12 pergalė iš eilės: „Rytas“ turėjo gerokai paprakaituoti prieš „Dzūkiją“ © fiba.com/championsleague.basketball nuotr.

Vilniaus „Rytas“ (19/5) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) pratęsė pergalių seriją iki dvylikos, tačiau dėl to reikėjo kaip reikiant pavargti.

Vilniečiai po įtemptos kovos namie 80:74 (16:16, 16:24, 23:7, 25:27) palaužė Alytaus „Dzūkiją“ (7/15).

Susitikimas prasidėjo lygiai, tačiau antrajame kėlinyje „Dzūkija“ kiek netikėtai ėmė iniciatyvą į savo rankas. Martynas Zigmantavičius, Artūras Jomantas ir Paolo Marinelli inicijavo gerą atkarpą, po kurios svečiai pirmavo 32:23, o iki didžiosios pertraukos „Rytas“ sugebėjo rezultatą pašvelninti tik nežymiai – 32:40.

Po pertraukos vilniečiai grįžo užsivedę ir surengė spurtą 10:2, po kurio rezultatas tapo lygus – 42:42. Šis ketvirtis buvo puikus šeimininkams, kurių atakos nestrigo, ir sunkus alytiškiams, o Mindaugas Girdžiūnas, Andrew Goudelockas ir Martynas Echodas tempė į priekį „Rytą“ taip, kad skirtumas tapo dviženklis – 55:45.

Dzūkai rankų nenuleido ir likus 4 minutėms M.Zigmantavičius skirtumą vėl rėžė iki 2 taškų – 65:67. Vis tik Dovis Bičkauskis su M.Echodu artino „Rytą“ prie pergalės ir pagrindas jai buvo padėtas įgavus vėl dviženklį pranašumą – 77:67. P.Danisevičiaus baudų metimai leido išsaugoti intrigą (72:77), tačiau paskutines „Dzūkijos“ viltis daužė A.Goudelockas, pataikęs iš toli.

Sostinės ekipa „Betsafe-LKL“ nepralaimi nuo gruodžio 12 dienos, kai krito Panevėžyje.

Doviui Bičkauskiui tai buvo antras efektyviausias sezono mačas: jis pelnė 17 taškų, atkovjo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 24 naudingumo balus.

G.Staniuliui tai buvo efektyviausias sezono mačas: jis pelnė 14 taškų, atkovojo 13 kamuolių bei surinko 25 naudingumo balus. M.Zigmantavičiui pavyko pasiekti aukščiausius karjeros rodiklius: 12 taškų ir 14 naudingumo balų.

„Rytas“: Dovis Bičkauskis 17, Martynas Echodas 16, Andrew Goudelockas 13 (3/6 trit.), Arnas Butkevičius 11 (6 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 9, Augustas Marčiulionis 8.

„Dzūkija“: Giedrius Staniulis 14 (13 atk. kam.), Paolo Marinelli 13, Martynas Zigmantavičius 12, Matas Jucikas 10, Kristupas Žemaitis 7 (6 rez. perd.).

Giedrius Žibėnas po rungtynių turėjo ne tiek daug optimizmo, kiek pastabų savo komandai.

„Nėra ką slėpti, jaučiamės gėdingai. Disciplinos nebuvo, kaip komanda žengėme žingsnį atgal. Fokuso visiškai nebuvo, laimėjome dėka trečio kėlinio, kur vyrai sąžiningai atidirbo. Vietoje to, kad uždarytume rungtynes ketvirtame kėlinyje, leidome varžovams įmesti 27 taškus, pralaimėjome kovą po krepšiais.

Mums svarbiausia sureaguoti, ateiti teisingai į kitą treniruotę, kuo geriau pasiruošti mačui su „Žalgiriu“. Jei taip kaip šiandien ateisime į mačą su „Žalgiriu“, mus nunešti gali bet kuris varžovas“, – kalbėjo jis.

Nikola Vasilevas daug priekaištų auklėtiniams nerado.

„Ačiū žaidėjams, turėjome gerą pirmą pusę, atlikome gerų metimų, viskas ėjo pagal planą, bet vėliau viskas pakrypo kitaip. Mus žudė „Ryto“ taškai po klaidų“, – teigė „Dzūkijos“ strategas.