2 taškai.

Prancūzija (U16): Sara Roumy 24 (5 atk. kam., 4/7 dvitaškiai, 4/11 tritaškiai, 4/4 baudos), Ines Debroise 10 (3 rez. perdav., 0/5 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 4/5 baudos), Leila Lacan 8, Maia Hirsch 6, Elyah Kiavi 5, Oumou Diarisso 4 (12 atk. kam.), Calara Djoko ir Louise Preneau po 2 taškus.