10 tritaškių per kėlinį įmetęs „Žalgiris“ be vargo žengė į Citadele KMT pusfinalį © zalgiris.lt

Kauno „Žalgiris“ be didesnių problemų užsitikrino kelialapį į Citadele Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketveriukę. Kauniečiai namuose 105:66 (28:17, 20:12, 36:22, 21:15) sutriuškino „Šiaulius“.

Žalgiriečiai Citadele KMT pusfinalyje į kovą stos prieš Panevėžio „Lietkabelį“, kuris trečiadienį eliminavo Pasvalio „Pieno žvaigždes“. Rungtynes vasario 15-ąją nuo 14 valandos transliuos LRT televizija.

„Žalgiris“ rungtynėse prieš šiauliečius pakoregavo ir rekordų knygas. Ši pergalė nuo šiol bus prisimenama, kaip rezultatyviausia Citadele KMT turnyro istorijoje. Buvęs rekordas taip pat priklausę žalgiriečiams. Praėjusiais metais jie 104 taškus įmetė „Šiauliams“.

Rungtynės pažymėtos ir itin retu fenomenu – Kauno „Žalgiris“ vien per trečiąjį kėlinį pataikė net 10 tritaškių. Jie užgesino intrigos užuomazgas, kurių mažėjo jau nuo pirmojo švilpuko.

Meistriškumo klausimai pamažu sprendėsi jau pirmajame kėlinyje. „Žalgiris“ rungtynėse startavo 10:2 spurtu. Tokio intensyvumo svečiai neatlaikė, o kauniečiai jau fiksavo dviženklį pranašumą (26:15).

Nors „Šiauliams“ netrūksta stiprių vyrų po krepšiu, tačiau ten šeimininkavo „Žalgiris“. Vien per pirmąjį kėlinį iš 28 žalgiriečių taškų 18 buvo pelnyta baudos aikštelėje.

Jaunieji žalgiriečiai Martinas Gebenas ir Rokas Jokubaitis buvo labai ryškūs ant parketo. Jaunuoliai iki pertraukos kartu surinko 15 taškų ir 21 naudingumo balą.

„Tikrai pradėjome labai gerai, akcentavome „Šiaulius“ kelias dienas, nes turėjome dvi sunkias rungtynes su jais. Išėjome susikaupę nuo pat rungtynių pradžios ir vykdėme viską neblogai“, – pakitusią komandos motyvaciją prieš kulniuodamas į rūbinę apibūdino R. Jokubaitis.

Vaizdo negadino ir kiti žaidėjai žengę į aikštę, o „Žalgirio“ pajėgumas jau tapo neabejotinas – 48:29 po 20 minučių žaidimo laiko.

„Šiaulių“ gretose tik Benas Griciūnas ir Rokas Gustys demonstravo gero žaidimo blyksnius. Abu jie iki pertraukos surinko po 11 naudingumo balų, o B. Griciūnas pasižymėjo 12 taškų.

„Nusileidome fiziškumu... Reikia taisyti klaidas. Leidome jiems gerai jaustis“, – po itin ilgo pasitarimo rūbinėje vis dar pakrikęs žodžius rinko R. Gustys.

Rungtynės „baigėsi“ jau trečiojo kėlinio pradžioje. R. Jokubaitis, Paulius Jankūnas ir Artūras Milaknis smeigė po tritaškį ir skirtumas darėsi nepadorus (62:33). Žalgiriečiai per trečiąjį ketvirtį įmetė net 10 tritaškių.

„Šiauliams“ trečiadienį fatališkai nekrito tolimi metimai. Jei „Žalgiris“ per kėlinį pataikė 10, tai svečiai per visas rungtynes pataikė 2 tritaškius iš 17 bandymų.

„Žalgirio“ gretose lyderiavo Jockas Landale'as. Australas per beveik 20 minučių įmetė 15 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

„Šiaulių“ gretose vėl nesustabdomas buvo Rokas Gustys. Aukštaūgis pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių (32 naud. bal.).

„Šiauliai“ į Kauną atvyko nukraujavę. Iš rotacijos iškrito apsinuodijęs Keronas Deshieldsas.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 17 (8/11 met.), Zachas LeDay (5 atk. kam., 21 naud. bal.) ir J. Landale'as (6/6 met., 6 atk. kam., 21 naud. bal.) po 15 taškų.

„Šiauliai“: Benas Griciūnas 23 (5 atk. kam.), R. Gustys 19 (10 atk. kam., 5 rez. perd., 32 naud. bal.) taškų.